BRATR PAN HANZLÍČEK VÁCLAV

Vydáno: 7.12.2012 (1891 přečtení) | Téma: SDH Výprachtice

Bratr Václav Hanzlíček se narodil 18. 9. 1930. Členem naší organizace je od roku 1956.

V celé historii naší organizace SDH Výprachtice patřil a stále patří k nejaktivnějším, nejspolehlivějším a nejčestnějším členům ZO SDH Výprachtice. Ve funkci starosty naší organizace pracoval neuvěřitelných 36 let. Své úkoly si plnil vždy na více než 100%. Odpracoval stovky a stovky brigádnických hodin, například při výstavbě naší nové hasičské zbrojnice v letech 1960 až 1964. Vždy se rád zúčastňoval veřejného života v naší obci (poslanec, zastupitel, člen různých komisí při obecním úřadu, dlouholetý člen místního divadelního kroužku atd.). I v pozdějších letech byl velmi aktivní jak v brigádnické činnosti, tak při pořádání různých akcí jako např. hasičské plesy, hasičské výlety, různé soutěže. Byl velice aktivní i při výchově naší mladé generace. Pracoval dlouhá léta i jako fotograf naší organizace. Je velice oblíben v celé naší organizaci SDH Výprachtice. Je nositelem mnoha vyznamenání a čestných uznání jak v rámci ZO, OSH, ÚSH ČMS i v naší obci.

Na VVH naší organizace v roce 1999 byl jmenován ČESTNÝM STAROSTOU naší organizace. Velice kamarádský i v dnešním vysokém důchodovém věku se v letošním roce dožil krásných 82 let. Bratr Václav Hanzlíček na návrh naší organizace a po příslušných schvalovacích procedurách obdržel v letošním roce 2012 nejvyšší hasičské vyznamenání v rámci udělování v České republice:


MEDAILI ZASLOUŽILÝ HASIČ


Musím připomenout, že toto nejvyšší hasičské vyznamenání obdržel bratr Václav Hanzlíček jako jediný v celé naší dlouhé historii (v roce 2013 budeme slavit 130. výročí založení naší organizace – 1883). Milý bratře Václave, moc a moc Ti děkujeme za Tvoji celoživotní práci pro dobro nás všech, do dalších let Ti přejeme hlavně pevné zdraví a budeme se těšit na další setkání s Tebou.

Autor: Pfeifer Petr


Komentáře:
Kontrolní obrázek

Opište kód z obrázku


Pravidla a možnosti formátování:

  • Nepoužívejte HTML značky, stránky podporují formátování Texy!. Například nový odstavec získáte 2x odřádkováním, citace započněte znakem >, odkaz: "text odkazu":odkaz, **tučně**, *kurzíva* .
  • Adresy začínající na http:// budou automaticky převedeny na odkazy.
  • Na předchozí komentáře odkazujte zápisem [2].
  • Povinné údaje jsou označeny *.