DOTAZY

DOTAZ:

Vážení spoluobčané Výprachtic.
Vedu hostinec U Jana již pátým rokem a snažím se pro občany zajišťovat provoz tak, aby byli všichni spokojení. Obecní úřad mi v tom s nemalou měrou pomáhá a já jsem mu za to vděčná.
Od té doby, co se postavila teráska, mám problémy se sousedy Kacrovými. V současné době, během pěti dní na mne povolali již třikrát policii přezto, že se lidé pouze bavili, popíjeli pivko na terásce a nerušili noční klid. Hospůdka je přeci od toho, aby se v ní lidé scházeli a sdělovali si své šťastné i nešťastné zážitky ze života.
Pokud mne i můj personál chcete podpořit, přijďte prosím na veřejnou schůzi na Obecní úřad ve čtvrtek v 18:00 hodin.

Děkuji Vám. Evženie Uhrová

Autor dotazu: Evženie Uhrová, zadáno: 13.7.2010 - 18:08

ODPOVĚĎ:

Dobrý den, záležitost s provozem terasy jsme řešili na veřejném zasedání zastupitelstva obce Výprachtice dne 15.7.2010. Zde byly dohodnuto, že provoz terasy bude řešen dodatkem k nájemní smlouvě. Věřím, že se nám podaří najít takový, kompromis, který bude přijatelný pro obě strany. To znamená pro občany, kteří u hospody bydlí a pro provozovatele hospody. Děkuji současně paní hospodské za její příspěvek. Věřím, že dohlédne na to, aby provoz terasy probíhal tak, aby po 22.00 hod. byla terasa uzavřena. Výjimky je nutné dohodnout předem. Hospoda je důležitá v každé vesnici. Pokud hospoda dobře funguje, je to užitečné pro celou vesnici. Na druhé straně tam, kde je hospoda, jsou i potíže. Manželé Katzerovy bych požádal o shovívavost. Každá hospoda je zdrojem hluku. Zejména v období krátce po výplatě, je rušno v hospodě více než je obvyklé. Všichni chápeme, že se Katzerovi chtějí vyspat, zejména když musí druhý den brzy vstávat. Prosím obě strany o součinnost a vzájemné respektování svých práv.

Děkuji Vám.

S pozdravem Miroslav Stejskal, starosta obce

Autor odpovědi: JUDr. Stejskal Miroslav

DOTAZ:

Dobrý den, chtěla bych se zeptat zda obec neuvažuje o vydání vyhlášky, která by zajistila klid v neděli a o státních svátcích. To co se v neděli a o svátcích občas děje je hrůza. Přes den by se to dalo vydržet ale, když vás v šest ráno Vás vzbudí motorová pila, sekačka, cirgule, atd. je to hrůza. Někteří lidé z této vesnice mají nejvíce práce v neděli ráno a večer. Alespoň jeden den v týdnu by si mohl člověk v klidu odpočinout. Děkuji za odpověď.

Autor dotazu: Alena, zadáno: 6.7.2010 - 15:32

ODPOVĚĎ:

Dobrý den, obec o vydání vyhlášky, která by zajistila klid o sobotách a nedělích, neuvažuje. Je otázkou zda takové omezení je vůbec možné. Vím, že některé obce mají omezení, která však neřeší práci v sobotu. Řada lidí je přes týden zaměstnána často až do nočních hodin. Na práci jim pak zbývá pouze víkend. Vím, že by se v neděli nemělo dělat. Můj otec mi vždy říkal: „Ten kdo dělá v neděli nemá nic“. Nevím zda to ještě platí. Já sám se snažím v neděli si odpočinout. Někdy mi to však také nevyjde. Takový zákaz, který by možnosti práce lidí vyloučil, by se asi nesetkal s pozitivním ohlasem. Počkejme na vyjádření ostatních občanů. Děkuji Vám za Váš dotaz.

S pozdravem Miroslav Stejskal, starosta

Autor odpovědi: JUDr. Stejskal Miroslav

DOTAZ:

Dobrý den

Ráda bych se vyjádřila k názorům, které na obecní stránky vložili paní Morávková a pan Vašíček. Bydlím zde již 10 let, a mohu říci, že se zde za tu dobu vystřídalo několik nájemců hospody. A právě zmiňovaná paní Uhrová je z nich jediná, která dokázala úroveň místní hospody pozvednout, ať už výborným jídlem nebo perfektní obsluhou. V tomto případě, je až s podivem, jak výše zmiňovaní lidé kritizují místní hospodu, a přitom by se měli zamyslet sami nad sebou. Ať si každý vyzkouší co toto hospodské řemeslo obnáší, stát celý den na nohou a být milí k hostům. Myslím si, že tyto stránky jsou určeny pro dotazy na obec, a ne na veřejné hanění našich spoluobčanů. Přeji pěkný den.

Autor dotazu: Daniela, zadáno: 5.7.2010 - 08:51

ODPOVĚĎ:

Dobrý den, děkuji Vám za Váš příspěvek. Po stížnostech, které dorazily na náš obecní web, je to opět dobrá zpráva. Provozovat pohostinství není skutečně jednoduché zejména v době, kdy dochází ke značnému poklesu návštěvnosti. V řadě pohostinství v okolí mají potíže. Samozdřejmě jde o to, aby si hospoda svým přístupem k hostům dokázala návštěvnost udržet. Každé uznání potěší a naopak. Byl bych rád, aby těch dobrých zpráv bylo více. Děkuji Vám za jednu z nich. S pozdravem Stejskal.

Autor odpovědi: JUDr. Stejskal Miroslav

DOTAZ:

Dobrý den,

Při návštěvě vaší obce minulý týden a občerstvení ve vašem pohostinství musím s politováním oznámit,že se nehodláme vracet.Vaše obec a okolí je velice krásné místo,ale abychom s návštěvou s ciziny byli svědky nepěkného chování obsluhy respektive opilého chovaní obsluhy vašeho pohostinství tak to ne.Nemáme zapotřebí poslouchat nějaké stížnosti na lidi které ani neznáme.Jsem ráda,že má návštěva tomu všemu nerozuměla.Jen se mne ptali jestli zde v Čechách je to normální.Navíc po přečtení starších příspěvků je evidentní,že více lidem se to nezamlouvalo.

S pozdravem Ludmila Morávková

Autor dotazu: Ludmila Morávková, zadáno: 3.7.2010 - 16:45

ODPOVĚĎ:

Dobrý den paní Ludmilo Morávková, mrzí mne situace, kterou jste se svými známými ve Výprachticích zažila. S paní vedoucí hospody Vaši stížnost projednám. Omlouvám se Vám jménem všech výprachťáků s tím, že se v naší obce děje mnoho dobrých věcí a uvedená stížnost nás rozhodně netěší. Nicméně Vás prosím, abyste naši obec nezavrhovala a zkusila nás ještě jednou navštívit. Můžete mi také zavolat na tel. 736535787. S pozdravem Miroslav Stejskal, starosta.

Autor odpovědi: JUDr. Stejskal Miroslav

DOTAZ:

Dobrý den jménem všech skateru a bikeru v Lanškrouně by jsme se rádi zeptali jestli je pravda ze opravdu postavíte skatepark. Všichni by také rádi věděli jestli je to pravda, či nikoli. Předem děkuji za vaši odpověď.

S pozdravem Tomáš

Autor dotazu: Tomas, zadáno: 2.7.2010 - 12:42

ODPOVĚĎ:

Dobrý den, děkuji za Váš dotaz. Ve Výprachticích se staví dětské hřiště s dalším zázemím po obec. Hřiště bude, mimo jiné, osazeno herními prvky pro děti. V návrhu hřiště byl i prvek pro skat. Nyní se některé věci upřesňují. V projektu je 6 prvků. Ředitelé škol dostali náměty a mají se k těmto vyjádřit. Pokud bude o uvedené zájem, obec se takovémuto zájmu přizpůsobí a podřídí. Děkuji za Váš dotaz a přeji Vám vše dobré do Lanškrouna.

Autor odpovědi: JUDr. Stejskal Miroslav

DOTAZ:

Dobrý den, Pane Starosto

Hromadu let projíždím přes vaši vesnici na kole a vždy se zastavujeme ve vaší hospodě na občerstvení, bohužel v posledních týdnech vám s nelibostí musím říct, že to co tam předvádí paní Uhrová je něco otřesného. Nezlobte se na mě ,ale vzhledem k tomu, že je to obecní hospoda tak by jste s tím měli něco udělat. Když si k vám sedne opilá paní která vykládá své problémy lidem, které to ale vůbec nezajímá a haní celé zastupitelstvo pomlouvá vás i jiné tak by mě zajímalo co s tím hodláte dělat, protože je to do určité míry reprezentace vaší vsi.

S pozdravem MUDr.Vašíček

Autor dotazu: Vašíček Miroslav, zadáno: 1.7.2010 - 13:29

ODPOVĚĎ:

Dobrý den pane doktore, mrzí mne stav, který popisujete. Paní hospodská rozhodně nemůže naše zastupitelstvo hanit. Obec se snaží naší hospodě vytvářet odpovídající podmínky. Jednak se do hospody poměrně výrazně investovalo. Dále přes zimní sezónu zajišťují naši zaměstnanci vytápění budovy, podílíme se na opravách, nákladech provozu apod. Paní hospodskou jsme již v zastupitelstvu v podobné souvislosti řešili. Paní hospodská když chce, tak umí. To, co popisujete, mi rozhodně není jedno. Možná se mylně domnívám, že provoz hospody není o zastupitelstvu, ale výhradně o personálu hospody. Většina personálu, který v hospodě pracuje se snaží. Jsme dospělí lidé a každý odpovídá sám za sebe. Pokud někdo svaluje vinu za své nedostatky na jiné, je to výraz jeho neschopnosti se s problémy vypořádat. Dovolte mi pane doktore, abych se Vám omluvil za stav, se kterým jste se v naší hospodě setkal, určitě to nenechám bez odezvy. S pozdravem Miroslav Stejskal, starosta obce.

Autor odpovědi: JUDr. Stejskal Miroslav