INFORMACE

Dovolená v lékárně ve výprachticích

Výdejna léčiv ve Výprachticích bude z důvodu čerpání dovolené od 1. 7. do 4. 7. 2014 (Út – Pá) zavřena. V pondělí 30. 6. 2014 bude otevřena pouze od 12:00 do 15:00 hodin.

Vydáno: 25.6.2014 | Téma: Informace | Autor: Havelková Hana

Zákaz zalévání zahrádek, napouštění bazénů a pod

V současné době se výrazně zvýšila spotřeba vody. Domníváme se, že se jedná o vodu do bazénů apod. Jelikož roční srážkový deficit napovídá, že se později mohou objevit potíže v souvislosti s nedostatkem pitné vody, žádáme Vás, abyste nepoužívali pitnou vodu pro bazény, zalévání zahrádek a další činnosti, kde se přechodně můžeme bez pitné vody obejít. Celý tento rok z hlediska srážek se jeví jako problematický. Absence sněhu v zimním období má rovněž významný dopad na množství zásob podzemní vody. Děkujeme Vám, že se budete chovat úsporně, čehož si velice Vážíme. S pozdravem obec Výprachtice. Děkuji Vám, starosta obce.

Vydáno: 11.6.2014 | Téma: Informace | Autor: Havelková Hana

Výzva k podávání nabídek MAS Lanškroun

Obrázek: MASLanškrounsko - logo Místní akční skupina Lanškrounsko vyhlašuje výzvu k podávání nabídek na zajištění propagační akce a vydání informační tiskoviny o činnosti MAS Lanškroun. Výzvu a ostatní dokumenty k této výzvě najdete na www.maslanskrounsko.cz.

Vydáno: 17.3.2014 | Téma: Informace | Autor: Obecní úřad Výprachtice

Obec má kontejner na použitý textil a oděvy

Vážení občané,

dovolujeme se Vás tímto upozornit na skutečnost, že v naší obci byl nastálo umístěn, naproti prodejně KONZUM, kontejner na textil a oblečení. Do kontejneru můžete ukládat potrhaný, ale čistý, textil a oblečení. Mohou se zde ukládat i boty, pokud se jedná o kompletní pár a použité, ale funkční a nerozbité, hračky. Připravujeme také sběr papíru prostřednictvím stálého kontejneru na papír. Předpokládáme, že jej postavíme opět naproti prodejně KONZUMU, a to zřejmě ve druhé polovině měsíce února.

S pozdravem Miroslav Stejskal.

Vydáno: 17.1.2014 | Téma: Informace | Autor: JUDr. Stejskal Miroslav

Povinnost přiznat daň z nemovitostí

Obrázek: Znak obceVážení občané, upozorňujeme Vás na povinnost podat daňové přiznání na daň z nemovitostí do konce ledna 2014. Formulář daňového přiznání si vyzvednete na Finančním úřadu v Ústí nad Orlicí a tam ho také, po vyplnění, odevzdáte. Několik formulářů přiznání na obecním úřadu máme. S vyplněním formulářů Vám pomůžou v AGROSPOLU, případně Vám někoho doporučíme. Povinnost podat nové (doplněné) daňové přiznání se týká všech osob, kteří vlastní nemovitost a současně se u této nemovitosti v rámci loňské digitalizace katastru Výprachtic, Koburku a části Valteřic, změnilo číslo parcely, případně její výměra.

S pozdravem Miroslav Stejskal, starosta obce

Vydáno: 13.1.2014 | Téma: Informace | Autor: JUDr. Stejskal Miroslav

Oprava silnice v lokalitě "Na Převáži"

Vážení občané, ve Výprachtických prosincových novinách byla zveřejněna informace o opravě silnice v lokalitě „Na Převáži“. Tato oprava se vzhledem ke klimatickým podmínkám, na základě rozhodnutí SUS Pardubického kraje, odkládá na jaro. Je to pro nás určitě potěšující zpráva, zejména proto, že nebude nutné nevyčerpané prostředky vrátit. Máme snahu opravit v dané souvislosti také nejvíce poškozený úsek pod samoobsluhou, což bylo přislíbeno.

S pozdravem starosta obce Stejskal.

Vydáno: 4.12.2013 | Téma: Informace | Autor: JUDr. Stejskal Miroslav