ZPRÁVA O TRESTNÉ ČINNOSTI 2006

Vydáno: 5.2.2007 (2394 přečtení) | Téma: Trestná činnost v obci

Obrázek: Policie ČRPo uplynutí roku 2006 Vám tímto zasílám zprávu o trestné činnosti v Horních Heřmanicích a Výprachticích.

Pro celkový přehled Vás stručně seznámím s charakteristikou územní působnosti našeho obvodního oddělení. Obvodní oddělení Lanškroun má ve svém služebním obvodě, kromě města Lanškroun, zařazeno dalších 26 spádových obcí. V současné době je na obvodním oddělení zařazeno 21 policistů.

V roce 2006 došlo ve služebním obvodě Obvodního oddělení PČR Lanškroun ke spáchání 316 trestních činů a 489 přestupků. Dále ze strany pracovníků místního obvodního oddělení vyřízeno 2 320 čísel jednacích.

V obci Horní Heřmanice, společně s částí Rýdrovice a Dolní Heřmanice, došlo v roce 2006 ke spáchání šesti trestných činů. Jednalo se o tyto trestné činy:

1. poškozování cizích práv
  2. krádež telat
  3. vloupání do motorového vozidla
  4. odcizení palivového dřeva z lesa
  5. vloupání do rekreační chalupy
  6. poškozování cizí věci

V obci Výprachtice, s osadou Valteřice a částí Koburk, došlo v roce 2006 ke spáchání 8 trestních činů, kdy se jednalo o tyto trestné činy:

1. krádež platební karty
  2. odcizení pozinkovaných plechů
  3. krádež nafty z nákladního vozidla
  4. krádež nafty z autobusu
  5. dopravní nehoda se zraněním – alkohol
  6. krádež měděných okapů
  7. neoprávněné držení platební karty
  8. krádež lyží

Na závěr bych chtěl uvést, že objasněnost trestné činnosti Obvodního oddělení Lanškroun za rok 2006 dosáhla 56,61%.

Autor: pprap. Martin Mareš - vrchní asistent, Obvodní oddělení PČR Lanškroun