DOTAZY

DOTAZ:

Dobrý den ,chtěl bych se zeptat. Je pravda že škola ve Vyprachticich přijme 50 děti z UK,příští týden?děkuji za odpověď

Autor dotazu: Lukáš Matějka , zadáno: 17.3.2022 - 11:05

ODPOVĚĎ:

Dobrý den pane Matějko, situace se vyvíjí každý den, uprchlíků míří do naší republiky velké množství. Naprostá většina má zájem se ihned zapojit do pracovního procesu, a děti chtějí do školy. Vše koordinujeme s městem Lanškroun a odborem školství. Všechny školy v ORP a zřizovatelé byli požádáni o zjištění volné kapacity škol. V současné době jsme domluveni na možném přijetí cca 20 až 30 dětí do naší školy. Vše se však musí připravit tak, aby to mělo co nejmenší dopad na výuku, tedy včetně asistentů či tlumočníků a výuky českého jazyka pro děti uprchlé z Ukrajiny.

Autor odpovědi: Skalický Luděk, DiS.

DOTAZ:

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda jsou ve Výprachticích volné nějaké byty, raději obecní, k pronájmu? Moc děkuji.

Autor dotazu: Natálie Mrázková , zadáno: 20.2.2022 - 15:15

ODPOVĚĎ:

Dobrý den paní Mrázková, odpoveď máte na emailu.

Autor odpovědi: Skalický Luděk, DiS.

DOTAZ:

Dobrý den Pane starosto.
Policie případ uzavřela 8.12.2021.
.Jste zřizovatel a měl by jste se o celou událost více zajímat. Nepřijde mi dobré aby učitelé bez důvodně napadali rodiče ve škole.

Autor dotazu: Lukáš Matějka , zadáno: 1.2.2022 - 17:04

ODPOVĚĎ:

Dobrý den pane Matějko, o tuto událost se zajímám. Vzhledem k tomu, že zřizovatel ani škola nebyla Policií ČR vyrozuměna o uzavření případu, nebyla tak zahrnuta mezi účastníky řízení. Věc byla zřejmě postoupena přestupkové komisi MěÚ Lanškroun a bude šetřena touto komisí. Předvolání na přestupkovou komisi jsem neobdržel. Přeji hezký den

Autor odpovědi: Skalický Luděk, DiS.

DOTAZ:

Dobrý den Pane starosto,píši vám jako k zřizovateli školy. Dne 25.11.2021 jsem byl v prostorách školy napaden fyzicky dvěma učiteli.Do dnešního dne se mi za to nikdo neomluvil.Čekal bych od ředitelky nebo od vás jakož zřizovatele že se za celou událost omluvíte. Můžete vysvětlit proč se tak nestalo?

Autor dotazu: Lukáš Matějka , zadáno: 26.1.2022 - 18:19

ODPOVĚĎ:

Dobrý den pane Matějko, pokud vím, k Vámi popisované události byla přivolána Policie ČR. Tato událost je zřejmě stále ještě v šetření Policie ČR, neboť obec Výprachtice, jako zřizovatel dosud neobdržel od Policie ČR žádné vyjádření k Vámi popisované skutečnosti. Do doby ukončení šetření se k danému tématu nebudeme vyjadřovat.

Za obec Výprachtice

Luděk Skalický, DiS., starosta obce Výprachtice

Autor odpovědi: Skalický Luděk, DiS.

DOTAZ:

Dobrý den.

Mám v katastru obce Výprachtice chalupu a každý rok hned v prvních dnech ledna dostávám výzvu k zaplacení odpadů. Letos jsem zatím nic neobdržel. Mohu zaplatit i bez výzvy, pokud budu mít potřebné údaje, tj. výši poplatku, číslo konta, VS a případně SS.

Prosím o odpověď, jak mám dále postupovat. Děkuji.

S pozdravem

Oldřich Pytela U Hřiště 1351 Ústí nad Orlicí

E-mai: olpytela@gmail.com Tel.: 703 531 554

Autor dotazu: Oldřich Pytela, zadáno: 18.1.2022 - 16:12

ODPOVĚĎ:

Dobrý den pane Pytelo, vše s Vámi vyřídí paní účetní Bašková.

Za komplikace se omlouvám, na stránkách obce to brzy opravíme. Přeji hezký den

Autor odpovědi: Skalický Luděk, DiS.

DOTAZ:

Dobrý den, Plně doufám, že změna územního plánu tedy opravdu konečně započne v první polovině roku 2022. Změnu územního plánu slibujete občanům již delší dobu, dle slibů měla započnout již začátkem roku 2021.

Autor dotazu: nespokojený občan, zadáno: 30.12.2021 - 14:15

ODPOVĚĎ:

Dobrý den, změna územního plánu je poměrně složitý a dlouhý i finančně náročný proces, který v případě bezproblémového průběhu trvá cca 1,5 roku. Na obci se od začátku roku 2021 scházejí žádosti občanů o změny územního plánu na jejich pozemcích, ale musí jich být více, aby mělo smysl změnu zahájit. Vždy se snažím dát lidem žádající o změnu tuto odpověď. Pokud to někdo pochopil tak, že po podání jeho žádosti bude ihned zahájeno pořizování změny územního plánu celé obce, tak se za to omlouvám. Přeji hezký den, Luděk Skalický, starosta obce Výprachtice.

Autor odpovědi: Skalický Luděk, DiS.