ZPRÁVA O TRESTNÉ ČINNOSTI 2009

Vydáno: 8.2.2010 (2314 přečtení) | Téma: Trestná činnost v obci

Obrázek: Policie ČRV roce 2009 bylo ve služebním obvodě Obvodního oddělení Policie České republiky Lanškroun, do kterého včetně města Lanškroun patří dalších 26 přilehlých obcí, spácháno 393 trestných činů a 1112 přestupků.

Objasněnost u trestných činů za rok 2009 dosáhla výše 46,5%, což je oproti předloňskému roku nárůst o 5,5%. Ze strany obvodního oddělení bylo dále zpracováno 862 čísel jednacích. Tato vytíženost řadí zdejší Obvodní oddělení Policie ČR na první místo mezi ostatními odděleními v okrese Ústí nad Orlicí.

Ve Vaší obci Výprachtice, společně s částí Koburk a Valteřice, bylo v roce 2009 šetřeno celkem osm trestných činů. Z těchto osmi trestných činů byly čtyři trestné činy objasněny, kdy se jednalo ve dvou případech o řízení motorového vozidla bez řidičského oprávnění a ve dvou případech o krádež vloupáním do osobního motorového vozidla. V jednom případě se šetřením zjistilo, že se nejedná o trestný čin ani přestupek. Další tři trestné činy se do dnešního dne nepodařilo objasnit, kdy se jedná o následující trestné činy:

• krádež měděného odpadu
  • krádež vloupáním do prodejny potravin
  • krádež finanční hotovosti

Autor: prap. Martin Mareš, inspektor