CÍLE A ÚKOLY ZATUPITELSTVA OBCE PRO ROKY 2010-2014 V ČELE S JUDR. MIROSLAVEM STEJSKALEM

Vydáno: 30.8.2010 (2404 přečtení) | Téma: Volby do zastupitelstva obce

1. Hodláme i nadále podporovat Základní školu Jindřicha Pravečka ve Výprachticích a mateřskou školu Výprachtice, a to i z hlediska kapacity. Opět hodláme dovážet děti ze sousedních vsí. Vedle školního klubu je nutné vybudovat nové sociální zařízení. Pro školní klub je nutné dořešit šatny se samostatným vchodem.
  2. Oplotit hřiště vedle školy a zkvalitnit povrch hřiště tak, aby vyhovoval potřebám sportovců a škole.
  3. V kulturním domě U Jana vybourat starou parketovou podlahu a zhotovit novou podlahu s odpovídajícími konstrukcemi a ochranou proti vzlínající vlhkosti. Na novou podlahu použít dubové, nebo jasanové parketové vlysy. Je nutné rovněž vybudovat ubytovací zázemí pro hospodu s odpovídajícím hygienickým zařízením (každý pokoj musí mít vlastní sociální zařízení).
  4. V obci zřídit lékárnu s otvírací dobou navazující na ordinační dobu lékaře.
  5. Pokračovat v dovážce obědů a v pomoci starým a nemocným lidem.
  6. Zajistit lokalitu pro výstavbu rodinných domků a v návaznosti na uvedené zadat a schválit nový územní plán obce.
  7. Výstavbou chodníků v některých částech obce zvýšit bezpečnost dětí a chodců.
  8. Pokračovat ve výměně azbestového vodovodního potrubí za PVC.
  9. Zajistit moderní úpravu kalů jejich lisováním a následným kompostováním, a to buď vlastním lisem nebo smluvně.
  10. Pokračovat v odkanalizování obce Výprachtice.
  11. Zajistit podmínky pro lepší třídění odpadů ve snaze snížit objem komunálního odpadu v obci.
  12. Dokončit zateplení podkroví hasičské zbrojnice v Koburku s realizací využití podkroví.
  13. Pokračovat v opravách místních komunikací s tím, že některé úseky (kopce s velkým množstvím odváděné vody) bude nutné nově zrekonstruovat, a to včetně nevhodného podloží (některé cesty nemají žádný podklad). Po zimě nastává zvlnění komunikace a tím dochází k poničení asfaltového povrchu.
  14. Podpořit vybudování penzionu v lokalitě Halda (nové prac. příležitosti).
  15. Spolupráce a podpora OEZ Letohrad s cílem udržet pracovní příležitosti v obci.
  16. Spolupráce se zájmovými sdruženími v obci – TJ Sokol, SDH, dechovka, myslivci. Finanční podpora těchto organizací, včetně pomoci se zajištěním potřebného vybavení technikou a dalším potřebným materiálem.
  17. Podpora církevních akcí a oprav kostela, údržba hřbitova apod.

Autor: Vávra Daniel