ZÁKLADNÍ ŠKOLA

Setkání s radním pro školství z Pardubického kraje Ing. Bohumilem Bernáškem

Obrázek: Obec - setkání s radním PK 2.4.2020V úterý 4.2. 2020 pan starosta Luděk Skalický společně s paní ředitelkou Romanou Prokopovou a Jiřím Formánkem přivítal v naší ZŠ Jindřicha Pravečka radního pro školství z Pardubického kraje Ing. Bohumila Bernáška. Přijel si prohlédnout školu, protože žáci 9. ročníku získali ocenění – „nejšikovnější škola“ v projektu Technohrátky 2019 (Žáci 9. ročníku se účastnili pěti částí těchto projektů a čtyřikrát dokázali v soutěži manuálních dovedností zví...

Celý článek »

Vydáno: 7.2.2020 | Téma: Základní škola | Přidat komentář

Nová učitelka ve Výprachticích

Obrázek: ZŠ Výprachtice Jelikož jsem obdržel dotaz kdo bude učit 4. třídu Základní školy Jindřicha Pravečka Výprachtice, sděluji Vám, že novou učitelkou bude paní Mgr. Stanislava Vávrová, která původně učila v Rudolticích a pochází ze Sázavy u Lanškrouna. Jedná se o učitelku s dvanáctiletou praxi, která má dostatečnou padagogickou zkušenost. Je to kvalitní učitelka, která navíc zajistí fungování některých kroužků, které nebylo možné dosud personálně obsadit. Za jejím odchodem z Rudoltic stojí určité záležitosti spojené se jmenováním nové ředitelky tamní základní školy.

S pozdravem Miroslav Stejskal, starosta obce

Vydáno: 28.7.2014 | Téma: Základní škola | Autor: JUDr. Stejskal Miroslav

Obec Výprachtice vyhlašuje konkurz na místo ředitele/lky ZŠ

Obrázek: Znak obceStarosta obce Výprachtice v souladu se zákonem č. 561/2004 Sb., o předškolním, základním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání (školský zákon), ve znění pozdějších předpisů, a vyhláškou č. 54/2005 Sb., o náležitostech konkursního řízení a konkursních komisích vyhlašuje

konkurs

na pracovní místo ředitele/ředitelky Základní školy Jindřicha Pravečka, Výprachtice, okres Ústí nad Orlicí

Předpokládaný nástup na pracovní místo – 1. srpen 201...

Celý článek »

Vydáno: 5.3.2014 | Téma: Základní škola | Přidat komentář

SBĚR PAPÍRU v ZŠ 3. - 5. února 2014

SRPDŠ při ZŠ Výprachtice pořádá třetí kolo sběru papíru. Na začátku února proběhne ve škole sběr papíru, termín : 3. – 5. 2. 2014. Zapojit se mohou žáci ZŠ, ale také ostatní obyvatelé obce, kteří se chtějí zbavit starého papíru a přispět tím dětem v místní ZŠ.


ČASOVÝ ROZVRH:

PONDĚLÍ 3.2. 2014 15:00–16:00

ÚTERÝ 4.2. 2014 15:00–16:00

STŘEDA 5.2. 2014 15:00–16:00

Po dohodě na tel. 723 881 871 nebo 603 599 020 lze donést papír i v jiný čas.


JAK SBÍRAT:

Papír třídíme do dvou skupin – nelze smíchat. Noste svázané balíky skupiny 1. nebo skupiny 2. Možné je také přinést noviny atd. nesvázané v kartonové krabici.

1. noviny, časopisy, letáky, katalogy, kancelářský papír, knihy bez tvrdé vazby

2. karton, knihy s tvrdou vazbou

Výtěžek bude použit k financování akcí žáků ZŠ. Děkujeme všem zúčastněným dětem i obyvatelům obce.

Vydáno: 21.1.2014 | Téma: Základní škola | Autor: Havelková Hana

Mylná informace o zvyšování nákladů na provoz Základní školy

Obrázek: ZŠ VýprachticeMezi občany údajně koluje informace o tom, že v důsledku zvyšování nákladů na provoz Základní školy, by se mělo v budoucnu přispívat určitým peněžním obnosem na žáka.

Obec Výprachtice sděluje, že tato informace není pravdivá.

Veškeré náklady Základní školy jsou financovány ze státních zdrojů a z rozpočtu obce. Pravdou je, že státní zdroje svůj příspěvek neustále snižují, náklady na provoz stoupají a v důsledku tohoto se musí zvýšit příspěvek z rozpočtu obce. V žádném případě však není přípustné hrazení „školného“ z prostředků rodičů.

Vydáno: 5.4.2012 | Téma: Základní škola | Autor: Havelková Hana

Nová paní ředitelka školy se představuje

Vážení občané Výprachtic,

před pár dny jsem obdržela jmenování do funkce ředitelky Základní školy Jindřicha Pravečka ve Vaší obci. Z tohoto důvodu chci na tomto místě uvést několik podstatných faktů dříve, než se s mnohými z Vás budu setkávat a spolupracovat s Vámi.

V současné době učím v Lanškrouně na ZŠ na Smetanově ulici. Učila jsem na prvním i na druhém stupni a rovněž mám zkušenosti s prací ve vedení školy. To vše je určitě poctivým zákla...

Celý článek »

Vydáno: 8.6.2010 | Téma: Základní škola | Komentáře: 4