ZPRÁVY Z RADNICE - ZÁŘÍ 2007

Vydáno: 4.10.2007 (2327 přečtení) | Téma: Zprávy z radnice 2007

Vážení přátelé, dovolte nám, abychom Vás před nastupujícím podzimem pozdravili a předali Vám informace o akcích, které se konaly v naší obci v září 2007.

Byla zahájena rekonstrukce kulturního domu ve Výprachticích. Jak jsme Vás již dříve informovali, byl rozsah rekonstrukce na základě provedeného výběrového řízení stanoven v závislosti na poskytnuté dotaci takto:

Rekonstrukce se bude skládat z provedení stavebních úprav suterénu v části pod hospodou s tím, že budou dokončeny místnosti, které budou sloužit jako zázemí pro kuchyň. Nebude tedy dokončen objekt provozovny (obchod). Na dokončení této části je potřebná částka asi 200.000,– Kč, kterou pro letošní rok nemáme k dispozici. Budeme se snažit uvedené dokončit nejpozději do konce příštího roku. Vedeme sice jednání o navýšení dotace, není však zřejmé, jaký bude výsledek.

Měla by být rovněž provedena zateplovací fasáda a výměna oken ve štítové zdi předmětného domu, odvodnění a svislé izolace proti vodě v části suterénu, chodník se zábradlím před kulturním domem, dešťová kanalizace a vzduchotechnika, včetně kuchyně.

Byla provedena kolaudace 5. etapy rekonstrukce Základní školy Jindřicha Pravečka ve Výprachticích, která se týkala ústředního vytápění, kotelny, výměny střešní krytiny apod.

Ve Valteřicích dne 16. 9. 2007 byla při příležitosti Valteřické pouti sloužena mše svatá spojená s pohoštěním přítomných. Tato akce má stále stoupající návštěvnost. Akce se zúčastnilo 150 až 200 osob. Poděkování patří všem, kteří připravili pohoštění přítomným, zejména pak je nutné pochválit manžele Vogelovi, kteří se o valteřický kostel vzorně starají. Zásluhu na dobré návštěvnosti této akce má vystoupení Výprachtické dechovky, pod taktovkou pana Jana Merty. I tentokrát zahráli naši muzikanti pro radost všem přítomným. Akce se velice zdařila již tím, že po delší době všem, kdo se pouti zúčastnili, svítilo sluníčko.

Omlouváme se všem za výpadek zásobování pitnou vodou. Důvodem jsou poruchy některých zařízení: pneumatického ventilu, čerpadla ve starém vrtu apod. Jen pořízení nového ventilu stálo 52 tis. Kč. Náklady na odstranění těchto poruch zřejmě nepatrně ovlivní cenu vody pro příští rok.

Jinak do konce roku 2007 nám zbývá ještě spousta práce. Bude nutné zřídit novou komunikaci k bytovce v lokalitě „Pod Vaníčkem“, provést opravy opěrných zdí u obecního úřadu, opravit některé úseky místních komunikací a dokončit práce na čistírně odpadních vod. Žádost na MěÚ Lanškroun již byla podána před více než měsícem, řízení však dosud zahájeno nebylo.

Všem Vám přejeme pěkné podzimní počasí, abyste mohli dokončit veškeré práce, které jsou nezbytné pro přípravu na zimu.