NOVÁ ŘEDITELKA ŠKOLY

Vydáno: 7.6.2010 (2910 přečtení) | Téma: Základní škola

Obrázek: ZŠ VýprachticeVážení přátelé, jak jistě víte, obec Výprachtice vypsala výběrové řízení na ředitele Základní školy Jindřicha Pravečka Výprachtice. Do výběrového řízení se přihlásili čtyři uchazeči. Jeden uchazeč později odstoupil z tohoto řízení z osobních důvodů. Výběrová komise konstatovala, že zbývající tři uchazeči jsou všichni vhodní pro funkci ředitele školy. Nakonec byla komisí doporučena na funkci ředitele školy paní Mgr. Hana Chládková, která bydlí v Sázavě u Lanškrouna. Paní Chládková v současné době učí na základní škole B.Smetany v Lanškrouně. Paní Chládková rovněž v letech 1993 až 2001 zastávala na této škole funkci zástupkyně ředitele školy. Paní Mgr. Chládková je zkušenou učitelkou s dlouholetou pedagogickou praxí, která trvá nepřetržitě od dokončení studia pedagogické fakulty, tj. od roku 1978. Paní Chládková se těší dostatečné autoritě svých kolegů. Jejím krédem jsou moderní metody výuky a jejím cílem je stmelit kolektiv školy a výuku zajišťovat tak, aby žáci ve škole nebyli zbytečně stresováni. Nová paní ředitelka hodlá ještě úžeji spolupracovat s rodiči a s dalšími orgány, jako je sdružení rodičů, rada školy apod. Paní Chládková bydlí na malé vesnici a věříme, že její přístup k dětem i k nám všem bude přínosem pro další existenci naší školy i pro fungování naší vesnice. Paní Mgr. Chládková hodlá v brzké době představit své plány, se kterými se o funkci zdejší ředitelky školy ucházela, na obecních webových stránkách i v novinách. Paní Mgr. Chládková bude vykonávat funkci ředitelky školy ode dne 1. srpna 2010. Ještě předtím se již hodlá postupně seznamovat s kolektivem školy i problematikou své funkce. Paní Chládková má zájem před svým nástupem do funkce kontaktovat některé rodiče a seznámit se s jejich názorem na školu a probrat s nimi jejich podněty a připomínky. Přejeme paní Mgr. Chládkové, aby se ve Výprachticích cítila dobře a aby se jí ve funkci ředitelky školy dařilo.