VÝPRACHTICE UPRAVUJÍ CENTRUM OBCE

Vydáno: 18.9.2009 (2317 přečtení) | Téma: Zájem médií

Téměř 11,5 milionu korun získá někdejší středisková obec ze strukturálních fondů Evropské unie na revitalizaci centrální části, s níž se začalo 1. září tohoto roku. Dotace připadnou na vybudování parku se zázemím pro děti a mládež, tedy dětské hřiště se skateboardovými prvky, lavičkami a běžeckou dráhou. Areál využije základní i mateřská škola a také školní družina. Dojde i na revitalizaci autobusové zastávky „Výprachtice – u školy“, na níž se potkávají čtyři autobusové linky a přestupují tam obyvatelé ze všech okolních obcí. Část dotace obec použije také na vybudování zázemí u fotbalového hřiště, které opět využívá mateřská i základní škola s družinou, ale také místní spolky a jiná sdružení. Podle starosty Miroslava Stejskala uvítají projekt, s jehož dokončením se počítá na konci října příštího roku, obyvatelé Výprachtic i spádových obcí v regionu, jako jsou Čenkovice, Mistrovice a Horní Heřmanice.

Zdroj: http://orlicky.denik.cz/zpravy_region/vyprachtice-upravuji-centrum-obce20090917.html

Autor: Orlický deník