ZPRÁVA O TRESTNÉ ČINNOSTI V OBCÍCH VÝPRACHTICE A HORNÍ HEŘMANICE 2008

Vydáno: 7.2.2009 (2269 přečtení) | Téma: Trestná činnost v obci

Obrázek: Policie ČRV roce 2008 bylo ve služebním obvodě Obvodního oddělení Policie České republiky Lanškroun, do kterého mimo města Lanškroun patří dalších 26 přilehlých obcí spácháno 388 trestných činů a 698 přestupků. Objasněnost u trestných činů za rok 2008 dosáhla 38,76 %. Ze strany obvodního oddělení bylo dále zpracováno 1044 čísel jednacích.

V obci Výprachtice s osadou Valteřice, a částí Koburk bylo v roce 2008 šetřeno celkem 8 trestných činů, z nichž 2 byly objasněny, jednalo se o trestný čin řízení motorového vozidla pod vlivem alkoholu a trestný čin podvodu. Další trestné činy se do současné doby nepodařilo objasnit. Jednalo se o následující trestné činy:

• krádež vloupáním do domu čp. 55
  • krádež nafty ve f. Agrospol
  • krádež vloupáním do chalupy v obci Valteřice
  • poškození vozidla montážní pěnou
  • krádež vloupáním do prodejny v obci Výprachtice
  • krádež vloupáním do chalupy v obci Valteřice

V obci Horní Heřmanice společně s částí Rýdrovice a Dolní Heřmanice bylo v roce 2008 šetřeno celkem 11 trestných činů, které se do dnešní doby nepodařilo objasnit.

• krádež telete
  • ublížení na zdraví
  • poškozování zařízení domu
  • krádež finanční hotovosti z domu