KLUB DŮCHODCŮ - JAKÝ BYL ROK 2006 V KLUBU

Vydáno: 18.1.2007 (2443 přečtení) | Téma: Klub důchodců

Už jedenáctý rok představujeme čtenářům naši činnost. Poslední besedu roku jsme měli 27. prosince v hasičské zbrojnici v Koburku. Stejně jako v předešlých letech jsme rok ukončili slavnostně. Při příjemném posezení u vánočního stromečku jsme vzpomínali a hodnotili uplynulých dvanáct měsíců. Našimi hosty byli někteří naši sponzoři a zastupitelé Obce Výprachtice. Náš program nám zpříjemnili jak slovy, tak hudbou a zpěvem vánočních koled. Ohlédnutí za uplynulým rokem máme spojeno s příjemnými pocity, protože těch aktivit bylo hodně. Během roku jsme se sešli celkem 40×, z toho besed bylo 26. Uskutečnili jsme dva zájezdy, které se moc líbily. Se seniory z okolních klubů jsme se pobavili a zatancovali si 7× při hudbě „Svatebčanka” z Jamného nad Orlicí. Myslíme si, že i v letošním roce se klubu bude dařit a bude na úrovni jako dosud, protože nám pomáhají dobří přátelé a sponzoři. Jim děkujeme za stálou přízeň a podporu.

Do nového roku přejeme všem našim příznivcům a čtenářům Výprachtických novin, aby jejich životy byly naplněny štěstím a láskou a ve všech domovech vládl klid a mír.

Akce mimo besedy:

• Ples v Bystřeci
  • Ostatkový ples v Horní Čermné
  • Jarní setkání v Jablonném nad Orlicí
  • 61. výročí osvobození Československa – vzpomínková akce
  • Přátelské setkání v Horním Třešňovci
  • Oslavy 100 let Základní školy J. Pravečka ve Výprachticích
  • Zájezd po trase: Kunštát na Moravě (výroba a prodej keramiky) – Olešnice (výroba modrotisku a muzeum strašidel) – Boskovice (empírový zámek) – Brno (Kníničská přehrada – projížďka lodí)
  • Dozvuky benátské noci
  • Tradiční přátelské setkání na sále hostince „U Jana”
  • Zájezd po trase: Pardubice (prohlídka Východočeského divadla) – Ráby (perníková chaloupka, muzeum s perníkářskou dílnou ježibaby) – Kočí u Chrudimi (kostel z roku 1397) – Pardubice (zimní stadion) – Janov u Litomyšle (chovatel papoušků) – Anenská Studánka (větrné elektrárny a Ústav sociální péče)
  • Předvolební schůze na sále „U Jana”
  • Dozvuky Martinského posvícení v Dolní Čermné
  • Celoobecní beseda s důchodci na sále „U Jana”
  • Návštěva muzea v Lanškrouně a zimního stadionu Bóži Modrého.

Autor: Besperátová Anna