ZPRÁVY Z RADNICE - KVĚTEN 2008

Vydáno: 5.6.2008 (2495 přečtení) | Téma: Zprávy z radnice 2008

Vážení přátelé, konec května byl mimořádně teplý a svými teplotami nám připomněl blížící se léto. V měsíci květnu probíhaly běžné práce spojené s přípravou palivového dřeva na zimní období, sekání trávy, úklid obce a další činnosti (instalace stojanů na kola, sušáků prádla apod.).

Obec řešila potíže s dodávkami vody. Bylo nutné vyměnit čerpadlo ve vrtu ve „Vlčím dole“, které vykazovalo mechanickou závadu. Jsme domluveni s firmou Siwatec, a.s. Olomouc, že prověří stav ohledně závad čerpadel, které vyrábí italská firma PEDROLLO. Čerpadla PEDROLLO dodaná a instalovaná firmou VAK Jablonné nad Orlicí měla 2× závadu elektromotoru a 1× závadu mechanické části čerpadla. Situaci v zásobování vesnice pitnou vodou se podařilo zvládnout jednak z důvodu včasného ohlášení poruchy, jednak z důvodu dostatku vody v záložním zdroji v Zaječíně.

Věříme, že se nám podaří v letošním roce posílit vodovod o další dva zdroje, které nám pomohou dodávky pitné vody v naší obci stabilizovat.

V hasičské zbrojnici Koburk proběhla výměna dřevěných oken v 1. NP za plastová. Rozsah prací, kterou realizovala firma DOLS – výroba Dveří, Oken, Listovních Schránek, a.s. Šumperk, činil cca 160 tis. Kč. Na této akci se podílely dále ženy zaměstnané u naší obce a další občané. Příští rok se budeme snažit výměnu oken v této budově dokončit. Nová okna zajistí tepelnou pohodu objektu a dojde rovněž k úspoře nákladů spojených s jejich údržbou. Na výměnu oken v budově hasičské zbrojnice Výprachtice a Koburk obec získala dotaci 100 tis. Kč.

Obec dále získala dotaci ve výši cca 900 tis. Kč na rekonstrukci topení v budově Kulturního domu Výprachtice. Prostředky nám zajistil pan hejtman Ing. Ivo Toman. Za to mu patří naše upřímné poděkování. Za získanou dotaci MF ČR budou dodány dva nové kotle s automatickou regulací o výkonu 48 kW a 49 kW. V rámci této akce dojde k výměně radiátorů na sále, rozvodů topení, provedení nové elektroinstalace v kotelně a potřebným stavebním úpravám.

ZŠ Výprachtice zorganizovala v květnu úklid okolo školy. V rámci této akce byly uklizeny rovněž prostory okolo komunikací směrem na Bystřec a Nepomuky. Za každoroční úklid okolí naší obce patří dětem, učitelům a dalším zaměstnancům ZŠ Jindřicha Pravečka Výprachtice poděkování.

Na akci se podíleli i pracovníci naší obce (odvoz odpadů, trávy apod.)

Výprachtická farnost získala dotaci 200 tis. Kč. Se získáním dotace pomohla i naše obec. Prostředky budou sloužit na nezbytné opravy kostela ve Valteřicích. Kostel nutně potřebuje odvedení vody z okapů mimo základy, opravu krovu a další opravy. Rozsah prací bude odpovídat částce, kterou se na uvedené opravy podaří dále zajistit.

V měsíci květnu se dále konal zájezd důchodců do družební obce Veřovice (Frenštát pod Radhoštěm). Dne 8. května se uskutečnilo kladení věnců a dne 14. 5. zorganizovala ZŠ Výprachtice oslavy Dne matek. Obě akce se těšily velkému zájmu obyvatel naší vesnice. Všem, kteří se zúčastnili, děkujeme. Byli jsme příjemně překvapeni vysokou účastí a projeveným zájmem.

Přejeme Vám všem pěkné počasí, které Vám umožní dostatek odpočinku a regeneraci sil po předchozím studeném období.