ZPRÁVA O TRESTNÉ ČINNOSTI 2011

Vydáno: 13.2.2012 (2599 přečtení) | Téma: Trestná činnost v obci

Obrázek: Policie ČRV roce 2011 bylo ve služebním obvodě Obvodního oddělení Policie České republiky Lanškroun, do kterého včetně města Lanškroun patří dalších 26 přilehlých obcí, spácháno 374 trestných činů a 1504 přestupků. Objasněnost u trestných činů za rok 2011 dosáhla 46,26%. Ze strany obvodního oddělení bylo dále zpracováno 833 čísel jednacích.

V obci Výprachtice s částí Valteřice a Koburk bylo v minulém roce ze strany OO PČR Lanškroun řešeno 10 přečinů, z toho se podařilo do současné doby objasnit tři přečiny. U dalších sedmi byl spisový materiál odložen, neboť se do současné doby nepodařilo ustanovit osobu pachatele.

V obci Horní Heřmanice s částí Dolní Heřmanice a Rýdrovice bylo v minulém roce ze strany OO PČR Lanškroun řešeno 7 přečinů, kdy tyto spisové materiály byly odloženy, neboť se do současné doby nepodařilo v těchto případech ustanovit konkrétní osobu pachatele.

V rámci možností je ve Vašich obcích kladen důraz na pěší obchůzkovou činnost a dohled nad bezpečností a plynulostí silničního provozu. Dále se územně odpovědný policista účastní zasedání obecních zastupitelstev k získání všeobecného přehledu o životě v obcích a plánů do budoucna.

V novém roce Vám jménem všech pracovníků Policie České republiky Obvodního oddělení Lanškroun přeji mnoho pracovních úspěchů.

Autor: Prap. Martin Mareš, inspektor