ZPRÁVY Z RADNICE - LEDEN 2007

Vydáno: 5.2.2007 (2270 přečtení) | Téma: Zprávy z radnice 2007

Vážení přátelé, dovolte nám, abychom Vás opět poinformovali o dění v naší obci v prvním měsíci roku 2007.

Byly dokončeny veškeré práce v přístavbě šaten a sociálního zařízení. Dne 23. 1. 2007 proběhla kolaudace. Bude ještě nutné namontovat zavírače u protipožárních dveří a obložit dřevem část železné konstrukce, která se nachází v chodbě přístavby. V dané souvislosti děkujeme zaměstnancům i majiteli firmy OVAZ, Luboši Mertovi, za provedení potřebných prací tak, aby stavba mohla být zkolaudována. Dokončovací práce prováděl dále elektrikář pan Josef Smejkal, pan Josef Krátký a další občané. Všem za příkladnou pomoc naší obci děkujeme.

V měsíci lednu obec připravila a odeslala žádosti o dotace Pardubickému kraji na volnočasové aktivity dětí. Jednalo se o tři žádosti. TJ Sokol Výprachtice podal v součinnosti s obcí rovněž dvě žádosti. Jedna žádost byla na dokončení rekonstrukce budovy TJ Sokol u volejbalového hřiště. Druhá dotace se týkala pokrytí nákladů na Český pohár v běhu do vrchu 2007. V letošním roce se bude jednat o 20. výročí tohoto výjimečného běžeckého závodu v orlickém regionu. V dané souvislosti se sluší poděkovat manželům Křenkovým z čp. 94, zejména pak panu Miroslavu Křenkovi, který organizaci tohoto závodu obětavě zajišťuje od vzniku, tedy již více než 19 let. Doufáme, že se ani v budoucnu této významné a pro Výprachtice nenahraditelné aktivity nevzdá.

V měsíci lednu proběhly schůze SDH Výprachtice a SDH Koburk. Výprachtičtí hasiči uspořádali dne 13. 1. 2007 tradiční „Hasičský ples“. Návštěvníci plesu obsadili téměř všech 230 míst u stolů. Další den v neděli se konal „Dětský maškarní karneval“. Pořadatelé napočítali 250 návštěvníků. Všem hasičům, zejména pak jejich starostovi panu Petru Pfeiferovi, patří obrovské poděkování a uznání. Dlužno dodat, že výprachtičtí hasiči rovněž zasahovali v lednu při likvidaci následků silného větru, který polámal stromy na řadě míst, někde poškodil i střechy. Práce všech hasičů si velice vážíme a děkujeme jim za vše dobré, co pro nás dělají. Koburští hasiči v tomto měsíci uspořádali cestopisnou přednášku Táni Mikušů z Heřmanic.

Zaměstnanci obce, vzhledem k přívětivému průběhu letošní zimy, prováděli nátěry konstrukcí, osazení prahů, opravy a dokončení štukové omítky a další práce. Pokračovalo se rovněž v rekonstrukci suterénu „Kulturního domu U Jána“. Byly položeny podkladní betony, izolace proti zemní vlhkosti, omítnuty chodbě a schodiště do sklepa bylo obloženo keramickými obklady . V kuchyni byl osazen nerezový 3 m dlouhý odsavač par v ceně á 80.000,– Kč. Práce prováděli společně s našimi zaměstnanci také zaměstnanci firmy Sochor (zednické práce) a firma pana Šlapala (vzduchotechnika). Tyto práce jsou nutné proto, aby kulturní dům mohl bez problémů zajistit teplá jídla bez nutnosti nákupu surovin v mraženém stavu.

Zaměstnancům obce, zejména pak panu Štanclovi, patří poděkování za příkladný přístup k práci, přičemž práce byly konány mnohdy nad stanovený fond pracovní doby.

V souvislosti s opravami kulturního domu je nutné připomenout důležitý podíl pana Víta Šopíka na pomoci naší obci. Ještě v říjnu minulého roku prováděl obětavě pro naši obec instalatérské a další práce. V té době měl již bolesti, které se snažil přemáhat. Byl rád mezi lidmi a nedbal na žádná varování. Kdo jsme ho znali, měli jsme vždy radost z jeho přítomnosti. Jeho nedávná smrt nás všechny nepříjemně zasáhla. Bude chybět nejenom nám, ale především své rodině. Víťo, nikdy na Tebe nezapomeneme, děkujeme Ti za vše, co jsi pro obec učinil, a to v kterékoliv době.

Na závěr nám dovolte, abychom Vám popřáli další příznivý vývoj letošní zimy, aby nás zima netrápila tolik jako v uplynulém roce. Našim dětem přejeme pěkné prázdniny.