NOVÉ JÍZDNÍ ŘÁDY AUTOBUSOVÉ DOPRAVY V PARDUBICKÉM KRAJI PLATNÉ OD 12.6.2022

Vydáno: 10.5.2022 (1136 přečtení) | Téma: Informace

Pardubický kraj informuje o nových jízdních řádech autobusové dopravy:

dovolujeme si Vás informovat, že počínaje dnem 12. 6. 2022 dojde na významné části Pardubického kraje k výměně autobusových dopravců. Stávajícím dopravcům končí smlouvy o závazku veřejných služeb. Tři ze stávajících dopravců budou pokračovat na základě nově uzavřených smluv dále. Jedná se o dopravce ARRIVA autobusy a.s., CAR-TOUR s.r.o. a Zdar a.s.. Mezi nové dopravce patří společnost BusLine Pardubicko s.r.o. a UMBRELLA Coach & Buses s.r.o. Dopravce BusLine Pardubicko s.r.o. nahradí dopravce ČSAD Ústí nad Orlicí a.s. a dopravce UMBRELLA Coach & Buses s.r.o. převezme výkony od dopravce ARRIVA autobusy a.s.

Návrhy jízdních řádů platných od 12. 6. 2022, které jsou v objednávce Pardubického kraje. Převážná většina jízdní řádů odpovídá stávajícímu stavu. U některých linek došlo k jejich přečíslování. U některých spojů mohlo z oběhových důvodů dojít ke změnám jejich časových i trasových poloh.

V případě, že tyto úpravy nebudou cestujícím vyhovovat, zasílejte prosím požadavky na jejich úpravu na emailovou adresu verejnadoprava@pardubickykraj.cz .

Požadavky budou ve spolupráci s dopravci prověřeny a případné změny jízdních řádů budou provedeny nejdříve k vyhlášenému termínu změn k 28.8.2022. Tento přístup jsme zvolili proto, abychom sjednotili požadavky na změny a nevyhovovalo se individuálním požadavkům.

Jízdní řády budou dopravním úřadem schvalovány od 23.5.2022. Po tomto datu by pak měly být jízdní řády k dispozici i na veřejných portálech.

Jízdní řády autobusů jezdící přes naši obec naleznete zde: