DOTAZY

DOTAZ:

dnes jsem sel okolo lipy a malem jsem se nabil. je to normalni z to tam neni ani trochu udrzovany. samy led a nebo same blato. neslo by to s tim neco udelat. navazuji na predchozi dotaz. doufam z uprimneho srdce ze s tim obec neco udela. dekuji

17.1.2008 - 20:20

ODPOVĚĎ:

Dobrý den, lituji, ale okolo lípy není udržovaná cesta. Obec není schopna ve třech lidech zajistit sypání každé cesty. Cesta není ani v seznamu udržovaných komunikací, který schválilo zastupitelstvo. Můžeme však k lípě umístit posypový materiál. Váš požadavek s Vámi projednám osobně. K tomu Však potřebuji znát Vaše jméno. S pozdravem Stejskal, starosta.

Autor odpovědi: JUDr. Stejskal Miroslav

DOTAZ:

dobry den chci se zeptat proc neni v zimnim obdobi udrzovana cesta dolu k lipe. proc to obecni traktor neprojizdi pravidelne. predem dekuji za odpoved

15.1.2008 - 08:05

ODPOVĚĎ:

Dobrý den, děkuji Vám za dotaz. Cesta k lípě nebyla udržovaná protože traktor špatně brzdil. Opravu nebylo možné provést venku. Bylo nutné rozdělat portály traktoru, a to jde pouze v dílně. Jelikož obec dílnu nemá, byla oprava závislá na uvolnění dílny. Za údržbu cesty se Vám tímto omlouvám. Budeme se snažit o nápravu. S pozdravem Miroslav Stejskal, starosta.

Autor odpovědi: JUDr. Stejskal Miroslav

DOTAZ:

Dobrý den. Bude se letos konat tradiční dětský karneval? Pokud ano, v jakém termínu? Děkuji.

Autor dotazu: Medek, zadáno: 3.1.2008 - 15:33

ODPOVĚĎ:

Odpověď:

Dětský karneval se bude konat dne 13. 1. 2008 ve 14.00 hod. v sále hostince „U Jana“. Informace o konání akce budou zveřejněny na plakátech na místech v obci obvyklých.

S pozdravem Stejskal Miroslav starosta.

Autor odpovědi: JUDr. Stejskal Miroslav

DOTAZ:

dobry den, kdy bude uplna dodelavka saten u telocvicny. a kdy s tam zacne uklizet dekuji za odpoved

4.11.2007 - 17:54

ODPOVĚĎ:

Dobrý den,

šatny u tělocvičny obec předala ZŠ Výprachtice jako dokončenou stavbu. Potřeboval bych proto vědět v čem konkrétním spatřuje tazatel stavbu jako nedokončenou. Pokud má tazatel na mysli venkovní fasádu, není pro užívání šaten u tělocvičny nutná, byť i situace okolo fasády mne nenechává lhostejným. Obec se o školu intenzívně zajímá, což mohu doložit konkrétními hodinami, které odpracovali naši zaměstnanci a nakonec i já sám při rekonstrukci školy. Samozdřejmě, že plánujeme provedení fasády, jakmile nám to finanční situace dovolí. Úklid šaten u tělocvičny je zcela v režiji ZŠ Výprachtice, která je správcem šaten a tělocvičny a odpovídá za její úklid. Dotaz na úklid šaten u tělocvičny adresujte prosím panu řediteli. Situaci ohledně pořádku v šatnách u tělocvičny si prověřím osobně. Děkuji Vám za dotaz. S pozdravem starosta obce JUDr. Miroslav Stejskal. Dotaz se týkal šaten u tělocvičny, pokud jsem tedy v textu odpovědi nesprávně uvedl, že se jedná pouze o tělocvičnu, omlouvám se. S pozdravem M. Stejskal starosta.

Autor odpovědi: JUDr. Stejskal Miroslav

DOTAZ:

Dobry den. Rad bych se zeptal, zda je v planu zavest poulicni osvetleni na komunikaci smerem k pile. Nerad to rikam, ale je tu tma jako v pytli vecer. Dekuji.

Autor dotazu: Medek, zadáno: 17.1.2007 - 18:10

ODPOVĚĎ:

Naprosto s Vámi souhlasím. Vše je o penězích. Když Vám hygiena zavírá hospodu, je potřebné odstranit závady, které jsou uvedeny v zápisu, nebude to levné. Dostali jsme sice dotaci, ale ta přijde až v létě (možná). Opatření k odstranění nedostatků je však potřebné učinit okamžitě. Ve škole chybí sociální zařízení, hrozilo nám, že nebude možné používat tělocvičnu a tak bych mohl pokračovat. Obec má na investice omezené prostředky. Je nutné tedy udělat nejdříve to, co je pro vesnici nezbytné, bez čeho se prostě neobejdeme. V uplynulém roce jsem žádal ministerstvo o dotaci na osvětlení, nebyla nám udělena. Na osvětlení na Haldu si obec vzala úvěr, na cestu k pile peníze již nezbyly. Vím, že to neomlouvá, pouze konstatuji fakta. Jakmile to umožní finanční situace obce, budeme osvětlení na pilu řešit. Zpracovaný projekt osvětlení na pilu zahrnuje. Předpokládám, že bychom uvedenou záležitost řešili v roce 2008, nejpozději o rok později. Letos je nutné dokončit bytovku, na kterou jsme dostali dotaci. Přesto musíme akci dofinancovat částkou cca 800.000,– Kč. V opačném případě hrozí, že vrátíme státu 3,3 mil. Kč. S pozdravem starosta obce Stejskal.

Autor odpovědi: JUDr. Stejskal Miroslav

DOTAZ:

Dobrýden, ve Vašich novinách 7/2006 jsem našel v článku Bc.Jiřího Vogela zmíňku ´část obce u Šmajerů´, Mám k Vám velikou prosbu, pokud by se ve Vaší obci nacházel někdo tohoto jména, zprostředkujte mi kontakt na něj, nebo cokoliv v historie spojené s tímto jménem. Jakékoliv informace jsou pro mne velmi cenné na doplňování genealogie rodu. Případně postačí i kontakt na autora článku, který může nějaké další informace mít. Děkuji Vám předem za ochotu a pochopení mého zájmu. Vojtěch Šmajer, Malostranská 6a, 625 00 Brno, e-mail.: vojtech.smajer@soukroma.cz

Autor dotazu: Vojtěch Šmajer, zadáno: 22.11.2006 - 13:11

ODPOVĚĎ:

Dobrý den, omlouvám se Vám za zpoždění s odpovědí. Ohledně části obce u Šmajerů, případně o historii tohoto jména, se mi nepodařilo nic zjistit. Pan Bc.Vogel dělá starostu ve Štítech. Kontakt na něho najdete na internetových stránkách Města Štíty (okres Šumperk). Jedná se o občana narozeného ve Valteřicích, nyní část obce Výprachtice, původně samostatná obec, která byla po II. světové válce vysídlena. S pozdravem Stejskal.

Autor odpovědi: JUDr. Stejskal Miroslav