PŘÍRODOVĚDNÁ UČEBNA A KONEKTIVITA ŠKOLY - OTEVŘENÍ NOVÉ UČEBNY

Vydáno: 29.9.2020 (681 přečtení) | Téma: Akce v obci

24. září se konalo slavnostní otevření zrekonstruované přírodovědné učebny v naší ZŠ Jindřicha Pravečka. V rámci akce byla také vybudována konektivita naší ZŠ (tzv. zasíťování naší školy). Na akci byla získána dotace z fondů EU, konkrétně z programu IROP, který administruje MAS Orlicko. Žádost a studii proveditelnosti zpracovával Mikroregion Severo-Lanškrounsko. Náklady na akci činily 1 512 000,– Kč, dotace pak představovala 90%, tj. 1 473 000,– Kč.

Akce byla původně plánována jako den otevřených dveří pro veřejnost, bohužel z důvodu protiepidemiologických opatření proběhla pouze v komorním duchu za účasti pana Apeltauera (ředitele společnosti Bühler Žamberk, který školu dlouhodobě podporuje), pana Dytrta (vedoucího výcvikového centra Bühler Žamberk), paní ředitelky Prokopové, zástupce ředitelky pana Formánka, manažerky svazku Lenky Bártlové, paní Pitrmucové (projektové manažerky svazku), pana starosty Skalického, paní Chládkové (bývalé ředitelky školy), pana Šilara a radního Pardubického kraje pana Bernáška, který škole přispěl částkou 30 000,– Kč na podporu polytechnického vzdělávání.

Jedná se již o pátý velký projekt v naší škole, který byl v posledních 5 letech realizován. Jako příklady úspěšných projektů můžeme jmenovat výtah a přírodovědnou laboratoř, digitální jazykovou učebnu a učebnu informatiky, projekt Od řemesla k informatice, který zahrnoval keramickou dílnu a robotické stavebnice, dále projekt vybudování cvičné kuchyňky, učebna přírodovědných předmětů a konektivita školy.

foto zde: http://www.obec-vyprachtice.cz/…konektivita/