INFORMACE

Zrušení zákazu zalévání zahrádek, napouštění bazénů a pod

Obrázek: Znak obce Vzhledem k současnému počasí a stabilizaci odběru vody se ruší vydaný zákaz zalévání zahrádek, napouštění bazenů apod.

Vydáno: 26.6.2014 | Téma: Informace | Autor: Havelková Hana

Dovolená v lékárně ve výprachticích

Výdejna léčiv ve Výprachticích bude z důvodu čerpání dovolené od 1. 7. do 4. 7. 2014 (Út – Pá) zavřena. V pondělí 30. 6. 2014 bude otevřena pouze od 12:00 do 15:00 hodin.

Vydáno: 25.6.2014 | Téma: Informace | Autor: Havelková Hana

Zákaz zalévání zahrádek, napouštění bazénů a pod

V současné době se výrazně zvýšila spotřeba vody. Domníváme se, že se jedná o vodu do bazénů apod. Jelikož roční srážkový deficit napovídá, že se později mohou objevit potíže v souvislosti s nedostatkem pitné vody, žádáme Vás, abyste nepoužívali pitnou vodu pro bazény, zalévání zahrádek a další činnosti, kde se přechodně můžeme bez pitné vody obejít. Celý tento rok z hlediska srážek se jeví jako problematický. Absence sněhu v zimním období má rovněž významný dopad na množství zásob podzemní vody. Děkujeme Vám, že se budete chovat úsporně, čehož si velice Vážíme. S pozdravem obec Výprachtice. Děkuji Vám, starosta obce.

Vydáno: 11.6.2014 | Téma: Informace | Autor: Havelková Hana

Výzva k podávání nabídek MAS Lanškroun

Obrázek: MASLanškrounsko - logo Místní akční skupina Lanškrounsko vyhlašuje výzvu k podávání nabídek na zajištění propagační akce a vydání informační tiskoviny o činnosti MAS Lanškroun. Výzvu a ostatní dokumenty k této výzvě najdete na www.maslanskrounsko.cz.

Vydáno: 17.3.2014 | Téma: Informace | Autor: Obecní úřad Výprachtice

Obec má kontejner na použitý textil a oděvy

Vážení občané,

dovolujeme se Vás tímto upozornit na skutečnost, že v naší obci byl nastálo umístěn, naproti prodejně KONZUM, kontejner na textil a oblečení. Do kontejneru můžete ukládat potrhaný, ale čistý, textil a oblečení. Mohou se zde ukládat i boty, pokud se jedná o kompletní pár a použité, ale funkční a nerozbité, hračky. Připravujeme také sběr papíru prostřednictvím stálého kontejneru na papír. Předpokládáme, že jej postavíme opět naproti prodejně KONZUMU, a to zřejmě ve druhé polovině měsíce února.

S pozdravem Miroslav Stejskal.

Vydáno: 17.1.2014 | Téma: Informace | Autor: JUDr. Stejskal Miroslav

Povinnost přiznat daň z nemovitostí

Obrázek: Znak obceVážení občané, upozorňujeme Vás na povinnost podat daňové přiznání na daň z nemovitostí do konce ledna 2014. Formulář daňového přiznání si vyzvednete na Finančním úřadu v Ústí nad Orlicí a tam ho také, po vyplnění, odevzdáte. Několik formulářů přiznání na obecním úřadu máme. S vyplněním formulářů Vám pomůžou v AGROSPOLU, případně Vám někoho doporučíme. Povinnost podat nové (doplněné) daňové přiznání se týká všech osob, kteří vlastní nemovitost a současně se u této nemovitosti v rámci loňské digitalizace katastru Výprachtic, Koburku a části Valteřic, změnilo číslo parcely, případně její výměra.

S pozdravem Miroslav Stejskal, starosta obce

Vydáno: 13.1.2014 | Téma: Informace | Autor: JUDr. Stejskal Miroslav