DOTAZY

DOTAZ:

Pane starosto, s plánovanými úpravami na parcele v Zaječíně na jaře příštího roku, se opět dotazujeme, jak bude pokračovat,popř. opravovat,vodní dílo v Zaječíně ? Konkrétně výměna azbestových trubek, které stahují vodu do vodojemu a veškeré další úkoly od vodoprávního úřadu Lanškroun, které nejsou ze strany obce plněny. Je smutné, že obec nereaguje na tak závažné problémy, jako jsou trubky z karcinogenního materiálu, který podléhá těm nejpřísnějším předpisům.....rovněž bychom uvítali info o výsledku odborného projektu RNDr.Šedy, který mu byl obcí zaplacen a dosud o něm není nic známo. Za info děkujeme.

Autor dotazu: Fiala, zadáno: 7.11.2019 - 14:47

ODPOVĚĎ:

Dobrý den pane Fialo, příprava projekte na celkovou rekonstrukci vodního díla Zaječín je v plném běhu. Je to poměrně složitý projekt a není ho možné připravit za 2 či 3 měsíce. V současné době se řeší majetkoprávní vztahy a jedná se s dotčenými orgány. S vodoprávním úřadem v Lanškrouně jsem domluven, že případná opatření budou z ekonomického hlediska provedeny v souladu s projektovou dokumentací. Projekt bude samozřejmě zaplacen po jeho vyhotovení, opět zde uvádíte mylné informace. Obec Výprachtice nijak nepodceňuje vodní hospodářství. Azbest jako materiál je nebezpečný zejména při manipaluci s ním na vzduchu (prašnost a s tím související uvolňování jeho částic). V souvislosti s vodovodním potrubím nejsou prokázané souvislosti se zdravotními potížemi. Viz. odkaz:

http://www.szu.cz/…f/azbest.pdf

Autor odpovědi: Skalický Luděk, DiS.

DOTAZ:

Vazeny pane starosto .

Jmenuji se Zdenek Skalicky,bytem v Americe. Muj bratr ,ktery zemrel byl ve spojeni s matrikarem Josefem Skalickym. Jak jsem se dovedel tak zemrel.

Kdo je ted matrikarem obce Vyprachtic. ?

Prosim o sdeleni jeho adresy a tel.cisla.

Mujj E-Mail je : scalda77@yahoo.com, telefon 850–389–8611

DEkuji srdecn e za odpoved. Zdenek Ladislav Skalicky

Autor dotazu: Zdenek Skalicky, zadáno: 3.10.2019 - 22:14

ODPOVĚĎ:

Dobrý den, matriku má ve své působnosti obec Výprachtice, telefonní číslo 465 391 132, nebo na email: starosta@obec-vyprachtice.cz. Přeji hezký den

Autor odpovědi: Skalický Luděk, DiS.

DOTAZ:

Pane starosto, vzhledem k mediálně hojně proklamované kůrovcové kalamitě: Nebude letos na prodej větší množství palivového dřeva z obecních lesů? A jaké budou ceny?

Autor dotazu: Ivan Doležal, zadáno: 21.8.2019 - 07:03

ODPOVĚĎ:

Dobrý den pane Doležale, palivové dřevo máme, ale máme také celkem zaplněný pořadník, záleží jaké množství by jste si představoval. Cena je 700 Kč vč. DPH za 1 prostorový metr dřeva rovnaný. Případně mě kontaktujte na tel.: 736 535 787.

Autor odpovědi: Skalický Luděk, DiS.

DOTAZ:

Dobrý den. Jaký je demografický vývoj obce řekněme za posledních 10 let? Přibývá nebo ubývá v obci obyvatel, prosím? Také by mne zajímalo, zda se v obci je v obcí za rok více úmrtí, nebo narození. Děkuji za odpověď.

Autor dotazu: Karel Dlouhý, zadáno: 21.8.2019 - 07:01

ODPOVĚĎ:

Dobrý den pane Dlouhý, vývoj počtu obyvatel v naší obci naleznete zde: https://www.czso.cz/…u-za-obce-cr

Autor odpovědi: Skalický Luděk, DiS.

DOTAZ:

Pane starosto, byl jste zvolen v řádných volbách, takže nemohu, než s Vámi opět pokračovat v dotazech, protože z Vaší odpovědi po třech týdnech, jsme se opět nic nedozvěděli.

  • s.RNDr. Šedou, kterého máte jako dlouholetého konzultanta a odborníka hydrogeologa, jsme se viděli někdy loni na jaře a to bylo naposled, kdy jsem s ním vedl jakoukoliv komunikaci. Tehdy Vám slíbil dokumentaci do července 2018, potom do srpna a potom už bylo sdělováno pouze, ža až to bude, tak to bude.....konkrétní odpověďí od Vás bylo do konce června 2019, což již nebudu komentovat.
  • trasu a technický stav potrubí, které by mělo vézt pod naší parcelou, jsme od Vás požadovali formou pasportu, trasovacích kolíků a několika vykopaných sond, které by přesně určily trasu, hloubku, stav a materiál, ze kterého bylo potrubí zhotoveno, nikoliv úřední odpověď na nějaké nicotné mapě červenou čárou opotřebovanou fixou !!!

Dotaz tedy zní : Kdy a jakým způsobem bude určena přesná trasa, hloubka, materiál potrubí a jeho stavební stav, abychom přesně věděli, kudy vede ochranné pásmo. Náš záměr úprav na parcele je Vám znám již hodně dlouho, varianta přeložení potrubí byla vámi i sdělena, takže očekáváme Vaši kvalifikovanou odpověď, nejlépe s Vaším datem. Děkuji Fiala

Autor dotazu: Fiala, zadáno: 20.7.2019 - 10:50

ODPOVĚĎ:

Dobrý den, vyřešeno osobní schůzkou.

Autor odpovědi: Skalický Luděk, DiS.

DOTAZ:

Pane starosto, obec zaplatila zálohu ve výši 25 000 Kč za projektovou dokumentaci na opravu vodního zdroje Zaječín. Po mnoha marných dotazech o tom, kdy bude dokumentace předána na obec, bylo sděleno, že RNDr.Šeda předá dokumentaci do 30.6.2019. Pokud se tak stalo, rádi bychom se dozvěděli její výsledek. Pokud se tak nestalo, rádi bychom se dozvěděli, kdy se tak stane a to především, kudy přesně vede podzemní potrubí po naší diskutované parcele, v jaké hloubce je položeno, z jakého materiálu a v jakém technickém stavu potrubí je aktuálně. Na parcele budou prováděny terénní úpravy a tuto skutečnost by bylo dobré vzít ze strany obce na plné vědomí........za info obratem děkuji Jiří Fiala- zplnomocněn majitelem parcely k jednání

Autor dotazu: Fiala, zadáno: 1.7.2019 - 22:17

ODPOVĚĎ:

Dobrý den pane Fialo, na projektové dokumentaci se stále pracuje, upravuje se dle požadavků dotčených orgánů, způsobených změnou legislativy. S panem Šedou velmi inenzivně komunikuji a vše řešíme, to ostatně sám dobře víte, protože ho také kontaktujete v této věci. Kudy vede přesně potrubí po Vaší parcel víte již velmi dlouho, obdržel jste ode mě vyhotovený vytyčovací náčrt, zpracovaný oprávněným geodetem. Při provádění terénních úprava musíte dle zákona dodržet ochranné pásmo vodovodu. V případě potřeby přeložení vodovodu máte za povinnost informovat majitele a domluvit další postup, jak jste velmi dobře informován z posledního vyjádření vodoprávního úřadu. S pozdravem, Luděk Skalický, starosta obce Výprachtice.

Autor odpovědi: Skalický Luděk, DiS.