INFORMACE

Kdo ošetří nemocné spoluobčany v době, kdy tu nebude lékař?

Obrázek: Obecní úřadZa poskytování zdravotní péče je dosud odpovědná společnost Mediclinic a.s., Mlinská 84/97, 616 00 Brno, Žabovřesky, telefon 844300100, mail: info@mediclinic.cz, na kterou MUDr. Červinka převedl veškerá práva (smlouva o převodu podniku). V žádném případě za uvedené neodpovídá obec Výprachtice. Písemně i osobně jsem již v listopadu 2010 kontaktoval společnost Mediclinic Brno. Dle jejich ústního vyjádření je zajištěn lékař (na přechodnou dobu), kt...

Celý článek »

Vydáno: 4.1.2011 | Téma: Informace | Přidat komentář

Lékařská péče ve Výprachticích

Obrázek: Obecní úřadVážení občané, jak jsem Vás již dříve informoval, dnem 31. 12. 2010 končí v lékařské ordinaci ve Výprachticích praktický lékař MUDr. Novotný. Dne 23. 12. 2010 jsem se sešel se zástupcem firmy Mediclinic Brno. Byl jsem informován, že Mediclinic Brno jiného stálého lékaře dosud nemá. Situaci hodlají řešit dočasným zastupováním s tím, že sjednaný lékař není ochoten dojíždět do naší obce v zimním období. Takovýto stav není pro nás akceptovatelný. Podali jsme podnět Krajskému úřadu Pardubice a požádali jsme jej v dané souvislosti o pomoc. Kraj má připravené řešení, jak v této situaci postupovat. Prosím Vás proto o určitou trpělivost, než se vše vyřeší. Budeme se snažit, aby odpovídající náhrada byla zajištěna v co nejkratší možné době. Firmě Mediclinic byla dána výpověď. Mimo rozhodnutí, které je nutné v dané věci vydat, musíme ještě dojednat další záležitosti s různými jinými úřady. Prosím Vás proto, abyste zatím zůstali v lékařské evidenci ve Výprachticích. Pokud se vše podaří, budete určitě spokojeni. Přeji Vám vše dobré v roce 2011.

S pozdravem Miroslav Stejskal, starosta

Vydáno: 29.12.2010 | Téma: Informace | Autor: JUDr. Stejskal Miroslav

Nález mobilu značky SAMSUNG

Dne 23.12.2010 byl Obecnímu úřadu Výprachtice odevzdán černý mobil značky SAMSUNG. Tento mobil je možné si vyzvednout na obecním úřadu v pracovní době.

Vydáno: 23.12.2010 | Téma: Informace | Autor: JUDr. Stejskal Miroslav

Spuštění diskusního fóra

9.12.2010 bylo spuštěno nové diskusní fórum, kam můžete psát své názory na cokoliv týkající se obce Výprachtice a jejího okolí. Fórum „Dotazy na obec“ slouží pouze pro dotazy na starostu obce, či zastupitelstvo. Ostatní názory, jako třeba na hostinec U Jana piště do diskusního fóra.

Některé položky z fóra „Dotazy na obec“ byly převedeny do diskusního fóra.

V případě dotazů či připomínek piště na: webmaster@obec-vyprachtice.cz

Vydáno: 8.12.2010 | Téma: Informace | Autor: Vávra Daniel

Prosba a sdělení obce

Obrázek: Znak obceChtěli bychom poprosit občany na Malé straně, aby nesypali žhavý popel do kontejneru. Za poslední roky kontejner několikrát hořel. Naposledy v pátek dne 26.11.2010. Museli zasahovat naši hasiči a hořící kontejner doslova zalít vodou. Nemusíme Vám vysvětlovat co udělá mokrý popel a další odpad s kontejnerem přes zimu. Nový kontejner stojí cca 60 a více tisíc. Zdá se nám velice nespravedlivé, když se ničí obecní majetek s dopadem na zvýšení nákladů na komunální odpad pro celou vesnici. Pokud se nám podaří v budoucnu viníka zjistit, ponese odpovídající následky. Není přece takový problém, sypat do kontejneru popel, který již není teplý. Stačí jen mít dvě nádoby na popel a ten žhavý nechat venku dostatečně ochladit.

Vydáno: 6.12.2010 | Téma: Informace | Autor: Obecní úřad Výprachtice

MUDr. Novotný podal výpověď z pracovního poměru u společnosti Mediclinic a.s

Vážení občané Výprachtic, dnešního dne jsem dostal informaci, že pan MUDr. Novotný, mimochodem mezi lidmi velmi oblíbený lékař, podal výpověď z pracovního poměru u společnosti Mediclinic a.s., se sídlem Brno, Žabovřesky, Minská 84/97, PSČ 616 00. Tato informace nás všechny nepříjemně překvapila. Dnešního dne jsem se spojil se zástupcem firmy Mediclinic, aby mi sdělil, jak bude zajištěna lékařská péče v naší vesnici. Terénní pracovník pan Ryčl mne ujistil, že mají jiné zájemce, které osloví a předpokládají, že lékařská služba ve Výprachticích bude od 1. ledna 2011 standartně zajištěna. Mrzí mne, že odchází kvalitní lékař, přičemž důvody jeho odchodu pramení údajně z nedostatečné technické podpory firmy. Určitě celou záležitost budu podrobně sledovat a nedopustím, aby Výprachtice skončily bez praktického lékaře pro dospělé. Byl bych rád, kdyby tady MUDr. Novotný zůstal. I o této možnosti budu dále jednat.

Vydáno: 19.10.2010 | Téma: Informace | Autor: JUDr. Stejskal Miroslav