DOTAZY

DOTAZ:

Dobrý den pane starosto, již je známý termín letošního vánočního jarmarku a rozsvícení vánočního stromečku?

Autor dotazu: Občan obce, zadáno: 9.11.2019 - 15:10

ODPOVĚĎ:

Dobrý den, rozsvícení vánočního stromečku proběhne 30.11. 2019 od 16:30 hodin před obecním úřadem. http://www.obec-vyprachtice.cz/…_nadilka.jpg

Autor odpovědi: Skalický Luděk, DiS.

DOTAZ:

Pane starosto, s plánovanými úpravami na parcele v Zaječíně na jaře příštího roku, se opět dotazujeme, jak bude pokračovat,popř. opravovat,vodní dílo v Zaječíně ? Konkrétně výměna azbestových trubek, které stahují vodu do vodojemu a veškeré další úkoly od vodoprávního úřadu Lanškroun, které nejsou ze strany obce plněny. Je smutné, že obec nereaguje na tak závažné problémy, jako jsou trubky z karcinogenního materiálu, který podléhá těm nejpřísnějším předpisům.....rovněž bychom uvítali info o výsledku odborného projektu RNDr.Šedy, který mu byl obcí zaplacen a dosud o něm není nic známo. Za info děkujeme.

Autor dotazu: Fiala, zadáno: 7.11.2019 - 14:47

ODPOVĚĎ:

Dobrý den pane Fialo, příprava projekte na celkovou rekonstrukci vodního díla Zaječín je v plném běhu. Je to poměrně složitý projekt a není ho možné připravit za 2 či 3 měsíce. V současné době se řeší majetkoprávní vztahy a jedná se s dotčenými orgány. S vodoprávním úřadem v Lanškrouně jsem domluven, že případná opatření budou z ekonomického hlediska provedeny v souladu s projektovou dokumentací. Projekt bude samozřejmě zaplacen po jeho vyhotovení, opět zde uvádíte mylné informace. Obec Výprachtice nijak nepodceňuje vodní hospodářství. Azbest jako materiál je nebezpečný zejména při manipaluci s ním na vzduchu (prašnost a s tím související uvolňování jeho částic). V souvislosti s vodovodním potrubím nejsou prokázané souvislosti se zdravotními potížemi. Viz. odkaz:

http://www.szu.cz/…f/azbest.pdf

Autor odpovědi: Skalický Luděk, DiS.

DOTAZ:

Vazeny pane starosto .

Jmenuji se Zdenek Skalicky,bytem v Americe. Muj bratr ,ktery zemrel byl ve spojeni s matrikarem Josefem Skalickym. Jak jsem se dovedel tak zemrel.

Kdo je ted matrikarem obce Vyprachtic. ?

Prosim o sdeleni jeho adresy a tel.cisla.

Mujj E-Mail je : scalda77@yahoo.com, telefon 850–389–8611

DEkuji srdecn e za odpoved. Zdenek Ladislav Skalicky

Autor dotazu: Zdenek Skalicky, zadáno: 3.10.2019 - 22:14

ODPOVĚĎ:

Dobrý den, matriku má ve své působnosti obec Výprachtice, telefonní číslo 465 391 132, nebo na email: starosta@obec-vyprachtice.cz. Přeji hezký den

Autor odpovědi: Skalický Luděk, DiS.

DOTAZ:

Pane starosto, vzhledem k mediálně hojně proklamované kůrovcové kalamitě: Nebude letos na prodej větší množství palivového dřeva z obecních lesů? A jaké budou ceny?

Autor dotazu: Ivan Doležal, zadáno: 21.8.2019 - 07:03

ODPOVĚĎ:

Dobrý den pane Doležale, palivové dřevo máme, ale máme také celkem zaplněný pořadník, záleží jaké množství by jste si představoval. Cena je 700 Kč vč. DPH za 1 prostorový metr dřeva rovnaný. Případně mě kontaktujte na tel.: 736 535 787.

Autor odpovědi: Skalický Luděk, DiS.

DOTAZ:

Dobrý den. Jaký je demografický vývoj obce řekněme za posledních 10 let? Přibývá nebo ubývá v obci obyvatel, prosím? Také by mne zajímalo, zda se v obci je v obcí za rok více úmrtí, nebo narození. Děkuji za odpověď.

Autor dotazu: Karel Dlouhý, zadáno: 21.8.2019 - 07:01

ODPOVĚĎ:

Dobrý den pane Dlouhý, vývoj počtu obyvatel v naší obci naleznete zde: https://www.czso.cz/…u-za-obce-cr

Autor odpovědi: Skalický Luděk, DiS.

DOTAZ:

Pane starosto, byl jste zvolen v řádných volbách, takže nemohu, než s Vámi opět pokračovat v dotazech, protože z Vaší odpovědi po třech týdnech, jsme se opět nic nedozvěděli.

  • s.RNDr. Šedou, kterého máte jako dlouholetého konzultanta a odborníka hydrogeologa, jsme se viděli někdy loni na jaře a to bylo naposled, kdy jsem s ním vedl jakoukoliv komunikaci. Tehdy Vám slíbil dokumentaci do července 2018, potom do srpna a potom už bylo sdělováno pouze, ža až to bude, tak to bude.....konkrétní odpověďí od Vás bylo do konce června 2019, což již nebudu komentovat.
  • trasu a technický stav potrubí, které by mělo vézt pod naší parcelou, jsme od Vás požadovali formou pasportu, trasovacích kolíků a několika vykopaných sond, které by přesně určily trasu, hloubku, stav a materiál, ze kterého bylo potrubí zhotoveno, nikoliv úřední odpověď na nějaké nicotné mapě červenou čárou opotřebovanou fixou !!!

Dotaz tedy zní : Kdy a jakým způsobem bude určena přesná trasa, hloubka, materiál potrubí a jeho stavební stav, abychom přesně věděli, kudy vede ochranné pásmo. Náš záměr úprav na parcele je Vám znám již hodně dlouho, varianta přeložení potrubí byla vámi i sdělena, takže očekáváme Vaši kvalifikovanou odpověď, nejlépe s Vaším datem. Děkuji Fiala

Autor dotazu: Fiala, zadáno: 20.7.2019 - 10:50

ODPOVĚĎ:

Dobrý den, vyřešeno osobní schůzkou.

Autor odpovědi: Skalický Luděk, DiS.