KLUB DŮCHODCŮ 2011

Vydáno: 13.2.2012 (2827 přečtení) | Téma: Klub důchodců

Nedávno skončil rok 2011 – je tedy důvod k bilancování. Při výroční besedě vždy hodnotíme uplynulý rok. Tentokrát tomu tak bylo na předvánoční besedě v jídelně firmy Agrospol s.r.o. Majitelům firmy děkujeme za velmi dobré pohoštění, které pro nás připravila kuchařka paní Marta Stejskalová. Hosty naší besedy byli někteří naši sponzoři a starosta OÚ JUDr. Miroslav Stejskal, který se zúčastňuje i některých besed během roku. Jsme rádi, že hosté pozvání přijali, strávili jsme společně příjemné odpoledne. Celoročně se na besedách scházíme každých 14 dnů. Besed se zúčastní průměrně 35 členů. Zapsaných máme 43 členů. Ohlédnutí za uplynulým rokem hodnotíme kladně, protože aktivit bylo hodně. Během roku jsme se sešli celkem 38×, z toho besed bylo 25. Uskutečnili jsme i jeden zájezd. Se seniory z okolních KD jsme se sešli 9×. Společně jsme se pobavili a zatancovali si při hudbě Svatebčance z Jamného nad Orlicí. I letos doufáme, že i v tomto roce, kdy si připomeneme 21. výročí založení klubu, se bude činnost dařit a bude na stejné úrovni jako dosud, protože nám pomáhají dobří přátelé a sponzoři. Do nového roku 2012 přejeme všem našim příznivcům, redakci a čtenářům VN, aby jejich životy byly naplněny štěstím, láskou a ve všech domovech vládl klid a mír.

Bilance činnosti klubu důchodců za rok 2011:

Besedy:

V hostinci „U Jana” 12×, v hasičské zbrojnici v Koburku 8×, v areálu TJ Sokol 4×, v jídelně firmy Agrospol s.r.o. 1×.

Akce mimo besedy:

Důchodcovský ples v Bystřeci, Tradiční Ostatky v Horní Čermné, Přátelské setkání v Jablonném nad Orlicí, Májové setkání v Horním Třešňovci, Páté setkání se seniory z Veřovic na sále U Jana, Přivítání léta v Horní Čermné, Dozvuky Benátské noci v Bystřeci, Exkurze v závodě OEZ s.r.o. SIEMENS provoz Výprachtice, Tradiční setkání na sále U Jana, Zábavné odpoledne v Horní Čermné, Dozvuky Martinského posvícení v Dolní Čermné, Celoobecní beseda s důchodci na sále U Jana.

Zájezd:

Dolní Libchavy: SOR, výroba autobusů – Svitavy: muzeum a galerie – exponáty historických praček – expozice Oskara Schindlera, zachránce Židů před smrtí v plynových komorách, fauna Svitavska. Moravská Třebová: zámek – sbírky holandského malířství, zbraně a cínové předměty ze 17. a 18. století – rozsáhlá mučírna ve sklepení zámku.

Poděkování: Děkujeme sponzorům, kteří nám přispěli do naší tomboly při tradičním setkání na sále U Jana pořádaném 22. 9. 2011, kterého se zúčastnili důchodci z okolních vesnic.

Sponzoři:

Agrospol s.r.o. Výprachtice, Ovaz zámečnictví Luboš Merta, Zednické práce Radek Hajzler, Česká pojišťovna Luboš Dušek, OÚ Výprachtice, KJK Jiří Katzer, Dřevařská výroba David Petr, Autodílna Vítek Matěj, Hostinec U Jana Alice Uhrová, JUDr. Miroslav Stejskal, Marie Chládková, Jan Vávra, Martina Buzyňuková, Roman Besperát.

Autor: Vávra Daniel