ZPRÁVY Z RADNICE - ČERVEN 2009

Vydáno: 1.7.2009 (2307 přečtení) | Téma: Zprávy z radnice 2009

Vážení přátelé, v měsíci červnu jsme oslavili 100. výročí narození významného dirigenta, pedagoga a hudebního skladatele Jindřicha Pravečka. Ve Valteřicích se konala akce „SETKÁNÍ NA POMEZÍ ČECH A MORAVY”. Domníváme se, že se obě akce vydařily, a to i přes nepřízeň počasí dne 6. 6. 2009.

V měsíci červnu 2009 zaměstnanci naší obce odvedli kus práce v souvislosti se zabezpečením právě výše zmíněných kulturních akcí. Zejména v souvislosti s oslavami narození Jindřicha Pravečka bylo nutné postavit tribunu, parket, navozit židle, vyzdobit sál v kulturním domě (který se nakonec nepoužil) a vůbec několikrát stěhovat stoly i židle na sál kulturního domu a následně zpětně do školy a na hřiště apod.

Uvedené bylo ovlivněno změnami v předpodvědi počasí, kdy zprvu dobré zprávy vystřídaly zprávy špatné, které oznamovaly krupobití a lijáky. Krátce před dokončením příprav na akci, vlastně až v sobotu ráno, jsme doslova zariskovali a přesunuli akci z kulturního domu na hřiště u kostela. Musíme v dané souvislosti přiznat, že k přesunu akce na hřiště nás donutily názory některých občanů.

Riskování se nakonec vyplatilo, i když stálo spoustu sil i nervů. Dne 6. 6. 2009 začalo pršet, jak všichni jistě víte, až kolem šesté hodiny večer. Nezahrála nám tedy již Výprachtická dechovka, jejíž vystoupení bylo plánováno až později. Dechovka z Výprachtic však vystoupila s nejmenšími mažoretkami z Kukátka na počátku kulturního programu. Věříme, že nám ještě do konce roku naši muzikanti zahrají na nějaké jiné společenské nebo kulturní akci.

Děkujeme všem, kteří se na oslavách narození J. Pravečka podíleli. Poděkování patří učitelům ZŠ, řediteli základní školy Mgr. Fiebigerovi, školníkovi Aleši Purkertovi, ředitelce mateřské školky, kuchařkám základní školy, myslivcům a jejich rodinným příslušníkům, Výprachtickému kukátku, panu faráři a farníkům za přípravu kostela a samotný pěkný průběh akce v kostele a na hřbitově, manželům Besperátovým, panu Josefu Smejkalovi a Petru Skalickému, hasičům SDH Koburk a SDH Výprachtice, muzikantům, ředitelce muzea Lanškroun Dr. Borkovcové, prostě všem, kteří se na akci podíleli. Dále pak děkujeme všem sponzorům. Na akci přispěla firma IZOLIT BRAVO Jablonné nad Orlicí, VAKSTAV Jablonné nad Orlicí, firma Jindřicha Berana ml., firma Luboše Merty, Miroslav Falta, stavební firma Adolf Pech, firma HARICOM Praha manželé Ženíškovi a pan Doc. Marek.

Poděkování patří rovněž zaměstnancům obce, kteří museli v krátké době posekat travnaté plochy ve středu obce, vymalovat a spravit zastávku naproti faře a v dané souvislosti vykonat celou řadu dalších prací, jak již bylo uvedeno výše.

Zaměstnanci obce konali rovněž běžné plánované práce. Výprachtická hasičárna byla napojena na splaškovou kanalizaci a u hospody U Jana bylo vyřešeno vyplavování sklepních prostor při velkých deštích.

Zaměstnanci obce také začali opravovat rozbité dětské hřiště v Sázavském údolí. Nový nátěr dostala kaplička vedle základní školy a další konstrukce.

Zaměstnanci obce rovněž dobře zvládli přípravu setkání ve Valteřicích, které se konalo dne 28. 6. 2009. Úprava okolí valteřického kostela, převoz a umístění lavic, stolů, stánků, stanů, parketu apod., to vše si vyžádalo spoustu práce.

V souvislosti s pomocí obci je potřeba zdůraznit, že nám pomáhají nezištně i lidé z naší obce, kteří zabezpečují odborný stavební dozor, připravují rozpočty na akce, konají odborné práce instalatérské, topenářské apod., všem těmto patří upřímné poděkování.

Obec připravuje další investiční akce. Jedna z nich má za cíl dokončit rekonstrukci hasičské zbrojnice v Koburku. Cílem druhé akce je provést stavební úpravy suterénu školy pro potřeby školního klubu. Největší akcí bude „Revitalizace centra obce Výprachtice“, o této akci Vás budeme podrobně informovat v dalších vydáních Výprachtických novin.