GEOGRAFIE

Vydáno: 8.10.2005 (21602 přečtení) | Téma: O obci

Obec Výprachtice se nachází v malebném podhůří Orlických hor, ve východní části okresu Ústí nad Orlicí, 10 km od Lanškrouna. Leží v nadmořské výšce mezi 510–875m n.m. Je obklopena krásnou a nezničenou přírodou. Pod vrcholem Bukové hory (958m n.m.) pramení potok Moravská Sázava. Katastrální výměra obce činí 2 172 ha. Obec se skládá ze tří částí – Výprachtice Koburk, Valteřice. Část Valteřice, vzdálená 5 km slouží především k rekreaci. Část Koburk leží jižně od Výprachtic. Obec je významnou turistickou oblastí, která se nachází v blízkosti lyžařského střediska Čenkovice. Prochází jí řada turistických cest a cyklostezek. Nachází se zde 175 rekreačních objektů a chat. Ve vsi je 240 obytných domů a trvale zde žije 931 obyvatel.

Obrázek: Geomapa obce