UPRAVENO 15.3.2020 V 13:00 INFORMACE K VYHLÁŠENÍ NOUZOVÉHO STAVU

Vydáno: 12.3.2020 (799 přečtení) | Téma: Informace

EDIT 15.3.2020 v 13:00 Dva potvrzené případy v ORP Lanškroun. Dnes na odpoledne je svolána schůzka krizové rady obce. Kdo můžete nechoďte na místa s vyšším počtem osob. O dalším postupu budete informováni. Luděk Skalický, starosta obce

EDIT 15.3.2020 v 09:00 – zde najdete kontaky na hygienické stanice v ČR https://www.policie.cz/…ovid-19.aspx

EDIT 14.3.2020 v 07:30

Vláda vydala v ranních hodinách další nařízení ve kterém stanoví uzavření obchodů a restaurací od dnešního rána 6:00 do 24. března – na 10 dní. Včera vyvěšené letáky na vývěsky budou samozřejmě dnes vyměněny za aktuální.

Viz. výčet níže: USNESENÍ VLÁDY ČESKÉ REPUBLIKY

ze dne 14. března 2020 č. 211 o přijetí krizového opatření V návaznosti na usnesení vlády č. 194 ze dne 12. března 2020, kterým vláda v souladu s čl. 5 a 6 ústavního zákona č. 110/1998 Sb., o bezpečnosti České republiky, vyhlásila pro území České republiky z důvodu ohrožení zdraví. Vláda zakazuje 1. s účinností ode dne 14. března 2020 od 6:00 hod. do dne 24. března 2020 do 6:00 hod. maloobchodní prodej a prodej služeb v provozovnách, s výjimkou těchto prodejen:

• potravin,
  • výpočetní a telekomunikační techniky, audio a video přijímačů, spotřební elektroniky, přístrojů a dalších výrobků pro domácnosti,
  • pohonných hmot,
  • paliv,
  • hygienického zboží, kosmetiky a jiného drogistického zboží,
  • lékárny a výdejny zdravotnických prostředků,
  • malých domácích zvířat,
  • krmiva a dalších potřeb pro zvířata,
  • brýlí, kontaktních čoček a souvisejícího zboží,
  • novin a časopisů,
  • tabákových výrobků,
  • služeb prádelen a čistíren,
  • prodeje přes Internet a dalšími vzdálenými prostředky,

přičemž uvedené zboží a služby se převážně prodávají nebo nabízejí v dané provozovně,

2. s účinností ode dne 14. března 2020 od 6:00 hod. do dne 24. března 2020 do 6:00 hod. přítomnost veřejnosti v provozovnách stravovacích služeb, s výjimkou provozoven, které neslouží pro veřejnost (např. zaměstnanecké stravování, stravování poskytovatelů zdravotních služeb a sociálních služeb, vě-zeňských zařízení);

tento zákaz se nevztahuje na prodej mimo provozovnu stravovacích služeb (např. provozovny rychlého občerstvení s výdejovým okénkem nebo prodej jídla s sebou bez vstupu do provozovny), který může probíhat bez časového omezení,

3. s účinností ode dne 14. března 2020 od 6:00 hod. do dne 24. března 2020 do 6:00 hod. činnost provozoven stravovacích služeb, umístěných v rámci nákupních center s prodejní plochou přesahující 5 000 m2

4. s účinností ode dne 14. března 2020 od 6:00 hod. provoz heren a kasin podle zákona č. 186/2016 Sb., o hazardních hrách, ve znění pozdějších předpisů,

II. ruší s účinností ke dni 14. března 2020 k 6:00 hod. body I. 2. a I. 3. usnesení vlády ze dne 12. března 2020

EDIT 13.3.2020 v 13:30 Dnes byl na výlepové plochy dán tento plakátek s informacemi. http://www.obec-vyprachtice.cz/…ho_stavu.jpg

Neberme to prosím na lehkou váhu. Omezme v rámci možností co nejvíce pohyb. Je i omezení provozu obecního úřadu. Včera jsem se domluvil s hasiči, pokud bude potřeba zajistíme nákupy a dovoz léků pro seniory.

V souvislosti s vyhlášením nouzového stavu z důvodu epidemie koronaviru COVID 19 přijala obec Výprachtice tato opatření:

S účinností od 13. 3. 2020 obec Výprachtice nepřijímá platby v hotovosti, přijímá pouze bezhotovostní platby na účet. Při bezhotovostní úhradě používejte účet č. 1326985369/0800, a VS, kterým je číslo popisné domu plátce. Poplatky: poplatek za odpad 590,– Kč/osoba
poplatek za psa 200,– Kč, pro důchodce 100,– Kč Nájemné, dle nájemních smluv. Hotovostní platby budou přijímány až po ukončení celostátního nouzového stavu. Stejně tak budou vydávany nálepky na popelnice za bezhotovostně zaplacené poplatky.

Od 16. 3. 2020 bude OÚ Výprachtice pro veřejnost otevřen pouze v úřední dny: Pondělí: 07:00 hod. – 11:30 hod. 12:00 hod. – 17:00 hod. Středa : 07:00 hod. – 11:30 hod. 12:00 hod. – 17:00 hod. V úterý, čtvrtek, pátek bude Obecní úřad pro veřejnost uzavřen.

Obě knihovny budou po dobu nouzového stavu uzavřeny.

Dále žádáme občany, aby po dobu nouzového stavu pro komunikaci s Obecním úřadem i s obcí Výprachtice upřednostnili komunikaci elektronickou nebo telefonickou.

Kontakty: Luděk Skalický starosta@obec-vyprachtice.cz
Marie Bašková ucetni@obec-vyprachtice.cz
Lukáš Lešikar stavebniurad@obec-vyprachtice.cz
Hana Havelková referent@obec-vyprachtice,cz

Tel.: pro všechny: 465 391 132

Zvládneme to. Luděk Skalický, starosta obce Výprachtice.

Nejprve pár informací z naší obce: ZŠ dle doporučení MŠMT dokončí lyžařský výcvik, který končí zítra. Všichni jsou v pořádku, s paní ředitelkou jsem v kontaktu. Co se týče výukových materiálů pro žáky, více sdělíme zřejmě v pondělí, záleží jaká bude situace.

Mateřská škola zůstane prozatím otevřena, dnes v ní bylo 11 dětí, minimální stav je 5 dětí, budeme řešit operativně.

Podle vývoje situace a vyjasnění některých opatření svolám krizový štáb obce (členové zastupitelstva, zástupci hasičů, atd.)

Všechny kroužky, sportovní, kulturní akce jsou zrušeny.

Zachovejme prosím chladnou hlavu a klid. Pomožme si prosím navzájem, pevně věřím, že tuto situaci zvládneme.

Pokud bude třeba zavolejte na můj telefon: 736 535 787.

Luděk Skalický, starosta obce

INFORMACE K VYHLÁŠENÉMU NOUZOVÉMU STAVU: Sledujte si prosím tento článek, který velmi přehledně shrnuje veškerá opatření vlády z dnešního dne. Myslím, že je přehlednější sledovat tento odkaz odkaz, nežli popsat všechna opatření jednotlivých ministerstev.