SAZEBNÍK ÚHRAD ZA POSKYTOVÁNÍ INFORMACÍ

Vydáno: 28.2.2005 (15101 přečtení) | Téma: Obecní úřad

Zveřejňování informací provádí obec na své náklady. Poskytování informací na základě žádosti (ústní nebo písemné) je prováděno za cenu nákladů spojených s pořízení kopií, opatřením technických nosičů dat a odesláním informací žadateli. Za úhradu se provádí mimořádně rozsáhlé vyhledávání informací. Výše cen je stanovena takto:

I. MATERIÁLOVÉ NÁKLADY

• Obálka dodejka: C6 1,50 Kč
  • Obálka dodejka: C5 2,– Kč

Poštovní služby:

Hodnota poštovného dle platného ceníku České Pošty.

IV. MIMOŘÁDNĚ ROZSÁHLÉ VYHLEDÁVÁNÍ INFORMACÍ 100,– Kč

Vyhledávání informace z více pramenů, práce vyžadující spolupráci více pracovníků, sestavování materiálů z různých podkladů. Částky jsou stanoveny za každou započatou hodinu práce zaměstnance spojenou s vyhledáváním informace.

Cestovní náklady:

Dle zákona č. 262/2006Sb., Zákoníku práce, hlava III. O cestovních náhradách, ve znění pozdějších předpisů.

V. SPRÁVNÍ POPLATKY

Jestliže je požadován úkon podléhající zákonu č. 634/2004Sb., v platném znění, O správních poplatcích, účtuje se správní poplatek podle příslušné položky uvedeného zákona.

Určující podmínky:

1. V případě, že bude za poskytnutí informace požadována úhrada, bude tato skutečnost písemně oznámena i s výší úhrady žadateli, a to před poskytnutím informace.
  2. Z oznámení musí být zřejmé, na základě jakých skutečností a jakým způsobem byla výše úhrady vyčíslena.
  3. Nebude-li vůči žadateli oznamovací povinnost splněna, zaniká nárok na úhradu nákladů.
  4. Poskytnutí informace za úhradu je podmíněno zaplacením požadované úhrady. Pokud žadatel do 60ti dnů ode dne oznámení výše požadované úhrady, úhradu nezaplatí, žádost bude odložena.
  5. Všechny druhy dokumentů a úkonů jsou pořizovány za ceny uvedené v Sazebníku.
  6. Výsledná cena za poskytnutí informace je součtem dílčích cen uvedených v Sazebníku.