- VYHLEDÁVÁNÍ -

- KONTAKTY -

Obec Výprachtice

Výprachtice 3, 561 34


Telefon: 465 391 132


Úřední hodiny

Pondělí, středa:

7:00–11:30

12:00–17:00


Starosta:

Luděk Skalický, DiS.

- NÁVŠTĚVNOST -
Celkem:592202
Říjen:7059
Dnes:235
Unikátních IP:79674
Online:4

DOTAZY

DOTAZ:

Dobrý den, pane starosto, mám obavy, že se ve vesnici nachází nějaké divoké zvíře ( jezevec, divočák, atd. ). Již několikrát jsem šla večer za šera ven s odpadky a když jsem zacházela domů, začalo za mnou něco funět, což jsem ale v té tmě nepoznala o jaké zvíře se jedná, jindy zase bylo slyšet funění z otevřené kůlny a několikrát jsme měli rozrytou zahrádku se zeleninou, prosím o řešení téhle věci opravdu se bojím o zdraví mé i mých dětí a vnoučat. Děkuji Jana Blůmová CsC.

Autor dotazu: Jana Blůmová CsC., zadáno: 17.4.2017 - 21:59

ODPOVĚĎ:

Dobrý den paní Blůmová, ozvěte se mi prosím na tel.: 736 535 787 nebo na email: starosta@obec-vyprachtice.cz Potřeboval bych specifikovat pozemek, nebo vědět číslo popisné. Lov zvěře smí být prováděn dle zákona o myslivosti č. 449/2001 Sb., ve znění pozdějších novel.

Autor odpovědi: Skalický Luděk, DiS.

DOTAZ:

Dobrý den, prosím kdy se letos koná pouť v Koburku. Děkuji

Autor dotazu: Stehlík Jan, zadáno: 17.4.2017 - 18:36

ODPOVĚĎ:

Dobrý den, pouť v Koburku bude v neděli 7. května 2017.

Autor odpovědi: Skalický Luděk, DiS.

DOTAZ:

Dobrý den. Zjistil jsem že jste v minulých letech měli na prodej knihu od Jana Ježka – Pomníky 1. a 2.světové války a odboj v regionu Lanškrounska. Nemáte jeden výtisk ještě náhodou na prodej ? Nebo nevíte kde bych ještě mohl knihu sehnat ? Děkuji. Luboš Plešinger, Lanškroun.

Autor dotazu: Luboš, zadáno: 11.4.2017 - 23:35

ODPOVĚĎ:

Dobrý den, knihu bohužel již nemáme. Kniha se prodávala i v ostatních obcích v okolí Lanškrouna. Autor knihy, pan Ježek pocházel z Horní Čermné, zkuste se tedy obrátit na obecní úřad.

Autor odpovědi: Skalický Luděk, DiS.

DOTAZ:

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, za kolik Kč prodáváte mlékárnu. Děkuji

Autor dotazu: Dobrý , zadáno: 31.3.2017 - 22:53

ODPOVĚĎ:

Dobrý den, zřejmě máte na mysli objekt č.p. 397, bývalou mlékárnu. Objekt není ve vlastnictví obce Výprachtice. Luděk Skalický, DiS., starosta obce Výprachtice

Autor odpovědi: Skalický Luděk, DiS.

DOTAZ:

Dobrý den, kdy se letos koná pouť? děkuji

Autor dotazu: Pavel, zadáno: 21.3.2017 - 10:56

ODPOVĚĎ:

Dobrý den, pouť ve Výprachticích bude o víkendu 5. a 6. srpna 2017.

Autor odpovědi: Skalický Luděk, DiS.

DOTAZ:

Vážená obci, chtěli bychom se zeptat, k jakému účelu jsou používány vybrané „poplatky za psy“. Nebylo by možné z vybraných peněz financovat nějakou osvětu mezi zaostalejšími spoluobčany, kteří bez ostychu nechají svého pejska vyprázdnit u plotu cizí zahrádky nebo i přímo na cestě, kudy chodívají lidé? Některé části vesnice bývají znečištěny natolik, že by mohly nést označení „Posraná ulička“… Samozřejmě chápeme že je nesmyslem, aby pracovníci obce psí výkaly uklízeli, vzhledem k rozhlehlosti Výprachtic – a v důsledku by to problém ani neřešilo. Jak to některým lidem vysvětlit? Dali jsme si na plot upozorňující cedulky, částečně to pomohlo… ale stejně se nadále velmi často stává, že ráno otevřeme branku, a tam náš čeká voňavý dáreček od nějakého „milého“ pejskaře…

Autor dotazu: manželé Rožnovští, zadáno: 15.3.2017 - 07:59

ODPOVĚĎ:

Dobrý den, poplatky jsou příjmem obecního rozpočtu. Pokusíme se o nějakou osvětu, ale jak sám podotýkáte je to problém člověka jako takového. Pokud není schopen po svém pejsku uklidit, žádná vyhláška bohužel nepomůže. Několikrát jsem se pokusil podobného člověka upozornit, že by měl po svém pejskovi uklidit, ale reakce byla spíše nevraživá, stylu co je komu do toho.

Přeji hezký den Luděk Skalický, DiS., starosta obce Výprachtice

Autor odpovědi: Skalický Luděk, DiS.