INFORMACE

Návrh jízdních řádů regionální dopravy v Pardubickém kraji

Společnost OREDO s.r.o. (organizátor regionální dopravy) zveřejnila na svých stránkách www.oredo.cz návrhy jízdních řádů systému IREDO v Pardubickém kraji na rok 2012. Nyní nepůjde pouze o malé změny v minutových posunech spojů, ale o zásadní zásah do jízdních řádů v obci Výprachtice. Z dosavadních 4 linek (Lanškroun-Heřmanice, Ústí n/O – Výprachtice, Jablonné n/0 – Bystřec – Výprachtice a Jablonné n/O – Orličky – Výprachtice) budou pouze linky 2 a to :

  1. Lanškroun – Výprachtice – Dolní, Horní Heřmanice – Cotkytle – Strážná – Tatenice
  2. Jablonné nad Orlicí – Orličky – Čenkovice – Výprachtice


Linka Ústí nad Orlicí – Výprachtice končí a začíná v Dolní Čermné, takže je pro Výprachtice zrušena, stejně tak jako autobus do Bystřece.
Pozitivní je to, že četnost spojů do Lanškrouna se zvýšila na 12 autobusů denně a to tak, že 12 tam i 12 zpět. Zvýšila se i četnost vlakových spojů z Lanškrouna do České Třebové a to bez přestupování.


Více najdete na www.oredo.cz v sekci jízdní řády
odkaz: http://www.oredo.cz/…ni-rady.html


Připomínky a návrhy sdělujte na mail: referent@obec-vyprachtice.cz a to jen do 28. 8. 2011. Dne 29. 8. 2011 bude společnost OREDO pořádat schůzky se zástupcemi obcí a projednávat jejich připomínky. Jako obce jsme dostaly velmi málo času.

Vydáno: 18.8.2011 | Téma: Informace | Autor: Havelková Hana

Oznámení o objízdné trase

Z důvodu konání Mezinárodního mistrovství České republiky závodů automobilů do vrchu v obci Albrechtice bude uzavřena silnice I/43 mezi Lanškrounem a Horními Heřmanicemi. Uzavírka bude probíhat v době od 3. 9. 2011 od 6:00 do 4. 9. 2011 do 19:00. Objízdná trasa povede po silnicích II/311, III/31118 a III/31119 obcemi Horní Heřmanice, Výprachtice a Nepomuky.

Vydáno: 15.8.2011 | Téma: Informace | Autor: Havelková Hana

Oprava vadného uzávěru vody

Obrázek: Znak obce Dobrý den, včera ráno byla opravena závada na obecním vodovodu. Mnozí z Vás byli s délkou hledání závady a její opravou nespokojeni a já je plně chápu. Je však potřebné vysvětlit, že k havárii došlo na pobočné větvi – odbočce k chalupě, která není obydlena. Navíc v těsné blízkosti potoka. Voda po havárii vytekla z vodojemu do potoka, aniž by na povrchu země bylo patrné, že je v uvedeném místě závada. Naši lidé hledali závadu do pozdních nočních hodin a také do pozdních nočních hodin se opravovalo. Nová vedení vodovodu musí mít vedle potrubí Cu drát, který umožní, za pomoci techniky, identifikovat poškozené místo. Ve Výprachticích tomu tak, až na výjimky, není. Najít poškození je pak mnohdy i štěstí. Tuto situaci se snažíme řešit postupnou výměnou vedení. K tomu však potřebujeme miliony, které nemáme. Problémem jsou 40 let stará šoupata, hydranty, regulátory tlaku a další technické součásti vodovodu. Jedno šoupě stojí 15 tis. Kč bez práce. Jsou však i věci, které jednotlivě stojí až 50 tis. a více. Neberte mé vysvětlení jako výmluvu. Berte to prostě jako objasnění situace, která není jednoduchá. Jedinou výtku beru v tom, že havárie nebyla vyhlášena rozhlasem. Uvedené (způsob vyhlášení závady) se nebude již v budoucnu opakovat. Přesto jsme Vás o poruše informovali na vývěskách, internetem a dalšími způsoby.

Děkuji Vám přesto za pochopení a ještě jednou se omlouvám.

Vydáno: 5.8.2011 | Téma: Informace | Autor: JUDr. Stejskal Miroslav

Havárie vodovodu

Vážení občané, včera večer, tj dne 2.8.2011 došlo k havárii obecního vodovodu ve Výprachticích. Závada dosud nebyla odstraněna. Nedaří se nám najít místo úniku vody. Žádáme Vás o šetření vodou, až do doby opravy závady. Prosíme Vás, abyste si všimli, zda voda neuniká ve Vašem okolí. Může to být i u Vašich sousedů chalupářů.

O ukončení tohoto opatření Vás budeme informovat.

Děkuji Vám za porozumění.

Vydáno: 3.8.2011 | Téma: Informace | Autor: JUDr. Stejskal Miroslav

Zákaz vývozu kalů na ČOV Výprachtice

Až do odvolání platí zákaz vyvážení kalů ze žump a septiků na čistírnu odpadních vod ve Výprachticích.

Vydáno: 15.7.2011 | Téma: Informace | Autor: Havelková Hana

Výroba pojistek pro Siemens ve Výprachticích končí, místní ztratí práci

Obrázek: OEZ VýprachticePo více než čtyřiceti letech končí závod OEZ ve Výprachticích na Orlickoústecku. Dosud úspěšná výroba pojistek pro německý Siemens se přesune do Řecka. Pro zaměstnance je to šok, firma zaměstnávala téměř celou vesnici.

„Víme to zhruba měsíc, termín ukončení výroby zatím stanoven nebyl. Rozhodnutí německého Siemensu se momentálně týká 110 zaměstnanců, převážně žen. Výroba se přesune do Řecka,“ řekl předseda výprachtických odborářů Ladislav Marek...

Celý článek »

Vydáno: 12.7.2011 | Téma: Informace | Komentáře: 1