HOSPODA "U JANA", OBJASNĚNÍ SITUACE

Vydáno: 14.2.2011 (7146 přečtení) | Téma: Informace

Obrázek: Hostinec U JanaVážení občané,

jelikož se ve vztahu k naší hospodě šíří vesnicí různé informace, považuji za vhodné se k celé situaci vyjádřit: Paní hospodská E.Uhrová mi dne 20.1.2011 v 15.59 hod. zaslala SMS zprávu, ve které mne žádá, abych vypsal výběrové řízení na hospodu „U Jana“ s tím, že má velké finanční problémy a nemůže již proto dál hospodu provozovat, aniž by byla schopná dostát svým závazkům. Předmětnou SMS jsem dosud ze svého mobilu nevymazal a proto ji každému, kdo o to požádá, mohu ukázat. Druhý den jsem proto paní hospodskou navštívil za doprovodu místostarosty Jirky Pfeifera s tím, že jsme se dohodli na ukončení činnosti do konce srpna 2011. Asi za měsíc mi paní hospodská oznámila, že na hospodě hodlá setrvat do konce října 2011. Dne 9.2.2011 se konalo zastupitelstvo obce, kde jsem seznámil členy zastupitelstva s tím, že paní hospodská hodlá skončit a termín ukončení si stanovila (nedávno) do konce října 2011. Zastupitelé s ohledem na to, že nový nájemce bude mít zájem si hospodu připravit ještě v době, kdy je teplo a stěhování hospody v listopadu může být problémem (může již zde být sníh – navíc na podzim jsou horší tržby), s termínem 31. 10. 2011 na ukončení činnosti paní E.Uhrovou nesouhlasilo. Vzhledem k těmto skutečnostem bylo v ZO dohodnuto, že nájem hospody by měl být ukončen v kratším termínu. Pokud termín ukončení nenaváže na sjednané dohody s pivovary apod., bude podmínkou, aby nový nájemce původní dohody s pivovary převzal a ukončil je tak, aby na termín ukončení nebyly vázány žádné sankce k osobě, která je uzavřela – tj. paní hospodská. Paní Uhrová se může, pokud nyní změnila názor na ukončení svého působení v místní hospodě, do vypsaného výběrového řízení přihlásit. Jako starosta jsem považoval za nutné informovat zastupitele o celé situaci v hospodě s tím, že jsem byl paní hospodskou požádán, abych vypsal výběrové řízení na nového nájemce. Důkazy o tom, že podnět vyšel z její strany, mám k dispozici. Považuji v souvislosti s ukončením činnosti v hospodě za dobré pochválit také dobrou práci paní E. Uhrové. Paní hospodská Evženie Uhrová si nepočínala na hospodě špatně. Zejména v počátcích byla hospoda jednou z nejlepších v okolí. V hospodě se vždy dobře vařilo a hospodská dokázala zajistit celou řadu akcí, které byly v hospodě a na sále konány. Za to jí patří určitě dík. U některých, kteří jí pomáhali, víc než zájem o hospodu převážil zájem o konzumaci. Domnívám se, že vybrat odpovídajícího nástupce bude problém. Na hospodě ve Výprachticích nelze zbohatnout a samotné udržení hospody je tvrdou řeholí a nekonečnou prací. To by si měl uvědomit každý, kdo se přihlásí do konkurzu na nového hospodského. Budeme se spolu se zastupiteli snažit, jako poradní orgán výběrové komise, oslovit i lidi mimo naší vesnici, kteří již vedli nebo dobře vedou hospodu a rozumějí tomu. Výběrové komisi přeji šťastnou ruku a paní hospodské děkuji za dosavadní práci a přeji jí, aby se jinde měla lépe než ve Výprachticích. Proti paní hospodské nic nemám, naopak jsme si několikrát v řadě věcí vyšli vzájemně vstříc a spolupráce s ní byla v přechozím období dobrá. Já sám jsem byl nakonec několikrát zastupiteli v minulém volebním období napomínán za to, že hospodě příliš nadržuji. Věřím rovněž, že se do konkurzu na hospodského přihlásí také ti, kteří hospodu soustavně, většinou anonymně, kritizovali. Podmínky výběrového řízení na nájem hospody budou na těchto stránkách včas zveřejněny.

S pozdravem Miroslav Stejskal, starosta.

1. Dobrý den Vážení, na základě našeho dlouhodobého zájmu o provozování zařízení v lokalitě Orlických hor Vás žádáme o projednání naší nabídky a to ve věci pronájmu objektu HOSPODA „U JANA“ Naše momentální reference:

• provozování občerstvení na Suchém Vrchu
    • občerstvení a provoz Informačního centra Červenovodské sedlo
    • restaurační zařízení U Mostu Těchonín

Prosím proto o bližší informaci Děkuji Pavel Mačát – jednatel

- Vrch CZ, s.r.o., 21.3.2011 - 10:37

2. jestli obsluha bude stejna jako na Suchem Vrchu, tak to hospoda dlouho nevydrzi.

- Lukas, 22.4.2011 - 13:14

3. Mohu začít provozovat se svým kamarádem Vami nabízená zařízení pokud budeme mít kde spát. Mnohokrát děkujeme za váš čas i odpověď. Hezký den Konečný Pavel

- Pavel Konecny, 5.6.2011 - 09:05

4. Dobrý den p. Mačát, zajímalo by mě, proč např. v místě u Kamene pod Suchým vrchem, kde je inzerován provoz občerstvení a Informační centrum Červenovodské sedlo budete začínat až 1. července? Nebo už máte otevřeno? Je to s podivem, neboť to je dle mého strategické místo pro podnikání a jak jsem několikrát místem projížděl, hodně lidí tam zbytečně šahalo na kliku zamčených dveří. tak aby to pak nebylo stejné v těch Výprachticích......