DOTAZY

DOTAZ:

Dobrý den pane Starosto Jsem velice rád za to,že jste byl opět zvolen protože jste pro naší obec udělal spoustu věcí ať už se jedná o školu,hřištátko,hospodu…Moc se mi líbí jak se snažíte pomáhat mladé generaci což se dnes v ostatních obcích moc neděje.FANDÍM VÁM A JEN TAK DÁL Jen prosím něco proveďte s tím jak se chová Paní hospodská

Autor dotazu: Josef, zadáno: 18.10.2010 - 17:43

ODPOVĚĎ:

Vážení voliči,

děkuji Vám všem za podporu, které se dostalo kandidátce sociální demokracie. Vězte, že je to největší radost, kterou jste mi i ostatním kandidátům udělali. Ne, to není klišé, to jsou slova, které jdou od srdce. Je to velké poděkování Vám všem. Bez vědomí toho, že člověk cítí, že to, co dělá, není zbytečné, je často těžké dál pokračovat. Mnohdy chybí síla i zdraví. Sílu dokončit některé věci člověk hledá právě u lidí z vesnice, v jejich podpoře ve společné radosti. V dané souvislosti bych se chtěl omluvit lidem z kandidátky SNK. Nejednalo se mi o kritiku konkrétních osob. Jednalo se mi o kritiku programu a některých vyjádření, která jim pomohl někdo upravit tak, aby mezi nás a SNK vrazil klín. Nyní je důležité zůstat normální a chovat se k sobě tak, abychom se dokázali zdravit a mluvit spolu bez zlosti a pocitu ublížení. Před námi je budoucnost a volby jsou již minulostí. Volby jsou o emocích, velkém stresu a pochybách o vlastních schopnostech. Vyjádření kandidátů za soc. dem. bylo nejen obhajobou programu, ale i práce lidí zaměstnaných u obce. Každá pomoc je potřebná a věřím, že pokud se na Vás obrátíme, pomůžete nám a podanou ruku na usmířenou neodmítnete. Situací v hospodě se budu spolu s ostatními zastupiteli zabývat a podrobně se k tomuto tématu vrátím. Takovýchto stesků v poslední době slyším více, určitě to nenecháme plavat. Ještě jednou Vám voličům velice děkuji za sebe i za ostatní zvolené kandidáty. Bývalým zastupitelům děkuji za pomoc, kterou mi po celé volební období poskytovali. Přeji jim mnoho zdaru v práci i osobním životě. S pozdravem, zatím ještě, starosta obce Stejskal.

Autor odpovědi: JUDr. Stejskal Miroslav

DOTAZ:

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jak to bude s nevypořádaným majetkem po bývalém řediteli základní školy. Škodu nahradí on sám nebo pedagogický sbor, či obec? Děkuji

Autor dotazu: Jindra, zadáno: 1.10.2010 - 19:28

ODPOVĚĎ:

Dobrý den, děkuji Vám za Váš dotaz. Do současné doby jsem neobdržel od inventarizační komise zprávu s takovým závěrem, který by mi dovoloval přijmout odpovídající opatření. Nicméně se ví, že pan ředitel školy neprováděl veškeré úkony, které mu ukládal, ve vztahu k hospodaření s majetkem, zákon. Normálně platí, že za majetek svěřený k hospodaření škole odpovídá statutární zástupce, a tím je ředitel školy. Takto bude také postupováno, pokud se neukáže, že za škodu odpovídají další osoby (převzatý majetek na písemné potvrzení apod.). Situace, kdy nemáme tuto věc dořešenou, mne mrzí. Nicméně byla jmenována komise, která by měla předložit zprávu. Jedna zpráva byla již komisí předložena, byl v ní vykázán vysoký schodek, přičemž později byla řada majetku z tohoto schodku dohledána – byl uložen jinde, než měl být – dle evidence – uložen. Další majetek se dohledává. Největší potíž představují počítače, kde jsou rozpory mezi evidencí a faktickým stavem – nesouhlasí čísla. O závěru budete informováni. Jedná se o komplikovanou záležitost, neboť pan ředitel zasáhl do evidence majetku takovým způsobem, že je nutné evidenci prakticky opět z větší části obnovit. S pozdravem starosta obce Stejskal.

Autor odpovědi: JUDr. Stejskal Miroslav

DOTAZ:

Dobrý den, mě by zajímalo proč nejde pomoct Jan a proč se nepodepíše celým jménem. Asi neví co je práce Starosty, když píše takový nesmysli.

Autor dotazu: Marek, zadáno: 29.9.2010 - 11:04

ODPOVĚĎ:

Děkuji Vám všem, kteří jste mi vyslovili podporu. Velice si Vašich reakcí Vážím Skutečně mi pomáhají přežít tlak, který v poslední době cítím z různých stran. Ještě jednou dík. Starosta obce Stejskal.

Autor odpovědi: JUDr. Stejskal Miroslav

DOTAZ:

Kdyby starosta radši makal na hřišti pod hospodou a ne, že jiný dělají a sám se válí po dovolených. To je můj názor.

Jan

Autor dotazu: JAN, zadáno: 23.9.2010 - 21:27

ODPOVĚĎ:

Milý Jane, děkuji Vám za dotaz. Dovoluji si pouze poznamenat, že v letošním roce jsem měl dovolenou v kuse snad pouze tři dny a to pouze proto, abych něco udělal kolem domu, případně ošetřil včelstva a podobně. V těchto dnech jsem byl stejně nejméně 1 krát až 2 krát na obecním úřadu, a to nejméně 2–4 hodiny. Kdo mne zná ví, že doma nikdy neležím, ale makám. V minulých letech jsem odpracoval řadu hodin na stavbě zázemí pro kadeřnictví, masáže a v obchodu IVY paní Beranové, pracoval jsem na kostele, ve škole, pod hospodou, sázel jsem stromky, sbíral odpadky, sekal trávu apod. Práce na hřišti u hospody jsou práce odborné, nejsem ani tesař ani zedník a proto dělám pouze to, co umím. Navíc nyní prostě nemám tolik času. Jednak mě zcela pohlcuje administrativa kolem rozdělaných investičních akcí a také pokud jste si nevšiml, připravoval jsem řadu akcí i v tomto roce (setkání ve Valteřicích, Valteřická pouť apod.). Obec řeší i tak celou řadu nepříjemných problémů spojených s problémy v bytech na ČOV apod. Jinak jsem také radní Pk a z toho mi samozřejmě vyplývá řada povinností. Zajímalo by mne, co děláte Vy? Mimochodem dovolenou, že bych se někde válel u moře nebo jinde, jsem zatím nikdy v životě neměl. Ani by mne to asi nebavilo, byť bych odpočinek nutně potřeboval. Za Váš dotaz samozřejmě děkuji.

S pozdravem Stejskal, starosta obce.

Autor odpovědi: JUDr. Stejskal Miroslav

DOTAZ:

Dobrý den. Chci se zeptat jestli by bylo možné opravit do zimy sklo u čekárny Halda. Děkuji Chládková.

Autor dotazu: Chladkova, zadáno: 23.9.2010 - 13:31

ODPOVĚĎ:

Dobrý den paní Chládková. Na opravu zastávky máme již nařezaná drátěná skla. Nicméně nyní je nutné dokončit práce, které jsou limitovány jednak termíny ale i dobrým počasím. Vím, že se Vám zdá, že tento problém je pro Vás zásadní, vězte ale, že zajištění doidávek vody a tedy oprava některých tras a uzávěrů, je pro obec důležitější.Jakmile dokončíme to, co je rozdělané, přijdou na řadu právě možná i ta skla na zastávce Halda.

S pozdravem Stejskal.

Autor odpovědi: JUDr. Stejskal Miroslav

DOTAZ:

Dobrý den. Chtěl bych se zeptat, Kolik stála nová okna na obecním úřadu, povídá se, že byla drahá. Proč se nepoužila polská okna, která jsou levnější ?

Autor dotazu: Honza, zadáno: 3.9.2010 - 09:44

ODPOVĚĎ:

Dobrý den, děkuji Vám za Váš dotaz. Domnívám se, že okna na obecním úřadu ve Výprachticích nebyla drahá. Obec oslovila 5 renomovaných firem, mimo jiné SULKO, okna Macek, okna DOLS Šumperk apod. Mezi těmito oslovenými firmami výrazně uspěla firma B-Clasic Choceň. Tato firma za částku 263.176,– Kč vyměnila větší část oken na obecním úřadu. Pro upřesnění uvádím, že za tyto peníze bylo pořízeno celkem 43 oken z toho 41 velkých a 2 menší. Za stejné prostředky byly zakoupeny dále 3 balkonové dveře. Celkem tedy 46 výrobků. Průměrná cena jednoho výrobku tak činila 5.721,– Kč. Každý z Vás, kdo měnil okna a dveře ví, kolik ho to stálo. Vím, že Vás v tomto roce nebylo málo. Podotýkám, že parametry oken i dveří splňují svými vlastnostmi normu potřebnou pro dotaci „Zelená úsporám“. Pracovníci obce zhotovili dále vstupní dveře a dvě dřevěná okna nad vstupními dveřmi. Celkově vynaložená částka okolo 300.000,– Kč tedy není rozhodně vysoká. Plastová okna z Polska, dle zkušeností různých montážních firem, nemají kvalitu takovou, jakou jsou schopni vytvořit „zlaté české ruce“ na výrobních linkách u nás. Byť se používají stejné profily, mnohdy obdobným nebo shodných parametrů, polákům chybí přesnost a preciznost. Nikoho tímto nenabádám k tomu, aby si polská okna nekoupil. Každá vlastní zkušenost je nakonec lepší, než dobrá rada. S pozdravem Miroslav Stejskal, starosta obce.

Autor odpovědi: JUDr. Stejskal Miroslav