SDH KOBURK

Činnost mladých hasičů Koburk za rok 2008

V roce 2008 se nám přihlásilo 13 mladších dětí a 10 starších dětí. První akce, které jsme se zúčastnili, byla Výroční členská schůze SDH Koburk, na kterou si děti připravily pohádku O nezvedených kůzlatech. Během zimy jsme se každý pátek scházeli v tělocvičně, kde jsme nacvičovali na jarní závody a hráli hry. 15. března jsme uspořádali tradiční dětský karneval v koburské hasičárně.

Od dubna jsme s dětmi trénovali venku a 29. dubna některé z dět...

Celý článek »

Vydáno: 7.2.2009 | Téma: SDH Koburk

Lampiónový průvod

Obrázek: lampionovy_pruvod_2V sobotu 2.6.2007 pořádali hasiči z Koburku lampiónový průvod pro děti i dospělé. Sraz byl v 18.00 hodin před hasičskou zbrojnicí ve Výprachticích, odkud se průvod vydal do Koburku na rynk, kde se konalo tradiční kácení májky. Průvod doprovázela místní dechová hudba, která vyhrávala všem zúčastněným do kroku. Průvod byl v hojném počtu a lampiónků různých tvarů, barev a provedení. Kácení máje proběhlo také za doprovodu místní dechovky, která na r...

Celý článek »

Vydáno: 3.7.2007 | Téma: SDH Koburk

Historie sboru dobrovolných hasičů Koburk

Obec vznikla rozparcelováním poplužního dvora výprachtického a ovčince na Pláňavech, který byl součástí velkého panství lanškrounského.

Když výprachtický dvůr vyhořel, vrchnost jej už neobnovila, nýbrž pozemky rozdělila a prodala obyvatelstvu, které si ve zbylých zdech vystavělo příbytky. A tak již roku 1789 vznikla nová ves, která na počest rakouského polního maršálka Bedřicha, vévody Sasko – Coburgského dostala název Koburk.

První obyvatelst...

Celý článek »

Vydáno: 13.11.2005 | Téma: SDH Koburk