- VYHLEDÁVÁNÍ -

- KONTAKTY -

Obec Výprachtice

Výprachtice 3, 561 34


Telefon: 465 391 132


Úřední hodiny

Pondělí, středa:

7:00–11:30

12:00–17:00


Starosta:

Luděk Skalický, DiS.

- NÁVŠTĚVNOST -
Celkem:625282
Leden:8725
Dnes:370
Unikátních IP:84939
Online:44

DOTAZY

DOTAZ:

Dobrý den, pane starosto, chtěl bych se zeptat, zda je u Vás ještě sníh ( v obci) pojedeme tam s manželkou na rekreaci ( příští týden) tak bych chtěl vědět, jak to tam vypadá. Děkuji Frolkonger

Autor dotazu: Frolkonger , zadáno: 24.2.2017 - 13:13

ODPOVĚĎ:

Dobrý den, sníh v podstatě roztál, jsou jen zbytky na mezích. Samozřejmě lyžařská střediska v okolí co mají technický sníh jsou stále v provozu. Přeji hezký den. Luděk Skalický, DiS., starosta obce Výprachtice

Autor odpovědi: Skalický Luděk, DiS.

DOTAZ:

Dobrý den,ráda bych za celý mertov poděkovala pracovníkům obecního úřadu za perfektně vyčištěnou spojovací cestu od sněhu.Ještě nikdy nebyla tak úžasně vyhrnutá.I veškeré nájezdy k jednotlivým objektům,no prostě výborně odvedená práce.Je vidět,že v naší vesnici to funguje jak nejlépe to jde.Ještě jednou Vám všem pracovníkům děkuji a přeji jen to nejlepší.

Autor dotazu: Marie Ingrová, zadáno: 18.1.2017 - 11:28

ODPOVĚĎ:

Dobrý den, moc děkujeme za pochvalu.

Autor odpovědi: Skalický Luděk, DiS.

DOTAZ:

Dobrý den pane starosto,

do vaší malebné vesničky jezdíme s přáteli ke známým na chalupu již celou řadu let a musím se přiznat, že taková jediná kaňka a věc, kterou bych si (nejen já) dokázala představit jinak, je za poslední roky vaše vesnická (nota bene obecní) hospůdka U Jana. Chybí mi taková ta soudržnost a pospolitost místních, jaká zde vždy panovala.

Nejsem nijak náročná, ale cožpak je takový problém mít několik klasických jídel za lidovější cenu, sem tam nějaká akce apod.? Neříkám, že nemám ráda pizzu – jako doplněk proč ne – ale stavět na tom obecní hostinec? Strašně mě mrzí, že jsem si třeba nemohla zajít na Svatomartinskou husu. Museli jsme tedy udělat rezervaci do sousední vesnice. A hle – vidím tam leták na křapáčové hody. Proč to nejde i zde? Vím, že je to na rozhodnutí provozovatele, ale je to správně u vesnické hospůdky?

Samozřejmě – chápu, že většina kladených otázek není přímo na Vás, ale svým způsobem také ano, když to je obecní hostinec. Hospoda ve Výprachticích je prostě nastavena jinak, NE pro svoje občany! Pozornost nájemce je navíc evidentně směřována za konec Sázavského údolí směrem dolů. Můj názor je takový, že pokud by to dělal někdo přemýšlející a s poctivostí sobě vlastní, nedalo by se ani říci, že bude hospoda prodělečná. Bavila jsem se o tom již nesčetněkrát i s několika „domorodci“ a nevěřím, že by se někdo schopný nenašel.

Omlouvám se za filtrování mých myšlenkových pochodů, ale je to přeci jen věc, která mě i mé přátelé mrzí. Snad to splnilo kritéria pro rubriku Dotazy na obec. Přeji příjemný den a děkuji za reakci!

Autor dotazu: Jitka Červeňáková, zadáno: 9.11.2016 - 10:21

ODPOVĚĎ:

Dobrý den, děkuji za Váš dotaz. Situace v tomto oboru je celkově složitá. Většina restauračních zařízení se potýká s úbytkem návštěvníků, ale také s nedostatkem personálu. Není to bohužel problém jen v naší vesnici. A obávám se, že s nástupem EET to bude ještě horší. I u nás již kvůli tomu skončil jeden obchod s potravinami. Když se člověk zastaví v hospodě v týdnu, sedí tam 3–4 návštěvníci, a je tedy velmi složité z této tržby zaplatit provoz a zaměstnance. Při posledním výběrovém řízení na provozovatele hostince se přihlásil jediný uchazeč, a v současné době nevím o nikom, kdo by měl zájem hostinec U Jana provozovat. Klasická jídla hostinec U Jana nabízel, ale nebyl o ně v podstatě zájem. Požádal jsem o vyjádření a zhodnocení situace i současného provozovatele, které sem poté doplním. Věřte mi, že o této situaci dost často diskutujeme v zastupitelstvu i se současným provozovatelem. Přeji pěkný den

Autor odpovědi: Skalický Luděk, DiS.

DOTAZ:

Dobry den, rad bych se informoval kdy mistni JZD uklidi nanos bahna na silnici od skoly po zatacku u kravina? Minimalne uz 3 tydny i pres silny dest neni videt silnice pres vrstvu bahna od traktoru. Dekuji

Autor dotazu: Chalupari Valterice, zadáno: 3.11.2016 - 10:45

ODPOVĚĎ:

Dobrý den, věřte že bahno je ze silnice uklízeno průběžně, bohužel to souvisí s výstavbou nového kravína v areálu Agrospolu a s tím jak přijíždí a odjíždí technika na stavbu, tak bohužel bahno na silnici tahá. Víme, že je to nepříjemné omezení po dobu stavby. Byl jsem ujištěn vedením Agrospolu, že úklidové práce budou intenzivnější. Děkuji za pochopení.
P.S. – Mrzí mě, že odpovídám na anonym.

Autor odpovědi: Skalický Luděk, DiS.

DOTAZ:

Dobrý den, prosím kdy bude Vánoční jarmark ve škole? Děkuji

Autor dotazu: Antonín Dařílek , zadáno: 30.10.2016 - 20:45

ODPOVĚĎ:

Dobrý den, Vánoční jarmark ve škole bude 26.11. 2016 od 9:00 hodin.

Autor odpovědi: Skalický Luděk, DiS.

DOTAZ:

Dobrý den, bude někdy prosím přechod pro chodce, mezi základní školou a dětským hřištěm? Jedná se hlavně o bezpečí dětí!!!!

Autor dotazu: anonym, zadáno: 20.10.2016 - 19:52

ODPOVĚĎ:

Dobrý den, v současné době je připravena projektová dokumentace pro 2 přechody. Jeden mezi základní školou a hřištěm, druhý od autobusové zastávky k chodníku ke škole, včetně povinného osvětlení. V brzké době bude podána žádost o územní rozhodnutí a stavební povolení. Náklady dle projektu dosáhnou téměř 500 000 Kč. V současné době již konzultujeme s MAS Orlicko možnost čerpání dotace. Výzva by měla být vypsána začátkem roku 2017. Doufám, že se vše povede a příští rok budou přechody vybudovány. Luděk Skalický, DiS., starosta obce. P.S. – Mrzí mě, že odpovídám na anonym.

Autor odpovědi: Skalický Luděk, DiS.