VÝZVA K OŘEZU VĚTVÍ PODÉL OBECNÍCH KOMUNIKACÍ

Vydáno: 14.11.2023 (122 přečtení) | Téma: Informace

Vážení občané,

opět nastává doba, kdy bude potřeba provádět zimní údržbu komunikací. Průjezd mechanismů, které ji zajišťují, je na mnoha místech ztížen nejen vozidly, která v těchto komunikacích nebo bezprostředním okolí parkují, ale rovněž větvemi stromů a keřů, rostoucích v jejich blízkosti. Tyto zasahují do profilu komunikace, znemožňují výhled řidičům a zejména pak poškozují mechanismy provádějící zimní údržbu.

Větve zasahující do komunikací také znesnadňují průjezd vozidel popelářů, a máme tu i několik stížností od řidičů kteří doručují zásilky, balíky, dopisy.

Z hlediska bezpečnosti vás žádáme o odstranění větví stromů a keřů zasahujících ze soukromých pozemků do místních a účelových komunikací a chodníků, případně zastiňujících dopravní značení nebo pouliční veřejné osvětlení naší obce a bránících bezpečnému a plynulému průjezdu vozidel a pohybu chodců.

O odstranění Vás žádáme ve smyslu § 1016 zákona č. 89/2012., nového občanského zákoníku, v platném znění a § 7 zákona č. 114/1992 Sb., o ochraně přírody a krajiny v platném znění, a to nejpozději do 30.11.2023.

V případě, že nebude na výzvu reagováno, bude ořez v potřebném a nezbytně nutném rozsahu proveden pracovníky údržby obce Výprachtice. Ořezy budou provedeny pouze ze strany místní komunikace, bez vstupu na soukromé pozemky, dle zásad bezpečnosti a průjezdnosti komunikací.

Děkuji

Luděk Skalický, DiS.

starosta obce


Komentáře:
Kontrolní obrázek

Opište kód z obrázku


Pravidla a možnosti formátování:

  • Nepoužívejte HTML značky, stránky podporují formátování Texy!. Například nový odstavec získáte 2x odřádkováním, citace započněte znakem >, odkaz: "text odkazu":odkaz, **tučně**, *kurzíva* .
  • Adresy začínající na http:// budou automaticky převedeny na odkazy.
  • Na předchozí komentáře odkazujte zápisem [2].
  • Povinné údaje jsou označeny *.