ZPRÁVY Z RADNICE - PROSINEC 2008

Vydáno: 12.1.2009 (2412 přečtení) | Téma: Zprávy z radnice 2008

Vážení přátelé, dovolte, abychom Vás pozdravili na počátku nového roku 2009.

V prosinci proběhla ve Výprachticích celá řada akcí spojených s ukončením roku 2008. Jednalo se především o splnění OEZ. Dále pak „Mikuláše“ slavili již tradičně naši důchodci. Základní školu Jindřicha Pravečka navštívil rovněž Mikuláš a čert. V prostorách tělocvičny pro ten účel vzniklo peklo.

Dne 13. 12. 2008 se pak uskutečnila již tradiční zabíjačka. Tentokrát se prodej vepřových výrobků uskutečnil v naší základní škole. Děti vyrobily celou řadu pěkných vánočních ozdob a dalších výrobků. Kuchařky základní školy napekly velice dobré koláče a cukroví. V 10.00 hod. už byly veškeré koláče vyprodány.

Prodej masných výrobků organizovala firma Řeznictví Rýznar ze Zábřeha na Moravě.

Určitý nedostatek spatřujeme v tom, že nebyla dodržena cena vepřových půlek. Bylo nám slíbeno, že se vepřové půlky budou prodávat za 49,– Kč. Tato cena byla uvedena jednak ve Výprachtických novinách, a jednak na plakátech. Odpoledne, den před samotným prodejem, nám bylo sděleno, že cenu není možné dodržet, neboť dodavatel jim nečekaně zvýšil cenu a z uvedeného pohledu by se celý prodej jevil jako prodělečný.

O této změně jsme Vás již nestačili informovat, vše nám bylo oznámeno skutečně až pozdě odpoledne. Navrhované zvýšení ceny 1 kg vepřové půlky ze 49,– Kč na 54,– Kč jsme nehodlali akceptovat. Nakonec jsme se dohodli, že prodejní cena vepřových půlek bude činit 50,– Kč za 1 kg.

Navzdory těmto problémům si dovolujeme hodnotit akci jako velice úspěšnou. Základní škola získala určité prostředky, které může použít na podporu aktivit dětí.

V tomto roce bychom chtěli akci rozšířit o prodej výrobků dalších našich občanů. Výtěžek akce by byl opět věnován základní škole. Děkujeme pedagogickému sboru, dětem, kuchařkám, panu školníkovi a dalším, kteří se na této velice úspěšné akci podíleli.

V 15.00 hod. dne 13. 12. 2008 proběhl v našem kostele „Proměnění Páně“ tradiční vánoční koncert. Všichni, kteří vánoční koncert navštívili, mohli slyšet velice kvalitní hudbu v podání vokálně instrumentálního souboru SATORI z Krkonoš.

Děti spolu s pedagogickým sborem a dalšími zaměstnanci naší školy pro Vás připravily tradiční perníčky, kterými byl obdarován každý účastník koncertu.

V prosinci zaměstnanci obce opravovali opakovaně prasklé vodovodní potrubí. Abychom předešli větším výpadkům dodávek pitné vody, byl nouzově připojen na vodojem v Zaječíně nově nalezený zdroj pitné vody, který se nachází poblíž vodojemu v Zaječíně. Mimo běžně realizovaných prací byly dokončeny zednické a topenářské práce v suterénu Kulturního domu Výprachtice.

Do nového roku Vám přejeme hodně zdraví, štěstí a spokojenosti v zaměstnání i v osobním životě.