DOTAZY

DOTAZ:

Dobrý večer, chci se zeptat, kdo hrál na plese na tom druhém ne na hasickém. Chtěla bych se podívat na fotky z plesy, když tady na stránkách nejsou děkuji moc.

Autor dotazu: ANETA, zadáno: 24.7.2009 - 19:24

ODPOVĚĎ:

Dobrý den,

v roce 2009 proběhly 3 plesy. Jednalo se o ples SDH Výprachtice 17.1.2009, SDH Koburk 14.2. 2009 a následně paní E. Uhrová pořádala ještě vlastní ples dne 14.3.2009. Prosím sdělte mi o který ples Vám jde. S dotazem na fotky z plesu Vás odkazuji na pořadatele akcí. Obec může zveřejnit pouze ty informace a fotografie, které jsou jí dodány, případně ty, které má k dispozici. Ve výše uvedených případech akci organizoval někdo jiný.

S pozdravem Stejskal, starosta obce.

Autor odpovědi: JUDr. Stejskal Miroslav

DOTAZ:

Dobrý den pane starosto, zajímalo by mě , jestli obec Výprachtice nabízí, případně bude nabízet k prodeji nějaké pozemky pro stavbu rodinného domu. S pozdravem Lukáš Tirner lukas.tirner@seznam.cz

Autor dotazu: Lukáš, zadáno: 8.7.2009 - 17:57

ODPOVĚĎ:

Dobrý den, obec Výprachtice v současné době nemá pozemky pro stavbu rodinného domku. V rámci změny územního plánu je však uvažováno o výstavbě rodinných domků v několika lokalitách. Bližší informace Vám sdělíme osobně na našem obecním úřadu. S pozdravem Miroslav Stejskal, starosta obce.

Autor odpovědi: JUDr. Stejskal Miroslav

DOTAZ:

pane starosto chteli by jsme se zeptat co je pravdy na tom ze pani Karvaiova uz nebude na mistni skole delat uklizecku. kdo to za ni bude delat s pozdravem Draha

Autor dotazu: Draha, zadáno: 28.5.2009 - 12:52

ODPOVĚĎ:

Dobrý den. Paní Karvaiová je zaměstnankyní obce a ve škole pouze dle možností vypomáhá. Její pracovní poměr na obci Výprachtice byl ukončen v návaznosti na poskytnutou dotaci úřadem práce. Na to, zda paní Karvaiová bude někdy ve škole později zaměstnána se prosím zeptejte pana ředitele Mgr. Fiebigera. S pozdravem Stejskal.

Autor odpovědi: JUDr. Stejskal Miroslav

DOTAZ:

Dobrý den pane starosto Chtěla jsem se zeptat sice pozdě ale na hasičském plese 17.1.2009 hrála hradecká kapela nevíte jak se jmenovala.jde jen o to že dají na své stránky fotky stohoto plesu který na obecních stránkách nejsou

předem děkuji

Autor dotazu: Peta, zadáno: 29.3.2009 - 19:48

ODPOVĚĎ:

Dobrý den, děkuji Vám za Váš dotaz. Dne 17.1.2009 hrála na plese SDH Výprachtice kapela TRUMF z Borohrádku. Členové kapely nejsou z jednoho města (vesnice). Podrobnosti ke kapele Vám sdělí pan Petr Pfeifer, starosta Výprachtických hasičů. Kontakt Vám poskytnu, pokud mne zavoláte na tel. 736535787.

S pozdravem Miroslav Stejskal, starosta obce.

Autor odpovědi: JUDr. Stejskal Miroslav

DOTAZ:

dobry den chci se zeptat jestli obec bude nabirat jeste nejake zamestnance

Autor dotazu: maruska, zadáno: 18.3.2009 - 19:25

ODPOVĚĎ:

Dobrý den, předně bych chtěl vysvětlit, že žádné zaměstnance obec Výprachtice nenabírá. Kmenový stav zaměstnanců byl naopak o jednoho zaměstnance snížen (před asi 6 roky). Obec však čerpá prostředky od Úřadu práce v Ústí nad Orlicí na vytváření veřejně prospěšných míst. Tedy všichni další zaměstnanci mimo pana Baška, paní Baškové, paní Havelkové a pana Skalického, jsou u obce za prostředky státu, případně za prostředky z fondů EU. Minulý rok jsem obcházel všechny nezaměstnané v obci a nabízel jim práci v rámci VVP (veřejně prospěšné práce). Většinou jsem neuspěl a byl problém místa, která jsem nárokoval u Úřadu práce v Ústí nad Orlicí, obsadit. Nakonec hrozila sankce vrácení dotace právě na tyto místa. I přes tyto negativní zkušenosti, pokud to budou zájemci o práci myslet opravdu upřímně, požádáme o další prostředky. Je nutné se ozvat včas, neboť vyřízení dotace trvá delší dobu (3 až 4 měsíce). V létě již peníze být navíc nemusí – je krize a tedy i více nezaměstnaných. Na závěr bych chtěl podotknout, že ne všichni, kteří práci u obce přijali, to nakonec zvládli. Nejméně v 5 případech byl pracovní poměr ukončen – většinou na žádost zaměstnance. Pokud tedy někteří tvrdí, že pracovníci obce jsou málo vytížení, tak opak je pravdou. Děkuji Vám za Váš dotaz a těším se na spolupráci s Vámi. S pozdravem Miroslav Stejskal, starosta obce Výprachtice.

Autor odpovědi: JUDr. Stejskal Miroslav

DOTAZ:

Dobrý a ještě lepší den! Nechci vznést dotaz, jen reaguji na příspěvek pan Matějky ze dne 18.02.2009 ve věci úklidu sněhu, zejména pak na odpověď pana starosty. Pan starosta uvádí: „Já mám k silnici zhruba 40 m a úklid sněhu je pro mne běžnou záležitostí. Některé chalupy na Haldě a jinde jsou od silnice více než 100 m a i zde si občané zajišťují údržbu přístupové komunikace vlastními silami.“ Asi jen čistě náhodou 23.02. v odpoledních hodinách a 24.02. t. r. v časných ranních hodinách vykonával „běžnou záležitost“ pana starosty traktor s radlicí. Nevím o jaký traktor šlo, ale není mi známo, že by pan starosta nějaký traktor vlastnil – třeba se mýlím.

Autor dotazu: Jan Kaňka, Výprachtice 56, zadáno: 25.2.2009 - 17:05

ODPOVĚĎ:

Dobrý den Honzo, ano máš skutečně pravdu, jednou nebo dvakrát za tento rok, mi prohrnul cestu k mému domu obecní traktor. Stalo se to za situace, kdy jsem byl služebně v Pardubicích a žena byla nemocná. Každý z mých sousedů, kdo bydlí poblíž mého domu ví, že se u nás svítí až v pozdních nočních hodinách. Tím, že jezdím vykonávat funkci radního do Pardubic mi skutečně na dům nezbývá čas. Pokud jsem doma, vyhrnuji si cestu sám, byť je to pozdě v noci nebo brzy ráno. V případě pana Matějky šlo o to, že si musí odnést popelnici sněhem asi 10 m, za situace, kdy obecní traktor pro odstavená vozidla cestu vyhrnout nemohl, což je trochu jiný případ. Já pouze poukázal na to, že běžně si lidé úklid zajišťují sami. Tedy běžné je, že si uvedené zajišťují sami a vyjímečně, pokud to sami někdy nezvládají, požádají o pomoc obec. To byl nakonec i můj případ. Nemusíš mít Honzo strach, traktorem mi již cestu nikdo vyhrnovat nebude. Přeji Ti v osobním životě vše dobré. S pozdravem Starosta obce Stejskal.

Autor odpovědi: JUDr. Stejskal Miroslav