SDRUŽENÍ OBCÍ ORLICKO A SVAZEK OBCÍ LANŠKROUNSKO SNÍŽILY SVÝM ČLENŮM NÁKLADY NA ENERGIE MEZIROČNĚ O TÉMĚŘ 2 MILIONY KORUN

Vydáno: 29.5.2015 (1202 přečtení) | Téma: Informace

Sdružení obcí Orlicko a svazek obcí Lanškrounsko , kteří od roku 2012 společně nakupují pro své členské obce energie na Českomoravské komoditní burze Kladno, pořídily elektřinu a zemní plyn na příští rok s meziroční úsporou 1 a tři čtvrtě milionu korun.

„Jedná se o jednu z největších úspor za čtyřleté období nákupů. Poptávali jsme dodávku téměř 23 tisíc megawatthodin (MWh) zemního plynu a 12 tisíc MWh elektřiny na rok 2016. U zemního plynu jsme dosáhli úspory přes 1 a čtvrt milionu a u silové elektřiny téměř půl milionu korun,“ uvedl předseda Sdružení obcí Orlicko Petr Fiala.

Největší pokles byl zaznamenán u zemního plynu v režimu velkoodběr, kde se cena meziročně sníží o 9 procent na 620 Kč za MWh. Zemní plyn v maloodběru zlevní o 8 procent, stejně jako silová elektřina v hladině vysokého napětí. Elektřina v nízkém napětí meziročně klesne o 4,5 procenta.

Do společného nákupu Orlicka se letos zapojila města Lanškroun, Jablonné nad Orlicí, Letohrad, Žamberk a Králíky, městys Dolní Čermná a obce Albrechtice, Čenkovice, Červená Voda, Dlouhoňovice, Dolní Morava, Dolní Třešňovec, Helvíkovice, Kameničná, Krasíkov, Klášterec nad Orlicí, Kunvald, Líšnice, Lubník, Lukavice, Luková, Mladkov, Mistrovice, Nekoř, Pastviny, Písečná, Tatenice, Těchonín, Horní Čermná, Horní Heřmanice, Výprachtice, Záchlumí a Žichlínek.