REAKCE OBCE NA ČLÁNEK "NEZŮSTÁVEJTE LHOSTEJNÍ - NIC NENÍ ROZHODNUTO, ČI ZTRACENO"

Vydáno: 3.10.2010 (6413 přečtení) | Téma: Větrné elektrárny

Vážení občané Výprachtic, dovolte nám reagovat na článek. Když někomu vadí hluk vrtulky ventilátoru ve Vlčím dole, kterým se odvětrává radon z pitné vody, bude mu vadit v podstatě vše. Mezi námi – přesným měřením jsme na některých místech v noci v obci naměřili hluk od 20 do 40 decibelů (mimo terasy hospody). Takový hluk nebude do obce přenášet žádná větrná elektrárna. V noci se hluk lépe rozléhá a je slyšet takřka vše. Když jsme se rozhodovali, zda udělíme souhlas k výstavbě větrné elektrárny, byla většina lidí v obci pro jejich výstavbu. Vycházeli jsme proto z vyjádření obyvatel obce. Obec peníze potřebuje, a proto se rozhodla jedinou větrnou elektrárnu podpořit.Někteří lidé ze Sdružení Naše Výprachtice nám přitom navrhovali elektrárny fotovoltalické, které nakonec pro náš stát i občany představují daleko větší problém a jsou výrazně pádnějším důvodem pro vytahování peněz z kapes nás všech. Proti větrné elektrárně ve Výprachticích kolují v sousedních obcích petice, které nás očerňují na kraji i jinde. Mnohdy je podepisují lidé, kteří v naší obci nebydlí. Nenechme si proto vnutit cizí vůli, jsme svéprávní lidé s vlastním rozumem.

S pozdravem zastupitelé za ČSSD.


Komentáře:
Kontrolní obrázek

Opište kód z obrázku


Pravidla a možnosti formátování:

  • Nepoužívejte HTML značky, stránky podporují formátování Texy!. Například nový odstavec získáte 2x odřádkováním, citace započněte znakem >, odkaz: "text odkazu":odkaz, **tučně**, *kurzíva* .
  • Adresy začínající na http:// budou automaticky převedeny na odkazy.
  • Na předchozí komentáře odkazujte zápisem [2].
  • Povinné údaje jsou označeny *.