VÝSTRAHA ČHMÚ NA VYSOKÉ TEPLOTY A SILNÉ BOUŘKY NA ČTVRTEK 8.7. A PÁTEK 9.7. 2021

Vydáno: 8.7.2021 (103 přečtení) | Téma: Informace

Dnešní počasí bude zřejmě jako na houpačce. Nejdříve vysoké teploty, ale pak hrozí velmi silné bouřky a přívalové deště. Dávejte na sebe pozor.

zdroj: HZS Pardubického kraje, https://www.facebook.com/…ickehokraje/

Dnešní den bude náročný. Odpolední teploty, dle meteorologů, hlavně na Svitavsku, Lanškrounsku a Českotřebovsku, přesáhnou místy i 31°C. Výstraha na vysoké teploty je platná od čtvrtečního poledne do 20. hodiny.

Od dnešní 14. hodiny naopak platí výstraha meteorologů pro celý Pardubický kraj na velmi silné bouřky. Ojediněle se vyskytnou velmi silné bouřky s přívalovými srážkami ojediněle kolem 50 mm, kroupami i větších rozměrů a nárazy větru kolem 90 km/h. Lokálně pak očekávejte přívalový déšť s možným intenzivním odtokem vody ze svahů, rychlým rozvodněním malých toků a suchých koryt, zatopení podchodů, podjezdů, sklepů, podemletí komunikací nebo jejich zanesení unášeným materiálem apod.

Nárazy větru mohou lámat větve, vyvracet stromy. Nebezpečí představují i blesky. Lze očekávat škody na majetku, výpadky v energetice, problémy v dopravě apod. Dávejte na sebe pozor zejména s ohledem na nebezpečí zásahu bleskem a úrazu padajícími a poletujícími předměty, případně i kroupami. Zabezpečte okna, dveře, skleníky i volně položené předměty. Nevstupujte a nevjíždějte do proudící vody a zatopených míst. Při řízení vozidla v bouřce snižte rychlost jízdy a jeďte velmi opatrně.

Výstraha platí až do páteční 6. hodiny ranní.(vh)

https://www.chmi.cz/…y/index.html


Komentáře:
Kontrolní obrázek

Opište kód z obrázku


Pravidla a možnosti formátování:

  • Nepoužívejte HTML značky, stránky podporují formátování Texy!. Například nový odstavec získáte 2x odřádkováním, citace započněte znakem >, odkaz: "text odkazu":odkaz, **tučně**, *kurzíva* .
  • Adresy začínající na http:// budou automaticky převedeny na odkazy.
  • Na předchozí komentáře odkazujte zápisem [2].
  • Povinné údaje jsou označeny *.