DOTAZY

DOTAZ:

Srdecny pozdrav z USA. Moje jmeno je Zdenek Ladislav Skalicky.Vsichni moji predkove pochazeji z Vyprachtic.Jmeno Skalicky nebo Skalitzky jsem vypatral az do roku 1690,kde muj predek Mathias a Marianna zili ve Vyprachticich.Statek cislo 98 z roku 1566–1677 patril Skalickym. Me by hlavne zajimalo odkud prvni osidlenci prisli a puvod jmena Skalicky.Dedecek Emanuel se domnival,ze prisli ze Slezka. Slezko bylo v minulosti soucasti zeme koruny ceske do 15 stoleti. Rad bych Vyprachtice navstivil,jsem 84 let star a cekam na operaci kycle.Diky za Vasi odpoved a srdecne pozdravy obcanum Vyprachtic Muj E-Mail-adresa je <scalda77@yahoo.com>

Autor dotazu: Zdenek L.Skalicky, zadáno: 27.2.2008 - 22:57

ODPOVĚĎ:

Dobrý den pane Skalický,

těší nás velice, že v americe máme našeho rodáka, na kterého můžeme být určitě pyšní. Rovněž já Vás zdravím jménem celé naší obce a přeji Vám pevné zdraví a hodně štěstí. Pokud se týká Vašeho dotazu na jméno Skalický ve Výprachticích: První zmínka o jménu Skalický, dle kroniky obce Výprachtice, je z roku 1589, kdy po zemřelém Vávrovi drží grunt jeho syn Jan, syn rychtářů – 140 hon, který se dále jmenuje Jan Skalický. Na statku číslo 98 hospodařila rodina Kubelkova. Zuzana Kubelkova prodala v roce 1654 statek, po svém zemřelém manželovi Janu Kubelkovi, svému zeti Janu Chládkovi za 180 kop míšeňských grošů. Na statku dále hospodařila rodina Chládkova. Je možné, že k Vašemu dotazu dohledáme další informace. Pokud se tak stane, budeme Vás informovat.

Ještě jednou Vás zdravím do USA. Přeji Vám ,aby se operace kyčle zdařila a těším se na Vaši návštěvu ve Výprachticích. Starosta obce JUDr. Miroslav Stejskal.

Autor odpovědi: JUDr. Stejskal Miroslav

DOTAZ:

Srdečný pozdrav z Lanškrouna,
již delší dobu je stále neřešená komunikace ve Valteřicích směrem od p.Hejla dolů do údolí, sjízdnost je stále horší vlivem vymýlání původního zásypu, který prakticky již neexistuje. Někteří uživatelé rekreačních objektů již svévolně jezdí po přilehlé louce směrem od kostela a prakticky vyjíždí nelegální polní cestu – což jistě vadí uživateli louky. V roce 2007 se provedlo jednoduché odvodnění části této cesty( 3 svody), které dle mého názoru je velmi nekvalitní mimo prvního. Doporučuji před vyplacením odměny zkontrolovat provedenou práci. Je jasné, že obec zápasí s nedostatkem peněz, ale domnívám se , že aspoň v horní nejhorší části by zatím postačilo rozhrnutí drobnějšího štěrku, tak aby došlo k zamezení další devastace této komunikace našich německých předků s příslušnými řádnými svodnými stružkami. Náklady považuji za minimální zvláště pokud by zde mohl být podíl i samotných dnešních uživatelů objektů. Toto dávám jako podnět k zamyšlení a zjednání nápravy v dohledné době. Jako přínos považuji vhodné umístění kontejneru na drobný odpad. Věřím, že i část naších daní pro obec by mohla být použita do tohoto zatím stále krásného přírodního prostředí.
Děkuji za trpělivost to přečíst a případnou snahu o odpověď. Hluboce si též vážím Vaší nevděčné práce pro obec.

Autor dotazu: Stanislav R e z e k, zadáno: 20.1.2008 - 07:39

ODPOVĚĎ:

Dobrý den pane Rezku,

svody na cestě zajišťoval Svazek obcí pod Bukovou horou. Svody prováděla firma pana Ing. Kubelky z Heřmanic. Obec nekvalitu uplatnila vůči zhotoviteli. Zhotovitel namítl, že srážky jsou provedeny obvyklým postupem a neshledává žádné problémy s tím, že srážky je nutné pravidelně čistit. Jelikož minulý rok v létě téměř nepršelo, neobjevily se další připomínky občanů na kvalitu srážek. Reklamaci budeme opakovat. Byl jsem domluven s místními osadníky, že srážky vyhotoví osadníci sami a obec jim to zaplatí. To se však nestalo. Budu se snažit cestu v tomto roce v horní části opatřit srážkou a dovézt tam štěrk. Nevím však, zda štěrk je řešením. Sám píšete, že každý zásyp postupně z cesty vyplaví voda. Vaše představa o malých nákladech na opravu vychází zřejmě ze špatného odhadu situace. Cesta je štětovaná a náklady na jednu železnou srážku jsou cca 10.000,– Kč. 6 m U profilu stojí cca 5.000,– Kč. Dále je nutné svařit rošty, strojem vykopat rýhu a vše zabetonovat. Každý zásah do štětované cesty znamená většinou její další poškození a tedy i další náklady. Vím, že cestu poškodily zejména těžké soupravy Lesů ČR a dalších organizací. Pokud se týká Vaší narážky na daňové odvody, tak Vás musím opravit v tom, že Vaše daně platíte v místě trvalého bydliště, které není, pokud vím, ve Výprachticích. Situací v dané lokalitě se budeme zabývat. S pozdravem Stejskal, starosta obce.

Autor odpovědi: JUDr. Stejskal Miroslav

DOTAZ:

dnes jsem sel okolo lipy a malem jsem se nabil. je to normalni z to tam neni ani trochu udrzovany. samy led a nebo same blato. neslo by to s tim neco udelat. navazuji na predchozi dotaz. doufam z uprimneho srdce ze s tim obec neco udela. dekuji

17.1.2008 - 20:20

ODPOVĚĎ:

Dobrý den, lituji, ale okolo lípy není udržovaná cesta. Obec není schopna ve třech lidech zajistit sypání každé cesty. Cesta není ani v seznamu udržovaných komunikací, který schválilo zastupitelstvo. Můžeme však k lípě umístit posypový materiál. Váš požadavek s Vámi projednám osobně. K tomu Však potřebuji znát Vaše jméno. S pozdravem Stejskal, starosta.

Autor odpovědi: JUDr. Stejskal Miroslav

DOTAZ:

dobry den chci se zeptat proc neni v zimnim obdobi udrzovana cesta dolu k lipe. proc to obecni traktor neprojizdi pravidelne. predem dekuji za odpoved

15.1.2008 - 08:05

ODPOVĚĎ:

Dobrý den, děkuji Vám za dotaz. Cesta k lípě nebyla udržovaná protože traktor špatně brzdil. Opravu nebylo možné provést venku. Bylo nutné rozdělat portály traktoru, a to jde pouze v dílně. Jelikož obec dílnu nemá, byla oprava závislá na uvolnění dílny. Za údržbu cesty se Vám tímto omlouvám. Budeme se snažit o nápravu. S pozdravem Miroslav Stejskal, starosta.

Autor odpovědi: JUDr. Stejskal Miroslav

DOTAZ:

Dobrý den. Bude se letos konat tradiční dětský karneval? Pokud ano, v jakém termínu? Děkuji.

Autor dotazu: Medek, zadáno: 3.1.2008 - 15:33

ODPOVĚĎ:

Odpověď:

Dětský karneval se bude konat dne 13. 1. 2008 ve 14.00 hod. v sále hostince „U Jana“. Informace o konání akce budou zveřejněny na plakátech na místech v obci obvyklých.

S pozdravem Stejskal Miroslav starosta.

Autor odpovědi: JUDr. Stejskal Miroslav

DOTAZ:

dobry den, kdy bude uplna dodelavka saten u telocvicny. a kdy s tam zacne uklizet dekuji za odpoved

4.11.2007 - 17:54

ODPOVĚĎ:

Dobrý den,

šatny u tělocvičny obec předala ZŠ Výprachtice jako dokončenou stavbu. Potřeboval bych proto vědět v čem konkrétním spatřuje tazatel stavbu jako nedokončenou. Pokud má tazatel na mysli venkovní fasádu, není pro užívání šaten u tělocvičny nutná, byť i situace okolo fasády mne nenechává lhostejným. Obec se o školu intenzívně zajímá, což mohu doložit konkrétními hodinami, které odpracovali naši zaměstnanci a nakonec i já sám při rekonstrukci školy. Samozdřejmě, že plánujeme provedení fasády, jakmile nám to finanční situace dovolí. Úklid šaten u tělocvičny je zcela v režiji ZŠ Výprachtice, která je správcem šaten a tělocvičny a odpovídá za její úklid. Dotaz na úklid šaten u tělocvičny adresujte prosím panu řediteli. Situaci ohledně pořádku v šatnách u tělocvičny si prověřím osobně. Děkuji Vám za dotaz. S pozdravem starosta obce JUDr. Miroslav Stejskal. Dotaz se týkal šaten u tělocvičny, pokud jsem tedy v textu odpovědi nesprávně uvedl, že se jedná pouze o tělocvičnu, omlouvám se. S pozdravem M. Stejskal starosta.

Autor odpovědi: JUDr. Stejskal Miroslav