AKTUALITY

INFO 31.3. 2020 - prodloužení omezení pohybu osob do 11.4.2020

HLÁŠENÍ K PRODLOUŽENÍ OMEZENÍ VOLNÉHO POHYBU OSOB Oznamujeme občanům, že omezení volného pohybu osob na území celé České republiky bylo rozhodnutím Ministerstva zdravotnictví prodlouženo do soboty 11. dubna 2020. Nadále tedy platí, že je možné opouštět své bydliště pouze za účelem odchodu do zaměstnání, k lékaři, do lékárny, na poštu nebo na nezbytný nákup. Dovolené jsou také vycházky do přírody. Připomínáme, že po opuštění svého bydliště jste povinni chránit svá ústa a nos ochrannou pomůckou, jako je respirátor, rouška nebo například obyčejný šátek. Podle nového nařízení se tato povinnost nevztahuje na děti do věku dvou let a řidičů, kteří jsou v motorovém vozidle sami.

Vydáno: 31.3.2020 | Téma: Informace | Autor: Skalický Luděk, DiS.

Svoz popelnic

Upozorňujeme občany, že se změnou času přišla i změna ve svozu popelnic na letní 14 denní svoz.

V úterý 31. 3. 2020 (14. týden) popelnice již sváženy nebudou.

Další svoz bude v úterý 7. 4. 2020 (15. týden) a pak každých 14 dnů (liché týdny) až do 22. 9. 2020 (39. týden), pak opět každý týden.

Vydáno: 30.3.2020 | Téma: Akce v obci | Autor: Havelková Hana

OŠETŘOVNÉ - INFO O POSTUPU KE KONCI MĚSÍCE BŘEZNA

Protože se blíží konec měsíce března, máme tu info o postupu pro rodiče pobírající ošetřovné z důvodu uzavření ZŠ a MŠ.

Upozornění pro rodiče pobírající ošetřovné. Dávka bude náležet v rámci daného měsíce vždy za dny, ve kterých byla poskytována péče. Po skončení daného měsíce uvede žadatel o dávku na zvláštním tiskopisu – Výkaz péče o dítě z dúvodu uzavření výchovného zařízení:

https://eportal.cssz.cz/…opisy-vpduvz?…

K žádosti o ošetřovné, p...

Celý článek »

Vydáno: 27.3.2020 | Téma: Koronavirus | Přidat komentář

INFO 24. 3. 2020 - zpřísnění pohybu na veřejnosti - nově jen ve DVOU a omezení krajské veřejné dopravy

Nově je v platnosti nařízení Ministerstva zdravotnictví o omezení volného pohybu osob, které je doplněno o bod 2c, v němž je explicitně uvedeno, že se „nařizuje pobývat na veřejně dostupných místech nejvýše v počtu dvou osob, s výjimkou členů domácnosti, výkonu povolání, podnikatelské nebo jiné obdobné činnosti, účasti na pohřbu, a zachovávat při kontaktu s ostatními osobami odstup nejméně dva metry, pokud je to možné”.

Od soboty 28. března bude omezena krajská veřejná doprava. Autobusy o víkendech nepojedou vůbec

více zde: https://www.pardubickykraj.cz/…ojedou-vubec

Vydáno: 25.3.2020 | Téma: Koronavirus | Autor: Havelková Hana

Nevypalujte starou trávu ani shrabané listí

Vážení spoluobčané, vím, že nás všechny teď trápí situace ohledně COVID 19, ale nevypalujte starou trávu. Nepalte ani shrabané listí a trávu. Pouze tím zamořujete vzduch a kouř velmi obtěžuje sousedy. Vzhledem k vyhlášenému nouzovému stavu ponechte shrabanou trávu na své zahradě. Do kontejnerů ji odvezte až po skončení tohoto stavu. V případě většího množství Vám kontejner později přivezeme. Moc děkuji. Luděk Skalický, starosta obce Výprachtice

Info od HZS Pardubického kraje zde: https://www.hzscr.cz/…y-travy.aspx

Vydáno: 25.3.2020 | Téma: Informace | Autor: Skalický Luděk, DiS.

Nové souhrnné info 24. 4. 2020, 10:00 hodin

Tuto informaci naleznete na úřední desce vpravo od tohoto textu.

Nařízení ohledně změny vymezené doby nákupu pro seniory v době 8 – 10 hod. ve velkých obchodech nabývá účinnosti ve středu 25. 3. 2020

Vydáno: 24.3.2020 | Téma: Koronavirus | Autor: Havelková Hana