DOTAZY

DOTAZ:

Dobrý den

Ráda bych se vyjádřila k názorům, které na obecní stránky vložili paní Morávková a pan Vašíček. Bydlím zde již 10 let, a mohu říci, že se zde za tu dobu vystřídalo několik nájemců hospody. A právě zmiňovaná paní Uhrová je z nich jediná, která dokázala úroveň místní hospody pozvednout, ať už výborným jídlem nebo perfektní obsluhou. V tomto případě, je až s podivem, jak výše zmiňovaní lidé kritizují místní hospodu, a přitom by se měli zamyslet sami nad sebou. Ať si každý vyzkouší co toto hospodské řemeslo obnáší, stát celý den na nohou a být milí k hostům. Myslím si, že tyto stránky jsou určeny pro dotazy na obec, a ne na veřejné hanění našich spoluobčanů. Přeji pěkný den.

Autor dotazu: Daniela, zadáno: 5.7.2010 - 08:51

ODPOVĚĎ:

Dobrý den, děkuji Vám za Váš příspěvek. Po stížnostech, které dorazily na náš obecní web, je to opět dobrá zpráva. Provozovat pohostinství není skutečně jednoduché zejména v době, kdy dochází ke značnému poklesu návštěvnosti. V řadě pohostinství v okolí mají potíže. Samozdřejmě jde o to, aby si hospoda svým přístupem k hostům dokázala návštěvnost udržet. Každé uznání potěší a naopak. Byl bych rád, aby těch dobrých zpráv bylo více. Děkuji Vám za jednu z nich. S pozdravem Stejskal.

Autor odpovědi: JUDr. Stejskal Miroslav

DOTAZ:

Dobrý den,

Při návštěvě vaší obce minulý týden a občerstvení ve vašem pohostinství musím s politováním oznámit,že se nehodláme vracet.Vaše obec a okolí je velice krásné místo,ale abychom s návštěvou s ciziny byli svědky nepěkného chování obsluhy respektive opilého chovaní obsluhy vašeho pohostinství tak to ne.Nemáme zapotřebí poslouchat nějaké stížnosti na lidi které ani neznáme.Jsem ráda,že má návštěva tomu všemu nerozuměla.Jen se mne ptali jestli zde v Čechách je to normální.Navíc po přečtení starších příspěvků je evidentní,že více lidem se to nezamlouvalo.

S pozdravem Ludmila Morávková

Autor dotazu: Ludmila Morávková, zadáno: 3.7.2010 - 16:45

ODPOVĚĎ:

Dobrý den paní Ludmilo Morávková, mrzí mne situace, kterou jste se svými známými ve Výprachticích zažila. S paní vedoucí hospody Vaši stížnost projednám. Omlouvám se Vám jménem všech výprachťáků s tím, že se v naší obce děje mnoho dobrých věcí a uvedená stížnost nás rozhodně netěší. Nicméně Vás prosím, abyste naši obec nezavrhovala a zkusila nás ještě jednou navštívit. Můžete mi také zavolat na tel. 736535787. S pozdravem Miroslav Stejskal, starosta.

Autor odpovědi: JUDr. Stejskal Miroslav

DOTAZ:

Dobrý den jménem všech skateru a bikeru v Lanškrouně by jsme se rádi zeptali jestli je pravda ze opravdu postavíte skatepark. Všichni by také rádi věděli jestli je to pravda, či nikoli. Předem děkuji za vaši odpověď.

S pozdravem Tomáš

Autor dotazu: Tomas, zadáno: 2.7.2010 - 12:42

ODPOVĚĎ:

Dobrý den, děkuji za Váš dotaz. Ve Výprachticích se staví dětské hřiště s dalším zázemím po obec. Hřiště bude, mimo jiné, osazeno herními prvky pro děti. V návrhu hřiště byl i prvek pro skat. Nyní se některé věci upřesňují. V projektu je 6 prvků. Ředitelé škol dostali náměty a mají se k těmto vyjádřit. Pokud bude o uvedené zájem, obec se takovémuto zájmu přizpůsobí a podřídí. Děkuji za Váš dotaz a přeji Vám vše dobré do Lanškrouna.

Autor odpovědi: JUDr. Stejskal Miroslav

DOTAZ:

Dobrý den, Pane Starosto

Hromadu let projíždím přes vaši vesnici na kole a vždy se zastavujeme ve vaší hospodě na občerstvení, bohužel v posledních týdnech vám s nelibostí musím říct, že to co tam předvádí paní Uhrová je něco otřesného. Nezlobte se na mě ,ale vzhledem k tomu, že je to obecní hospoda tak by jste s tím měli něco udělat. Když si k vám sedne opilá paní která vykládá své problémy lidem, které to ale vůbec nezajímá a haní celé zastupitelstvo pomlouvá vás i jiné tak by mě zajímalo co s tím hodláte dělat, protože je to do určité míry reprezentace vaší vsi.

S pozdravem MUDr.Vašíček

Autor dotazu: Vašíček Miroslav, zadáno: 1.7.2010 - 13:29

ODPOVĚĎ:

Dobrý den pane doktore, mrzí mne stav, který popisujete. Paní hospodská rozhodně nemůže naše zastupitelstvo hanit. Obec se snaží naší hospodě vytvářet odpovídající podmínky. Jednak se do hospody poměrně výrazně investovalo. Dále přes zimní sezónu zajišťují naši zaměstnanci vytápění budovy, podílíme se na opravách, nákladech provozu apod. Paní hospodskou jsme již v zastupitelstvu v podobné souvislosti řešili. Paní hospodská když chce, tak umí. To, co popisujete, mi rozhodně není jedno. Možná se mylně domnívám, že provoz hospody není o zastupitelstvu, ale výhradně o personálu hospody. Většina personálu, který v hospodě pracuje se snaží. Jsme dospělí lidé a každý odpovídá sám za sebe. Pokud někdo svaluje vinu za své nedostatky na jiné, je to výraz jeho neschopnosti se s problémy vypořádat. Dovolte mi pane doktore, abych se Vám omluvil za stav, se kterým jste se v naší hospodě setkal, určitě to nenechám bez odezvy. S pozdravem Miroslav Stejskal, starosta obce.

Autor odpovědi: JUDr. Stejskal Miroslav

DOTAZ:

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, zda se počítá se zavedením plynu? Děkuji. Lucie

Autor dotazu: Lucie, zadáno: 19.6.2010 - 21:10

ODPOVĚĎ:

Dobrý den Lucie, omlouvám se za opožděnou odpověď. V obci zatím neuvažujeme se zavedením plynu. Důvodem je výsledek ankety, kterou jsme provedli před asi 7 lety. Na základě této ankety projevilo zájem o plynofikaci pouze asi čtvrtina respodentů. Náklady na plynofikaci nejsou malé. Předpokládané náklady v roce 2003 činily 28 mil. Kč. Dnes to již možná bude podstatně více. Ale i zde platí to samé, jako v životě „Nikdy neříkej nikdy“. Je to o programech, dotacích, vývoji ve společnosti, zájmu obyvatel obce a možnostech. Mějte se hezky. S pozdravem Stejskal Miroslav, starosta.

Autor odpovědi: JUDr. Stejskal Miroslav

DOTAZ:

Dobrý den chtěl jsem se zeptat zdali nemáte volné byty k pronájmu.

Autor dotazu: Martin, zadáno: 26.4.2010 - 19:26

ODPOVĚĎ:

Dobrý den, na Váš dotaz odpovídám, že v současné době obec Výprachtice nemá volné byty. Bližší informace Vám poskytneme na Obecním úřadu Výprachtice v pracovní době.

S pozdravem starosta obce Miroslav Stejskal.

Autor odpovědi: JUDr. Stejskal Miroslav