DOTAZY

DOTAZ:

dobry den, kdy bude uplna dodelavka saten u telocvicny. a kdy s tam zacne uklizet dekuji za odpoved

4.11.2007 - 17:54

ODPOVĚĎ:

Dobrý den,

šatny u tělocvičny obec předala ZŠ Výprachtice jako dokončenou stavbu. Potřeboval bych proto vědět v čem konkrétním spatřuje tazatel stavbu jako nedokončenou. Pokud má tazatel na mysli venkovní fasádu, není pro užívání šaten u tělocvičny nutná, byť i situace okolo fasády mne nenechává lhostejným. Obec se o školu intenzívně zajímá, což mohu doložit konkrétními hodinami, které odpracovali naši zaměstnanci a nakonec i já sám při rekonstrukci školy. Samozdřejmě, že plánujeme provedení fasády, jakmile nám to finanční situace dovolí. Úklid šaten u tělocvičny je zcela v režiji ZŠ Výprachtice, která je správcem šaten a tělocvičny a odpovídá za její úklid. Dotaz na úklid šaten u tělocvičny adresujte prosím panu řediteli. Situaci ohledně pořádku v šatnách u tělocvičny si prověřím osobně. Děkuji Vám za dotaz. S pozdravem starosta obce JUDr. Miroslav Stejskal. Dotaz se týkal šaten u tělocvičny, pokud jsem tedy v textu odpovědi nesprávně uvedl, že se jedná pouze o tělocvičnu, omlouvám se. S pozdravem M. Stejskal starosta.

Autor odpovědi: JUDr. Stejskal Miroslav

DOTAZ:

Dobry den. Rad bych se zeptal, zda je v planu zavest poulicni osvetleni na komunikaci smerem k pile. Nerad to rikam, ale je tu tma jako v pytli vecer. Dekuji.

Autor dotazu: Medek, zadáno: 17.1.2007 - 18:10

ODPOVĚĎ:

Naprosto s Vámi souhlasím. Vše je o penězích. Když Vám hygiena zavírá hospodu, je potřebné odstranit závady, které jsou uvedeny v zápisu, nebude to levné. Dostali jsme sice dotaci, ale ta přijde až v létě (možná). Opatření k odstranění nedostatků je však potřebné učinit okamžitě. Ve škole chybí sociální zařízení, hrozilo nám, že nebude možné používat tělocvičnu a tak bych mohl pokračovat. Obec má na investice omezené prostředky. Je nutné tedy udělat nejdříve to, co je pro vesnici nezbytné, bez čeho se prostě neobejdeme. V uplynulém roce jsem žádal ministerstvo o dotaci na osvětlení, nebyla nám udělena. Na osvětlení na Haldu si obec vzala úvěr, na cestu k pile peníze již nezbyly. Vím, že to neomlouvá, pouze konstatuji fakta. Jakmile to umožní finanční situace obce, budeme osvětlení na pilu řešit. Zpracovaný projekt osvětlení na pilu zahrnuje. Předpokládám, že bychom uvedenou záležitost řešili v roce 2008, nejpozději o rok později. Letos je nutné dokončit bytovku, na kterou jsme dostali dotaci. Přesto musíme akci dofinancovat částkou cca 800.000,– Kč. V opačném případě hrozí, že vrátíme státu 3,3 mil. Kč. S pozdravem starosta obce Stejskal.

Autor odpovědi: JUDr. Stejskal Miroslav

DOTAZ:

Dobrýden, ve Vašich novinách 7/2006 jsem našel v článku Bc.Jiřího Vogela zmíňku ´část obce u Šmajerů´, Mám k Vám velikou prosbu, pokud by se ve Vaší obci nacházel někdo tohoto jména, zprostředkujte mi kontakt na něj, nebo cokoliv v historie spojené s tímto jménem. Jakékoliv informace jsou pro mne velmi cenné na doplňování genealogie rodu. Případně postačí i kontakt na autora článku, který může nějaké další informace mít. Děkuji Vám předem za ochotu a pochopení mého zájmu. Vojtěch Šmajer, Malostranská 6a, 625 00 Brno, e-mail.: vojtech.smajer@soukroma.cz

Autor dotazu: Vojtěch Šmajer, zadáno: 22.11.2006 - 13:11

ODPOVĚĎ:

Dobrý den, omlouvám se Vám za zpoždění s odpovědí. Ohledně části obce u Šmajerů, případně o historii tohoto jména, se mi nepodařilo nic zjistit. Pan Bc.Vogel dělá starostu ve Štítech. Kontakt na něho najdete na internetových stránkách Města Štíty (okres Šumperk). Jedná se o občana narozeného ve Valteřicích, nyní část obce Výprachtice, původně samostatná obec, která byla po II. světové válce vysídlena. S pozdravem Stejskal.

Autor odpovědi: JUDr. Stejskal Miroslav

DOTAZ:

Dobrý den. Děkuji Vám za odpověď. Ještě by mě zajímalo jakou bude mít plánované parkoviště rozlohu a jaky druh povrchu. Děkuji, s pozdravem Verner L.

Autor dotazu: Verner L., zadáno: 28.8.2006 - 12:44

ODPOVĚĎ:

Dobrý den. V případě uvažované stavby „Parkoviště na Převáži“ se jedná o stání pro 53 osobních automobilů a 4 autobusy. Parkoviště bude mít asfaltový povrch.

S pozdravem Stejskal.

Autor odpovědi: JUDr. Stejskal Miroslav

DOTAZ:

Dobrý den. Vážený pane starosto, rád bych se informoval, jak to vypadá se slibovaným parkovištěm na Převáži pro lyžaře. V jakem časovem horizontu by mohlo být hotové.

Děkuji, přeji hezky den Verner Lukáš

Autor dotazu: Verner Lukáš, zadáno: 24.8.2006 - 10:47

ODPOVĚĎ:

Dobrý den. Obec investovala do „Parkoviště na Převáži“ do současné doby nejméně 400.000,– Kč. Jednalo se o nákup pozemků a o projektovou přípravu. Lokalita, kde má parkoviště stát spadá do programu „Natura 2000“. V rámci uvedeného je v této lokalitě vyhlášena tzv. „Ptačí oblast“. Stavba tím pádem je předmětem projednání tzv. EIA – dopady stavby na životní prostředí. Uvedené znamená zdržení nejméně jeden rok. Pokud byste měl zájem mohu Vás podrobně seznámit s tím, jaké překážky bylo nutné do současné doby překonat. Věřte, že jich nebylo málo. Na stavbě máme zájem a byrokratické průtahy mne mrzí.

S pozdravem Stejskal.

Autor odpovědi: JUDr. Stejskal Miroslav

DOTAZ:

Kdy začne dostavba šaten k tělocvičně školy?

17.8.2006 - 19:27

ODPOVĚĎ:

Dostavba šaten k tělocvině bude zahájena nejpozději do jednoho měsíce. Peníze jsou na účtu. Dolaďuje se prováděcí projekt. S pozdravem Stejskal.

Autor odpovědi: JUDr. Stejskal Miroslav