DOTAZY

DOTAZ:

navazuji na dotaz ohledne nakladaku okolo spodni hospody. kdyz je to z jedne strany tak to jeste jde, ale ted v sobotu jsem jel okolo a des. z jedne i druhe strany kamion a kdo se ma porad vyhybat. ja sobne si myslim ze vy jako starosta do toho mluvit muzete.

Autor dotazu: ivo, zadáno: 25.1.2009 - 14:32

ODPOVĚĎ:

Dobrý den, souhlasím s Vámi, že parkování náklaďáků u hospody je problém. Zlobí se pro to více lidí. Jako starosta mohu navrhnout úpravu dopravního značení, ke které se vyjadřuje Policie ČR, Správa a údržba silnic s tím, že uvedené posoudí srpávní orgán, což je odbor dopravy MěÚ Lanškroun. Můj návrh nemusí vůbec projít, což se již stalo. Obec působí na úseku pouze místních komunikací a i zde vykonává pouze určitý druh správy. Toto je však silnice III. tř. a tam rozhodují pověřené úřady měst – konkrétně MěÚ Lanškroun, konkrétní správu vykonává dále kraj prostřednictvím SUS. Můžeme navrhnout, aby tam byla umístěna značka zákaz stání, bude to však platit pro všechna vozidla. Jelikož je to u hospody, nesetkalo by se uvedené s pochopením ze strany hospody i některých občanů. Náklaďáky by mohly parkovat na parkovišti u Formánkových, případně u kravína. Určitě promluvím s oběma řidiči a dále se budu snažit domluvit s policíí ČR o určité kontrole, zda u hospody zůstává zákonem stanovená vzdálenost na projetí.

S pozdravem starosta obce Stejskal.

Autor odpovědi: JUDr. Stejskal Miroslav

DOTAZ:

Dobrý den pane starosto,
máte územní plán nebo studii a když ano šlo by si ho prohlídnout.
Kdo obhospodařuje okolní polnosti. S pozdravem Král starosta

Autor dotazu: Jaroslav Král, zadáno: 8.1.2009 - 13:32

ODPOVĚĎ:

Dobrý den pane Král. Okolní pozemky (polnosti) obhospodařují vlastníci těchto pozemků. Územní plán obce Výprachtice existuje. Hospodaření na pozemcích je právem a současně povinností vlastníků těchto pozemků, případně nájemců pozemků, případně jiných uživatelů, pokud takovéto hospodaření je sjednáno v příslušných smlouvách. Územní plán takovéto informace neobsahuje. Na obecním úřadě jsme ale schopni Vám poskytnout informace o tom, kdo které pozemky vlastní, a to na základě elektronických informací z katastru nemovitostí. Takovéto informace si nakonec můžete zistit i sám prostřednictvím internetu na adrese katastru nemovitostí, tj. na www.cuzk.cz. Pokud využijete služeb našeho úřadu, vhodnými dny jsou pondělí a středa od 7.00 hod. do 17.00 hod. Přeji Vám vše dobré v roce 2009. S pozdravem Stejskal, starosta.

Autor odpovědi: JUDr. Stejskal Miroslav

DOTAZ:

pane starosto , dobry vecer. s nastavajici zimou se chci zeptat na jden problem ohledne nakladaku u dolni hospody a na tocne. co se s tim bude dit, takhle to prece byt nemuze. kdyz nestoji dole u hospody ,tak stoji naproti poste. dalo by se stim neco delat dekuji za odpoved

Autor dotazu: ***, zadáno: 17.11.2008 - 19:06

ODPOVĚĎ:

Dobrý den, děkuji Vám za Váš dotaz. Každá změna dopravního značení podléhá povolení odboru dopravy. K návrhu se vyjadřuje dopravní inspektorát, SUS, případně další subjekty. To, že někdo zastaví na silnici s tím, že dojde v daném místě ke zúžení vozovky, ještě není důvodem k přijímání trvalého opatření. Změna dopravního značení musí bý vyvolána konkrétní potřebou. Každý návrh na změnu dopravního značení musí obsahovat zdůvodnění. Pokud se jedná o jednotlivce z naší obce a budeme znát čísla kamionů, budu se snažit s těmito řidiči dohodnout na nějakém řešení. Nicméně rád bych s Vámi projednal celou situaci, abych si o věci udělal konkrétnější představu. Z Vašeho dotazu vyplývá, že Vám vadí stání kamionů u pošty a u hospody. Já však potřebuji znát další informace, které z Vašeho podnětu nevyplývají. Věřím, že mne brzy navštívíte, abychom mohli najít společné řešení.

S pozdravem Miroslav Stejskal, starosta obce

Autor odpovědi: JUDr. Stejskal Miroslav

DOTAZ:

dobry vecer pane starosto, neverim svym ocim , kdyz jdu okolo popelnic. tech pytlu okolo. nedalo by se to uklidit. vubec to nvypada pekne, ikdyz vim ze nejste na vine vy, ale urcity druh obyvatel. mel by se kazdy nad sebou zamyslet. dekuji a krasnou dobrou noc

Autor dotazu: xxx, zadáno: 24.9.2008 - 22:09

ODPOVĚĎ:

Dobrý den,

děkuji za Váš dotaz. Situace ohledně nepořádku v obci mne mrzí. Toto pondělí jsem s paní Ivanou Skalickou osobně uklízel okolo silnic, včetně lesního úseku v Nepomuku. Jděte se tam podívat jak to tam za dva dny vypadá. Není to o pořádku, je to o lidech. Každý z vesnice např. ví, že tříděný odpad se vyváží první pondělí v měsíci. Prosili jsme obyvatele obce, aby tříděný odpad byl odnášen na svozová místa těsně před jeho odvozem. Toto se však neděje. Naopak nastává situace, že dva dny po odvozu odpadu jsou popelnice na tříděný odpad (sklo, PET lahve apod.) plné. Nebudu se již rozepisovat o tom, jak tento vytříděný odpad vypadá. Je tam vše možné, včetně květináčů se zeminou, tekutin v lahvích apod. Pokud mi nabídnete, jak situaci řešit, budu jedině rád. Obec má nyní k dispozici 3 pracovníky. Úkolem je přitom do zimy zpracovat 150 m3 dřeva, dokončit 4 větší akce, jako je oprava mostu, malování apod. Pravidelný sběr odpadků je nutný a budeme v něm určitě pokračovat. To, aby bylo každý den vzorně uklizeno, je však nad naše současné možnosti. Přeji Vám pěkný den. S pozdravem Starosta.

Autor odpovědi: JUDr. Stejskal Miroslav

DOTAZ:

Dobrý den, chtěl jsem se zeptat proč na stránkách ZŠ Výprachtice jsou v seznamu učitelů uvedeny i učitelky se ZŠ Horní Heřmanice? A proč v seznamu rozvrhů je i rozvrh této školy? Patří snad pod tu naši Výprachtickou?Předem děkuji za odpověď

Autor dotazu: Pavel, zadáno: 27.8.2008 - 09:31

ODPOVĚĎ:

Dobrý den,

ZŠ J.P. Výprachtice je samostatným právním subjektem. ZŠ Horní Heřmanice je rovněž samostatným právním subjektem. ZŠ Horní Heřmanice pod ZŠ J.P. Výprachtice nepatří. Obě školy však spolu úzce spolupracují. Na základě informace, kterou jsem obdržel od ředitele ZŠ Výprachtice je právě uvedení informací o této škole na stránkách ZŠ Výprachtice odrazem této vzájemné spolupráce. Dotazy, které se týkají výprachtické školy směřujte příště prosím na ředitele ZŠ Výprachtice, kterým je Mgr. Petr Fiebieger. Mgr. Petr Fiebiger rovněž odpovídá za obsah stránek ZŠ Výprachtice. S pozdravem JUDr. Miroslav Stejskal, starosta.

Autor odpovědi: JUDr. Stejskal Miroslav

DOTAZ:

dobry vecer tak uz se vedi ucitelky do mistni mš. jestli jo tak kdo to je. skoda ze ty dosavadni odchazeji

Autor dotazu: Anonym, zadáno: 5.8.2008 - 22:37

ODPOVĚĎ:

Dobrý den,

novou ředitelkou Mateřské školy Výprachtice je paní Květa Smejkalová. Nová ředitelka si vybere ze žádostí, které tato instituce eviduje, nové učitelky MŠ. Určitě je škoda, že původní učitelky odcházejí. Přeji jim, aby si užily zaslouženého odpočinku a děkuji jim za velice dobrou a obětavou práci pro mateřskou školu. Věřím, že nová ředitelka MŠ vybere dobře nové učitelky, které by měly splňovat nejenom potřebnou odbornost, ale jejich devizou bude současně i příkladný vztah k dětem. O všem Vás budu včas informovat. Nová ředitelka mateřské školy nastoupí dne 1. 9. 2008. S pozdravem Miroslav Stejskal, starosta.

Autor odpovědi: JUDr. Stejskal Miroslav