INFORMACE

Očkování proti chřipce

Právě je nejlepší čas na očkování proti chřipce a klíšťové encefalitidě.

Na očkování proti chřipce přispívá zdravotní pojišťovna:

  • dospělým nad 65 let věku
  • osobám po splenektomii
  • po transplantaci krvetvorných buněk
  • osobám trpícím závažným chronickým onemocněním, farmakologicky řešeným onemocnění srdce a cév, dýchacích cest nebo ledvin a diabetem

Více informací Vám poskytneme v ambulanci praktického lékaře nebo na tel: 608 569 621, popř. na internetové stránce naší ordinace.

Vydáno: 15.9.2011 | Téma: Informace | Autor: MUDr. Novotný Robert

Ve čtvrtek 29. 9. 2011 bude přerušena dodávka elektřiny

Ve čtvrtek 29. 9. 2011 bude přerušena dodávka elektřiny a to v celé obci od 7:30 do 16:00. Oznámení ČEZu naleznete v sekci Úřední deska.

Vydáno: 12.9.2011 | Téma: Informace | Autor: Havelková Hana

České Energetické Centrum Jih s.r.o. - jak odstoupit od smlouvy

„Dobrý den, přišla jsem Vám zlevnit elektřinu.“, s takovou úvodní větou v současné době desítky obchodních zástupců Českého energetického Centra obcházejí pražské byty.

Vydávají se za zaměstnance ČEZ, popřípadě svůj skutečný původ tak nějak mlčky nesdělí a zákazníka cíleně nechají v omylu, že zastupují úplně jinou společnost.

Chvíli si se zákazníkem povídají, různě jej rozptylují „jé, to je krásné tetování, Vy máte tetovací salón? Ne?! Ale to ...

Celý článek »

Vydáno: 10.9.2011 | Téma: Informace

Návrh jízdních řádů regionální dopravy v Pardubickém kraji

Společnost OREDO s.r.o. (organizátor regionální dopravy) zveřejnila na svých stránkách www.oredo.cz návrhy jízdních řádů systému IREDO v Pardubickém kraji na rok 2012. Nyní nepůjde pouze o malé změny v minutových posunech spojů, ale o zásadní zásah do jízdních řádů v obci Výprachtice. Z dosavadních 4 linek (Lanškroun-Heřmanice, Ústí n/O – Výprachtice, Jablonné n/0 – Bystřec – Výprachtice a Jablonné n/O – Orličky – Výprachtice) budou pouze linky 2 a to :

  1. Lanškroun – Výprachtice – Dolní, Horní Heřmanice – Cotkytle – Strážná – Tatenice
  2. Jablonné nad Orlicí – Orličky – Čenkovice – Výprachtice


Linka Ústí nad Orlicí – Výprachtice končí a začíná v Dolní Čermné, takže je pro Výprachtice zrušena, stejně tak jako autobus do Bystřece.
Pozitivní je to, že četnost spojů do Lanškrouna se zvýšila na 12 autobusů denně a to tak, že 12 tam i 12 zpět. Zvýšila se i četnost vlakových spojů z Lanškrouna do České Třebové a to bez přestupování.


Více najdete na www.oredo.cz v sekci jízdní řády
odkaz: http://www.oredo.cz/…ni-rady.html


Připomínky a návrhy sdělujte na mail: referent@obec-vyprachtice.cz a to jen do 28. 8. 2011. Dne 29. 8. 2011 bude společnost OREDO pořádat schůzky se zástupcemi obcí a projednávat jejich připomínky. Jako obce jsme dostaly velmi málo času.

Vydáno: 18.8.2011 | Téma: Informace | Autor: Havelková Hana

Oznámení o objízdné trase

Z důvodu konání Mezinárodního mistrovství České republiky závodů automobilů do vrchu v obci Albrechtice bude uzavřena silnice I/43 mezi Lanškrounem a Horními Heřmanicemi. Uzavírka bude probíhat v době od 3. 9. 2011 od 6:00 do 4. 9. 2011 do 19:00. Objízdná trasa povede po silnicích II/311, III/31118 a III/31119 obcemi Horní Heřmanice, Výprachtice a Nepomuky.

Vydáno: 15.8.2011 | Téma: Informace | Autor: Havelková Hana

Oprava vadného uzávěru vody

Obrázek: Znak obce Dobrý den, včera ráno byla opravena závada na obecním vodovodu. Mnozí z Vás byli s délkou hledání závady a její opravou nespokojeni a já je plně chápu. Je však potřebné vysvětlit, že k havárii došlo na pobočné větvi – odbočce k chalupě, která není obydlena. Navíc v těsné blízkosti potoka. Voda po havárii vytekla z vodojemu do potoka, aniž by na povrchu země bylo patrné, že je v uvedeném místě závada. Naši lidé hledali závadu do pozdních nočních hodin a také do pozdních nočních hodin se opravovalo. Nová vedení vodovodu musí mít vedle potrubí Cu drát, který umožní, za pomoci techniky, identifikovat poškozené místo. Ve Výprachticích tomu tak, až na výjimky, není. Najít poškození je pak mnohdy i štěstí. Tuto situaci se snažíme řešit postupnou výměnou vedení. K tomu však potřebujeme miliony, které nemáme. Problémem jsou 40 let stará šoupata, hydranty, regulátory tlaku a další technické součásti vodovodu. Jedno šoupě stojí 15 tis. Kč bez práce. Jsou však i věci, které jednotlivě stojí až 50 tis. a více. Neberte mé vysvětlení jako výmluvu. Berte to prostě jako objasnění situace, která není jednoduchá. Jedinou výtku beru v tom, že havárie nebyla vyhlášena rozhlasem. Uvedené (způsob vyhlášení závady) se nebude již v budoucnu opakovat. Přesto jsme Vás o poruše informovali na vývěskách, internetem a dalšími způsoby.

Děkuji Vám přesto za pochopení a ještě jednou se omlouvám.

Vydáno: 5.8.2011 | Téma: Informace | Autor: JUDr. Stejskal Miroslav