INFO 13.10. 2020 10:30 HODIN - COVID19 OPATŘENÍ OD 14.10.2020

Vydáno: 13.10.2020 (122 přečtení) | Téma: Koronavirus

‼️Nová opatření dle nařízení vlády platná od 14.10.2020

Restaurace, bary, hospody, kluby Až do konce nouzového stavu se uzavírají (prozatím 3.11.2020). Povoleno je pouze výdejní okénko s provozem od 6:00 do 20:00. Ruku v ruce s tímto opatřením jdou i dvě další: zákaz sdružování více než šesti osob a zákaz pití alkoholu na veřejně přístupných místech. Výjimku mají hotelové restaurace, které však musí mít za dodržení hygienických opatření otevřeno jen pro své hosty a jen do 20 hodin a také svatební a smuteční hostiny.

Sdružování osob Uvnitř i venku se v jednu chvíli může shlukovat maximálně šest lidí. Výjimky mají rodiny či různá zasedání, například politických stran, zastupitelstev a podobně. Výjimku naopak nemají ani sportovci.

Roušky Nově se budou roušky – už od úterý 13. října – nosit nejen ve vnitřních prostorách a v hromadné dopravě, ale také na venkovních zastávkách a nástupištích hromadné dopravy. „Na nástupišti čeká někdy i stovka lidí, je vhodné se chránit,“ vysvětlil ministr Prymula.

Školy Od středy se budou na dálku učit už všichni žáci a studenti, tedy jak na základních, tak středních, vyšších odborných i vysokých školách. Zavřené zůstanou i ZUŠ. Pouze mateřské školy zůstanou v běžném provozu. Státem bude zajištěna péče o děti pracovníků integrovaného záchranného systému a zdravotních sester, lékařů a sociálních pracovníků. Do lavic se žáci – minimálně ti na prvním stupni – vrátí v pondělí 2. listopadu po podzimních prázdninách, které jsou letos prodlouženy na celý týden od 26. do 30. října. Ošetřovné mohou pobírat rodiče dětí do 10 let včetně, a to ve výši 60 procent z denního vyměřovacího základu, přičemž minimálně se bude jednat o 400 korun.

Celé znění opatření vlády najdete zde: http://www.obec-vyprachtice.cz/…_10_2020.pdf


Komentáře:
Kontrolní obrázek

Opište kód z obrázku


Pravidla a možnosti formátování:

  • Nepoužívejte HTML značky, stránky podporují formátování Texy!. Například nový odstavec získáte 2x odřádkováním, citace započněte znakem >, odkaz: "text odkazu":odkaz, **tučně**, *kurzíva* .
  • Adresy začínající na http:// budou automaticky převedeny na odkazy.
  • Na předchozí komentáře odkazujte zápisem [2].
  • Povinné údaje jsou označeny *.