DOTAZY

DOTAZ:

Dobrý den, obracím se na Vás s dotazem ohledně čističky odpadních vod. Nejen mne, ale myslím si že i sousedy trvale žijící, nebo chataře a chalupáře, kteří bydlí v jejím okolí velice obtěžuje neustálý silný zápach. Jak probíhá dozor nad provozem této čističky, a co je příčinou tohoto problému? Zabývá se jím někdo a kdy bude odstraněn? Děkuji Vám za odpověď. Marie Moravcová

Autor dotazu: Marie Moravcová, zadáno: 13.6.2017 - 08:27

ODPOVĚĎ:

Vážená paní Moravcová, trochu mě zaráží výraz „neustálý silný zápach“, protože je to problém posledních 2 – 3 týdnů. Když jsem prováděla kontrolu ČOV 16. května, tak byla ČOV ještě v pořádku a žádný zápach nebyl. Vzhledem k razantně zvyšujícím se teplotám jsem tehdy preventivně zvýšila přísun kyslíku. O 14 dní později jsem dostala email od pana Skaly, kde si stěžuje na zápach z ČOV. Vysvětlila jsem mu, že při razantně se zvyšujících teplotách vzduchu i vody (od 1.5. do 6.6. stoupla teplota vody o 8°C!), může tato menší ČOV chvíli zapáchat, než se s tím vyrovná, nicméně jsem mu slíbila, že to zkontroluji. Na ČOV jsem byla 5. června a zjistila jsem, že přídavek kyslíku z 16.5. nebyl dostatečný i vzhledem ke stoupajícím teplotám. Udělala jsem tedy čistírně „kyslíkový šok“, tzn. provzdušňování nádrží kyslíkem bylo zapnuté kontinuálně cca 6 hodin v kuse a už po tomto provzdušnění se zápach o dost zlepšil. Zároveň jsem do nádrží nadávkovala cca 50 l vápenného mléka na vyrovnání pH. V pátek 9. června jsem nařídila obsluze další dávkování vápenného mléka a dnes 13.6. jsem byla ČOV opět zkontrolovat a odebírat vzorek odpadní vody z odtoku ČOV. Po dnešní kontrole musím konstatovat, že u ČOV došlo ke zlepšení stavu oproti stavu, který byl 5.6., kyslíku je v nádržích dostatek, na hladině je ještě část pěny, silný zápach jsem rozhodně necítila. Protože nepíšete konkrétně, kdy naposledy jste cítila „silný zápach“, žádám vás, abyste mě kontaktovala na telefonu 603 110 107 a ČOV můžeme spolu v nejbližším termínu projít a „očuchat“, mohu vám i ukázat zápisy o veškerých opatřeních v provozním deníku. S pozdravem, správce ČOV pro obec Výprachtice Eugenie Dřímalová

Autor odpovědi: Skalický Luděk, DiS.

DOTAZ:

Dobrý den, prosím Vás, ve Vaší obci byl a snad ještě je člověk, který se zabýval kreslením a třeba i malbou praporů a vlajek. Bohužel jsem přišel o telefon a s ním i o kontakty. Nemohli byste mi prosím poradit o koho jde, případně navést ke kontaktu? Moc Vám děkuji. Petr Kubíček, šermíři Honorata Letohrad, (mail: gene@seznam.cz)

Autor dotazu: Petr Kubíček, zadáno: 8.5.2017 - 19:55

ODPOVĚĎ:

Dobrý den, odpověď máte na Vámi uvedeném emailu.

Autor odpovědi: Skalický Luděk, DiS.

DOTAZ:

Dobrý den, pane starosto, mám obavy, že se ve vesnici nachází nějaké divoké zvíře ( jezevec, divočák, atd. ). Již několikrát jsem šla večer za šera ven s odpadky a když jsem zacházela domů, začalo za mnou něco funět, což jsem ale v té tmě nepoznala o jaké zvíře se jedná, jindy zase bylo slyšet funění z otevřené kůlny a několikrát jsme měli rozrytou zahrádku se zeleninou, prosím o řešení téhle věci opravdu se bojím o zdraví mé i mých dětí a vnoučat. Děkuji Jana Blůmová CsC.

Autor dotazu: Jana Blůmová CsC., zadáno: 17.4.2017 - 21:59

ODPOVĚĎ:

Dobrý den paní Blůmová, ozvěte se mi prosím na tel.: 736 535 787 nebo na email: starosta@obec-vyprachtice.cz Potřeboval bych specifikovat pozemek, nebo vědět číslo popisné. Lov zvěře smí být prováděn dle zákona o myslivosti č. 449/2001 Sb., ve znění pozdějších novel.

Autor odpovědi: Skalický Luděk, DiS.

DOTAZ:

Dobrý den, prosím kdy se letos koná pouť v Koburku. Děkuji

Autor dotazu: Stehlík Jan, zadáno: 17.4.2017 - 18:36

ODPOVĚĎ:

Dobrý den, pouť v Koburku bude v neděli 7. května 2017.

Autor odpovědi: Skalický Luděk, DiS.

DOTAZ:

Dobrý den. Zjistil jsem že jste v minulých letech měli na prodej knihu od Jana Ježka – Pomníky 1. a 2.světové války a odboj v regionu Lanškrounska. Nemáte jeden výtisk ještě náhodou na prodej ? Nebo nevíte kde bych ještě mohl knihu sehnat ? Děkuji. Luboš Plešinger, Lanškroun.

Autor dotazu: Luboš, zadáno: 11.4.2017 - 23:35

ODPOVĚĎ:

Dobrý den, knihu bohužel již nemáme. Kniha se prodávala i v ostatních obcích v okolí Lanškrouna. Autor knihy, pan Ježek pocházel z Horní Čermné, zkuste se tedy obrátit na obecní úřad.

Autor odpovědi: Skalický Luděk, DiS.

DOTAZ:

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, za kolik Kč prodáváte mlékárnu. Děkuji

Autor dotazu: Dobrý , zadáno: 31.3.2017 - 22:53

ODPOVĚĎ:

Dobrý den, zřejmě máte na mysli objekt č.p. 397, bývalou mlékárnu. Objekt není ve vlastnictví obce Výprachtice. Luděk Skalický, DiS., starosta obce Výprachtice

Autor odpovědi: Skalický Luděk, DiS.