POVODNĚ 2013, HASIČI POMÁHAJÍ PŘI POVODNÍCH V DOLANECH

Vydáno: 13.6.2013 (2973 přečtení) | Téma: Pomoc obce

Obrázek: Povodně 2013 - DolanyHasiči z SDH Koburk a SDH Výprachtice vyjeli pomáhat do Dolan u Kralup nad Vltavou. Hasiči SDH Koburk stačili ještě před výjezdem uspořádat sbírku na pomoc postiženým povodněmi. Jednalo se zejména o úklidové prostředky. Všem kdo přispěli děkujeme. V pondělí se vybrané věci soustředili také na naší obci. Pan MUDr. Novorný se svojí manželkou zajistili očkování hasičů proti žloutence typu A a B. Očkování proběhlo přímo v Dolanech, kam se manželka MUDr. Novotného vypravila. Děkujeme Vám, je to od Vás skutečně gesto hodné Hipokratovy přísahy. Pan starosta Dolan se jmenuje Dobeš a pomoc našich hasičů velmi ocenil. Byli jediní, kteří přijeli do této vesnice pomáhat. Vesnice nemá vlastní jednotku SDH. Naši hasiči tam museli zvládnout to, co jinde zajišťovaly desítky sborů profesionáloních a dobrovolných hasičů. Děkujeme Vám dobrovolní hasiči, jsme na Vás velice hrdí. Do Dolan vyrazili pomáhat Libor Helbich, Luděk Skalický,Petr Pfeifer. Jiří Katzer, Petr Hanyš a Luboš Lerch. Poděkování patří i manželkám hasičů, které musely zvládnout veškeré povinnosti spojené schodem rodiny.

Již se na Vás těšíme dobrovolníci, věříme, že nám budete vyprávět vše, co Vás v Dolanech potkalo.

„Vítejte nám hrdinové z dálky, viděli jste povodeň a pomohli s úklidem po ní taky“.

Foto naleznete ve fotogalerii: link.