DOTAZY

DOTAZ:

Pane starosto, děkuji za reakci na předchozí dotaz. Když pominu ekonomickou výhodnost či nevýhodnost, která je rozporuplná, mohu se ještě zeptat, jak odůvodňují občané svůj požadavek na to, aby lampy svítily celou noc? Z jakého důvodu chtějí, aby byla obec osvětlená i v čase mezi návratem pracujících z odpoledních směn a odjezdem na ranní směny? To je přeci doba, kdy všichni spí, tedy až na několik málo profesních výjimek. A ještě jedna otázka. Je možné nějakým způsobem se záměrem celonočního osvětlení vyjádřit nesouhlas, tak aby byl brán v potaz při rozhodování o zavedení či nezavedení této změny? Děkuji a přeji příjemné svátky.

Autor dotazu: Leoš Rožnovský, zadáno: 21.12.2017 - 07:37

ODPOVĚĎ:

Dobrý den, právě, že ekonomika provozu je jednou částí, tou druhou bezpečnost v obci a občanů, světla se rozsvěcí i v dřívější hodinu než je odjezd na ranní směnu, lidé chodí pracovat do kravína okolo 3:00 hodin. Nesouhlas můžete případně zaslat na adresu obce Výprachtice. Vše dobré v novém roce 2018.

Autor odpovědi: Skalický Luděk, DiS.

DOTAZ:

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, z jakého důvodu se přestalo přes noční hodiny vypínat uliční osvětlení. Jde jen o technickou závadu, nebo je to rozhodnutí obce, které má nějaké opodstatnění? Děkuji za odpověď, Rožnovský

Autor dotazu: Leoš Rožnovský, zadáno: 9.12.2017 - 07:01

ODPOVĚĎ:

Dobrý den, nejedná se o závadu. Pro četné žádosti občanů obce, aby světla svítila celou noc, provádíme v současné době měření spotřeby el. energie. Pro světla veřejného osvětlení je z hlediska životnosti velmi náročné, pokud se stále vypínají a zapínají. Nejvíce el. energie spotřebuje právě zapnutí světel. Po měření spotřeby el. energie vyhodnotíme situaci a rozhodeme se zda budou světla svítit celou noc, nebo necháme původní stav. Děkuji a přeji hezký den. Luděk Skalický, DiS., starosta obce.

Autor odpovědi: Skalický Luděk, DiS.

DOTAZ:

Dobrý den, pane starosto, kdy se bude prosím letos konat vánoční jarmark ve škole? Děkuji

Autor dotazu: Illona Polarníková, zadáno: 9.11.2017 - 21:54

ODPOVĚĎ:

Dobrý den, vánoční jarmark bude v sobotu 2. prosince 2017 od 8:30 hodin. Odpoledne pak po 16 hodině rozsvěcení vánočního stromečku a mikulášská nadílka u obecního úřadu.

Autor odpovědi: Skalický Luděk, DiS.

DOTAZ:

to jsme rady ze vam chutna nase pizza …

Autor dotazu: kuchař z pohostinstvi u Jana, zadáno: 6.9.2017 - 15:47

DOTAZ:

Chtěl bych pochválit nového pana hostinského za vynikající pizzu. Všem vřele doporučuji a taky ho chválím za snahu pozvednout hostinec v naší vesnici.

Autor dotazu: Petr T., zadáno: 2.9.2017 - 18:53

DOTAZ:

Kde najdu jmena zemrelych pochovanych na hrbitove ve Vyprachtich

Autor dotazu: Zdenek Skalicky, zadáno: 1.7.2017 - 21:58

ODPOVĚĎ:

Dobrý den, tato informace není zveřejněna. V případě potřeby nás kontaktujte na tel: 465 391 132, případně se zastavte na obecním úřadě ve Výprachticích.

Autor odpovědi: Skalický Luděk, DiS.